pozvánky

04. ledna 2016, 00:00 -
04. ledna 2016, 00:00

1 Apple Museum V Praze bylo otevřeno Apple Museum s největší soukromou sbírkou produktů Applu na světě.

Unikátní expozice představuje kolekci počítačů z let 1976 až 2012 a dalších předmětů z produkce společností spojených se jménem Steva Jobse – Apple, Pixar a Next. Mezi jedinečnými exponáty nechybí legendární Apple Lisa, první Macintosh, školní ročenky z dob studií Steva Jobse a Steva Wozniaka a další vzácné rarity. Muzeum sídlí v zrekonstruovaném měšťanském domě na nároží Husovy a Karlovy ulice. V přízemí je umístěna stylová kavárna a vegan raw bistro. Otevřeno je denně od 10 do 22 hodin.

2

Průřez dílem Jiřího Šalamouna

Galerie Kooperativy v Praze 8 pořádá výstavu k 80. narozeninám českého ilustrátora Jiřího Šalamouna. V galerii si můžete připomenout kouzlo díla nadaného výtvarníka a autora kreslených filmů, jakým byl třeba večerníček Maxipes Fík. Výstavní projekt pod názvem „… a ještě tohle“ je komplexní přehlídkou díla originálního tvůrce, jehož tvorba v sobě skrývá specifický humor a obrazový komentář prožité doby. Galerie je přístupná zdarma, v pracovní dny od 10 do 18 hodin. Výstava Jiřího Šalamouna potrvá do 15. března 2016.

3

Nová expozice kubismu

V Domě U Černé Matky Boží v pražské Celetné ulici byla otevřena nová stálá expozice českého kubismu. Vrcholné dílo české kubistické architektury a nejstarší kubistický dům v Praze představuje ve dvou podlažích průřez českým kubismem s těžištěm v interiérové tvorbě.

Expozice obsahuje soubory a solitérní kusy nábytku, interiérové doplňky z keramiky, skla a kovů, tapety, plakátovou tvorbu či knižní grafiku. Zastoupeni jsou přední architekti a designéři, jako je Pavel Janák, Josef Gočár, Josef Chochol, Vlastislav Hofman, Otakar Novotný či František Kysela. Jejich díla doplňuje výběr kubistické malby autorů Emila Filly, Bohumila Kubišty, Josefa Čapka, Václava Špály a plastiky Otto Gutfreunda.

1

Festival íránských filmů

Pátý ročník Festivalu íránských filmů proběhne od 13. do 17. ledna 2016 tradičně v pražských kinech Světozor a Bio Oko, nově zavítá také do kina Lucerna. Festival zahájí snímek What’s the Time in Your World? (Kolik je hodin v tvém světě) režiséra Safiho Yazdiana s Leilou Hatami a Alim Mosaffou v hlavních rolích. Od 19. do 20. ledna se potom festival podruhé přemístí do brněnského kina Scala. Poprvé festival zamíří na Slovensko do bratislavského kina Film Europe, a to od 28. do 30. ledna. I letos bude mít festival čtyři sekce: Soutěž celovečerních hraných filmů, Dokumentární soutěž, Krátké filmy a Mimo soutěž.

5

Three Days Grace

Po skvělém koncertě v rámci letošního Rock for People v Hradci Králové se do České republiky 24. ledna 2016 vrací kanadská kapela Three Days Grace. Charismatická čtveřice ve své tvorbě umně kombinuje rock s metalem, grungem a elektronikou. Three Days Grace v čele se zpěvákem Mattem Walstem mimo jiné představí přelomové páté studiové album s názvem Human, které vydali v březnu 2015. Koncert se uskuteční v Malé sportovní hale v pražských Holešovicích.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ocitli jste se v cizině bez peněz? Banka pomůže, ale ne zadarmo
Nezdravé české zdravotnictví I: 4 důvody, proč odcházejí čeští lékaři do zahraničí?
Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Vylepšený NaSvah.cz vám poradí, kde si zalyžovat i v létě
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít