pozvánky business

15. června 2015, 00:00 -
15. června 2015, 00:00

Sochy ve veřejném prostoru 1 Sochařský festival Sculpture Line ozdobí známá i netradiční místa v Praze díly současných tuzemských i zahraničních autorů. Návštěvníky upoutá téměř třímetrová socha Buddhy na Letišti Václava Havla nebo instalace na hladině Vltavy. Další díla budou instalována v Zoo Praha, v trojské botanické zahradě či na nádvoří Nosticova paláce. Své sochy vystaví například Čestmír Suška, Michal Trpák, Michal Gabriel, Matěj Hájek, Sukhi Barber, Monika Hořčicová, Jaroslav Chramosta, Lukáš Rais, Alexandra Koláčková nebo Martin Pertl. Festival potrvá do 30. září.

Letní kino ve Žlutých lázních 2 Letní úterní večery rozsvítí na břehu Vltavy ve Žlutých lázních v pražském Podolí kino pod širým nebem. Filmy bude možné sledovat z lehátek na travnaté pláži od 9. června do 27. července, vždy od 21 hodin. Vstup na všechna představení je zdarma. Promítat se bude osm snímků, které patří do zlatého fondu světové kinematografie, od režisérů Federica Felliniho, Woodyho Allena, Quentina Tarantina nebo bratří Coenů.

Finále JazzFestBrno 3 Úctyhodných 32 cen Grammy mají dohromady na svém kontě dvě hudební legendy, které se ve středu 17. června společně sejdou na závěrečném koncertu festivalu JazzFestBrno. Hlasový kouzelník Bobby McFerrin a jazzový pianista par excellence Chick Corea představí v hale Vodova v české premiéře svůj společný koncert. Oba muzikanti mají ve zvyku vzájemně se provokovat, nahrávat si na hudební žertíky a do hry zapojovat své posluchače. Jejich pódiové rozhovory jsou plné úcty, humoru i duchovního napojení.

Australské hvězdy v Praze 4 The Cat Empire, jedna z nejúspěšnějších australských kapel současnosti, splní sen svých zdejších fanoušků a vystoupí poprvé živě v České republice. Melbournský sextet představí svou chytlavou a vtipnou fúzi jazzu, ska, reggae a rocku 17. června v pražském Lucerna Music Baru. Pražský koncert, na který jsou již vstupenky v předprodeji, je součástí jejich letošního velkého světového turn, a bude jedinou hudební zastávkou na východ od Německa. Poslední album Steal the Light vydala kapela v roce 2013.

Malíř Andrej Dúbravský 5 V pražské galerii Dvorak Cec Contemporary se do 14. července koná samostatná výstava sedmadvacetiletého slovenského výtvarníka Andreje Dúbravského. Prezentovaná díla byla inspirována letošní účastí umělce na newyorském veletrhu umění Volta. Kromě zcela nových obrazů a kreseb ovlivněných pobytem v New Yorku a putováním po Mexiku budou mít diváci v Praze poprvé příležitost vidět i jeho keramiku.

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Auta
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s…
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Technologie
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít