Pozvánky

03. srpna 2015, 00:00 -
03. srpna 2015, 00:00

1 Festival zámeckých a klášterních divadel Letní putovní divadelní festival pořádají pátým rokem Geisslers Hofcomoedianten. Účelem festivalu je připomenout v České republice tradici zámeckých a klášterních divadel. V pondělí 3. srpna navštíví kočovné divadlo festival Jiráskův Hronov s představením Dvě komedie v komedii.

V úterý 4. srpna zavítají na zámek v Lysicích s inscenací Valdštejn o největším vojevůdci barokní doby. Diváci se mohou těšit na nevšední zpracování tématu, vysokou výtvarnou stylizaci a typicky geisslerovskou hravou poetiku.

2

Nigerijská soulová hvězda Nneka

Nigerijská zpěvačka a písničkářka Nneka vystoupí 6. srpna v Praze v Lucerna Music Baru. Vlastním jménem Nneka Lucia Egbuna se narodila v deltě řeky Niger v Nigérii. Její texty se dotýkají sociálních problémů, včetně mateřství a hledání spravedlnosti. Nneka zatím vydala tři alba – Victim of Truth, No Longer at Ease a Soul Is Heavy. Její hudba osciluje na pomezí soulu, reggae, afrobeatu a hip hopu. Patří k největším hvězdám nigerijské hudby a zpívá nejen anglicky, ale i jazykem igbo.

3

Dvacet let varhanního festivalu

Jubilejní ročník Mezinárodního varhanního festivalu proběhne od 6. srpna do 24. září v bazilice sv. Jakuba v Praze. Dvacátý ročník bude především poctou svatojakubským varhanám, kterým je letos 310 let. Na tento jedinečný nástroj přijedou zahrát umělci z Francie, Kanady, Japonska, Rakouska, Itálie, Slovenska i České republiky. Do Prahy zavítá titulární varhaník katedrály Notre Dame v Paříži Yves Castagnet či přední světový interpret švédského původu Hans-Ola Ericsson.

4

Divokej Bill doma v Úvalech

V sobotu 15. srpna vystoupí na jediném samostatném koncertě bigbeatová kapela Divokej Bill v rodných Úvalech. Fanoušci se mohou těšit na show na největším pódiu, jaké kdy kapela pro svůj koncert měla. Zazní téměř všechny hity skupiny a dojde i na ochutnávku nových písní. Program doplní vystoupení formace Mothers Angels a celou akci zakončí společný večírek s hudbou kapely Holokrci, ve které působí banjista a bubeník Divokýho Billa. „A kdo z návštěvníků přijde v maškarním, toho čeká speciální uvítací drink,“ vzkazuje kapela. 5

Letní Letná

Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná zahájí 16. srpna videomapping, díky kterému se na pražském Špejcharu konečně objeví knihovna Jana Kaplického. Festival dále nabídne do 3. září zahraniční i domácí soubory nového cirkusu, pohybového divadla či klaunerie, například premiéru společného představení režijní dvojice SKUTR a Loser(s).

Nejznámější britský soubor No Fit State Circus uvede Bianco, úchvatnou kombinaci nejrůznějších typů vzdušné akrobacie.

Francouzský soubor Compagnie Rasposo přiveze představení Morsure – strhující, drsné, živočišné, tělesné i existenciální.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít