pozvánky business

15. června 2015, 00:00 -
15. června 2015, 00:00

Sochy ve veřejném prostoru 1 Sochařský festival Sculpture Line ozdobí známá i netradiční místa v Praze díly současných tuzemských i zahraničních autorů. Návštěvníky upoutá téměř třímetrová socha Buddhy na Letišti Václava Havla nebo instalace na hladině Vltavy. Další díla budou instalována v Zoo Praha, v trojské botanické zahradě či na nádvoří Nosticova paláce. Své sochy vystaví například Čestmír Suška, Michal Trpák, Michal Gabriel, Matěj Hájek, Sukhi Barber, Monika Hořčicová, Jaroslav Chramosta, Lukáš Rais, Alexandra Koláčková nebo Martin Pertl. Festival potrvá do 30. září.

Letní kino ve Žlutých lázních 2 Letní úterní večery rozsvítí na břehu Vltavy ve Žlutých lázních v pražském Podolí kino pod širým nebem. Filmy bude možné sledovat z lehátek na travnaté pláži od 9. června do 27. července, vždy od 21 hodin. Vstup na všechna představení je zdarma. Promítat se bude osm snímků, které patří do zlatého fondu světové kinematografie, od režisérů Federica Felliniho, Woodyho Allena, Quentina Tarantina nebo bratří Coenů.

Finále JazzFestBrno 3 Úctyhodných 32 cen Grammy mají dohromady na svém kontě dvě hudební legendy, které se ve středu 17. června společně sejdou na závěrečném koncertu festivalu JazzFestBrno. Hlasový kouzelník Bobby McFerrin a jazzový pianista par excellence Chick Corea představí v hale Vodova v české premiéře svůj společný koncert. Oba muzikanti mají ve zvyku vzájemně se provokovat, nahrávat si na hudební žertíky a do hry zapojovat své posluchače. Jejich pódiové rozhovory jsou plné úcty, humoru i duchovního napojení.

Australské hvězdy v Praze 4 The Cat Empire, jedna z nejúspěšnějších australských kapel současnosti, splní sen svých zdejších fanoušků a vystoupí poprvé živě v České republice. Melbournský sextet představí svou chytlavou a vtipnou fúzi jazzu, ska, reggae a rocku 17. června v pražském Lucerna Music Baru. Pražský koncert, na který jsou již vstupenky v předprodeji, je součástí jejich letošního velkého světového turn, a bude jedinou hudební zastávkou na východ od Německa. Poslední album Steal the Light vydala kapela v roce 2013.

Malíř Andrej Dúbravský 5 V pražské galerii Dvorak Cec Contemporary se do 14. července koná samostatná výstava sedmadvacetiletého slovenského výtvarníka Andreje Dúbravského. Prezentovaná díla byla inspirována letošní účastí umělce na newyorském veletrhu umění Volta. Kromě zcela nových obrazů a kreseb ovlivněných pobytem v New Yorku a putováním po Mexiku budou mít diváci v Praze poprvé příležitost vidět i jeho keramiku.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Microsoft bude vyplácet solidní odměny za nalezené díry nejen ve Windows
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít