Article, show

Pozor na americké akcie

07. listopadu 2016, 00:00 - Vladan Gallistl
07. listopadu 2016, 00:00

Výhled amerických burz už zhoršuje dokonce i profesor Jeremy Siegel. Těžké časy může zažít také burza v Londýně

Synaptics

Na konci října zaznamenaly akcie výrobce dotykových obrazovek pro mobilní telefony – společnosti Synaptics – drastický propad o dvacet procent. Společnost totiž oznámila pokles ziskové marže. Od začátku roku pak akcie spadly z téměř osmdesáti dolarů na úrovně okolo 53 dolarů uprostřed minulého týdne. Podle banky JP Morgan je i proto dodavatel displejů pro iPhony aktuálně na zajímavých úrovních.

Dobrá rada: Masivní propad akcií je podle bankovního domu JP Morgan přehnaný. Doporučuje proto cenné papíry Synaptics k nákupu. Podle analytika Paula Costera firma očekává zlepšení ziskových marží na začátku příštího roku, a navíc se významně nezměnil odhad hrubého zisku. Další vývoj akcií ale bude jistě ovlivněn úspěchem iPhonu, kterému se letos tolik nedaří.

Britské akcie

Britské firmy možná postihnou těžké časy. Ekonomice hrozí recese a kvůli prudkému oslabení libry mohou v Británii růst ceny zboží a služeb. Akcie britských společností by proto podle hedgeového manažera Crispina Odeye mohly zaznamenat až 80procentní propad. Vývoj londýnské burzy bude do značné míry záležet na výsledku jednání s Bruselem o odchodu Británie z EU. Pokud se nenajde shoda, mohou Britové snadno zažít —tvrdý odchod“, což by silně poškodilo ostrovní ekonomiku.

Dobrá rada: Ani obhájce odchodu Británie z Unie Crispin Odey není optimistou, což je na pováženou. Jeho fond Odey Asset Management ve velkém spekuluje na pokles akcií britských společností. Na jejich propad si „vsadil“ téměř miliardu dolarů. Nevěří především britské firmě Tullow Oil. Investoři by jistě měli být opatrní, protože britské akcie letos již výrazně posílily.

Americké akcie

Akcie amerických korporací zažily v minulých týdnech souvislou šňůru denních propadů. Důvodem byly obavy investorů z výsledku amerických prezidentských voleb. —Hráz byla protržena, můžete to cítit,“ komentoval údaje z posledních dnů „dluhopisový král“ Jeff rey Gundlach s tím, že investoři se musejí připravit na další poklesy ve výši pěti až deseti procent.

Dobrá rada: Investor Jeff rey Gundlach není sám, kdo americkým akciím moc nevěří. Když začíná ztrácet víru i věhlasný optimista, profesor Jeremy Siegel, tak už je to na pováženou. Siegel snížil svůj odhad pro index S&P 500 ke konci roku na rozmezí 2250 až 2300, což je jen pár procent nad hodnotou z minulé středy, kdy index dosáhl hranice 2097 bodů. Nezdá se tedy být dobrým nápadem kupovat před volbami rizikové akcie, když navíc hrozí, že Fed v prosinci zvýší úrokové sazby.

Poznámka: Nejedná se o investiční doporučení ani nabídku či výzvu ke koupi nebo prodeji cenných papírů nebo jiného investičního nástroje.

O autorovi| Vladan Gallistl, gallistl@mf.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít