Pozvánky

29. února 2016, 00:00 -
29. února 2016, 00:00

1 Festival sci-fifilmů Třetí ročník festivalu Future Gate proběhne od 3. do 6. března v pražském kině Bio Oko a od 17. do 20. března v brněnském Artu a nabídne projekce novinek i kultovních snímků filmového žánru science fiction. Mezi promítanými snímky nechybí třetí pokračování ságy Alien od Davida Finchera v rozšířené verzi, Blade Runner s Harrisonem Fordem v hlavní roli, severská komedie Lovemilla, japonské dobrodružství Vesmírný pirát Kapitán Harlock i na světových festivalech oceněná novinka Turbo Kid či premiéra filmu Terminus.

Hostem festivalu bude britský filmový střihač a zvukový mistr Terry Rawlings.

2

Noc bláznů v Rokoku

Komedie Louise Nowry Noc bláznů stírá hranici mezi tím, co je ještě normální a co ne.

Hra diváky zavede do prostředí psychiatrické léčebny a zároveň nabídne možnost nahlédnout do divadelního zákulisí. Mladý nezkušený režisér totiž jako svou první práci dostane za úkol režírovat hru v prostorách místního psychiatrického ústavu. Ve vyhořelém divadelním sále chtějí klienti léčebny nazkoušet operu, ačkoli nikdo neumí hrát, natož zpívat, a jejich chování režiséra nejednou přivede do svízelné situace.

Jak nakonec představení dopadne, uvidíte v pražském Divadle Rokoko od 12. března.

3

Food Truck Show

Přehlídka food trucků z celé Evropy se uskuteční 5. března v Praze na smíchovské náplavce.

Návštěvníci budou moci ochutnat nejen speciality jednotlivých trucků, ale také ocenit kreativitu, s jakou jsou tyto automobily stavěny. Kromě klasických food trucků z Maďarska, Belgie, Slovenska, Itálie či Polska zde budou k vidění také občerstvovací tříkolky, rikši, přívěsy, obří grily či polní kuchyně. Součástí show bude pomalování jedné z dodávek graffiti. Pokud počasí dovolí, uvidí návštěvníci také přehlídku amerických aut a veteránů

4

Výlet do Kašperských Hor

Jarní prázdniny nebo prodloužený víkend můžete strávit v šumavských Kašperských Horách.

Středisko nabízí běžecké tratě, sjezdovky pro začínající i pokročilé lyžaře i dostatek cílů pro pěší toulky. V únoru a březnu se můžete vydat na organizované výpravy na sněžnicích. Nebude-li počasí přát zimním radovánkám, vítané rozptýlení poskytne návštěva expozice České hračky či Muzea historických motocyklů. V budově radnice je pro milovníky přírody ke zhlédnutí výstava Hany, Jiřího a Josefa Staňkových s názvem Díkůvzdání Šumavě. Muzeum Šumavy zve na výstavu Život na skle šumavského malíře Václava Hrabánka.

5

Czech Grand Design: Finále 2015

Od 23. února do 1. května probíhá v prostoru dopravní haly Národního technického muzea (NTM) v Praze výstava finalistů letošního ročníku Cen Czech Grand Design. Výsledky jubilejního desátého ročníku cen designu budou slavnostně vyhlášeny 19. března ve Stavovském divadle.

Akademie designu České republiky nominovala umělce v devíti kategoriích: Designér roku, Módní designér roku, Designér šperku roku, Grafický designér roku, Fotograf roku, Obchod roku, Výrobce roku a Objev roku. Zvolen bude také absolutní vítěz napříč kategoriemi. Nominaci za rok 2015 obdrželo celkem 134 projektů a autorů. Výstava v NTM představí trojici finalistů v každé z autorských kategorií.

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít