pozvánky business

15. června 2015, 00:00 -
15. června 2015, 00:00

Sochy ve veřejném prostoru 1 Sochařský festival Sculpture Line ozdobí známá i netradiční místa v Praze díly současných tuzemských i zahraničních autorů. Návštěvníky upoutá téměř třímetrová socha Buddhy na Letišti Václava Havla nebo instalace na hladině Vltavy. Další díla budou instalována v Zoo Praha, v trojské botanické zahradě či na nádvoří Nosticova paláce. Své sochy vystaví například Čestmír Suška, Michal Trpák, Michal Gabriel, Matěj Hájek, Sukhi Barber, Monika Hořčicová, Jaroslav Chramosta, Lukáš Rais, Alexandra Koláčková nebo Martin Pertl. Festival potrvá do 30. září.

Letní kino ve Žlutých lázních 2 Letní úterní večery rozsvítí na břehu Vltavy ve Žlutých lázních v pražském Podolí kino pod širým nebem. Filmy bude možné sledovat z lehátek na travnaté pláži od 9. června do 27. července, vždy od 21 hodin. Vstup na všechna představení je zdarma. Promítat se bude osm snímků, které patří do zlatého fondu světové kinematografie, od režisérů Federica Felliniho, Woodyho Allena, Quentina Tarantina nebo bratří Coenů.

Finále JazzFestBrno 3 Úctyhodných 32 cen Grammy mají dohromady na svém kontě dvě hudební legendy, které se ve středu 17. června společně sejdou na závěrečném koncertu festivalu JazzFestBrno. Hlasový kouzelník Bobby McFerrin a jazzový pianista par excellence Chick Corea představí v hale Vodova v české premiéře svůj společný koncert. Oba muzikanti mají ve zvyku vzájemně se provokovat, nahrávat si na hudební žertíky a do hry zapojovat své posluchače. Jejich pódiové rozhovory jsou plné úcty, humoru i duchovního napojení.

Australské hvězdy v Praze 4 The Cat Empire, jedna z nejúspěšnějších australských kapel současnosti, splní sen svých zdejších fanoušků a vystoupí poprvé živě v České republice. Melbournský sextet představí svou chytlavou a vtipnou fúzi jazzu, ska, reggae a rocku 17. června v pražském Lucerna Music Baru. Pražský koncert, na který jsou již vstupenky v předprodeji, je součástí jejich letošního velkého světového turn, a bude jedinou hudební zastávkou na východ od Německa. Poslední album Steal the Light vydala kapela v roce 2013.

Malíř Andrej Dúbravský 5 V pražské galerii Dvorak Cec Contemporary se do 14. července koná samostatná výstava sedmadvacetiletého slovenského výtvarníka Andreje Dúbravského. Prezentovaná díla byla inspirována letošní účastí umělce na newyorském veletrhu umění Volta. Kromě zcela nových obrazů a kreseb ovlivněných pobytem v New Yorku a putováním po Mexiku budou mít diváci v Praze poprvé příležitost vidět i jeho keramiku.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery?…
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Technologie
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Člověk převlečený za sedadlo? Ito je při vývoji autonomních vozů potřeba
Změřte si rychlost internetu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít