Pozitivní zprávy

22. října 2012, 00:00 -
22. října 2012, 00:00

UniCredit Bank

Školka u centrály

UniCredit Bank zahájila provoz mateřské školy pro děti svých zaměstnanců v blízkosti své centrály v Praze. Školka je určena pro děti od 18 měsíců a její provoz zajišťuje personál společnosti KinderGarten, která má s vedením firemních školek rozsáhlé zkušenosti. „Soulad mezi profesní a soukromou životní rolí zaměstnance je velmi důležitý pro udržení pracovní pohody a výkonu. Společnost KinderGarten zaměstnancům umožní jednodušší návrat do zaměstnání,“ vysvětluje Maurizio Ciaiolo, personální ředitel UniCredit Bank.

Banka nabídla ve školce 30 míst za dotovanou cenu, celková kapacita školky umožní umístit až 80 dětí. Kromě pravidelné docházky budou moci všichni rodiče využít i hlídací koutek, který je součástí školky.

Supervlákna 2012

Cena pro dětské sedačky i ochranné oděvy

Studentská soutěž Supervlákna 2012, kterou organizovaly společnosti DuPont, Katz Graduate School of Business a PwC Academy, zná své vítěze. Do finále postoupily čtyři projekty od studentů z Vysoké školy chemickotechnologické v Praze, Technické univerzity v Liberci a Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě. V kategorii týmů byly nejúspěšnější Zuzana Hrubešová a Katarína Dóczyová s projektem ochranných oděvů z kevlaru pro výškové práce s integrovanými bezpečnostními postroji, v kategorii jednotlivců zvítězil Josef Hlinka s projektem bezpečných dětských sedaček s využitím vláken kevlar. Zároveň obdržel cenu expertní poroty. Na snímku výherci spolu s porotou.

Moravskoslezský region

Velké firmy přidaly na „kotlíkové“ dotace

Společný dotační program ministerstva životního prostředí a Moravskoslezského kraje na vytápění rodinných domů plynem nebo elektřinou podpořily finančně firmy ArcelorMittal Ostrava, OKD, Třinecké železárny a ČEZ. Dohromady věnovaly částku deset milionů korun, na níž se celou polovinou podílel hlavní partner projektu ArcelorMittal Ostrava. Představitelé společností předali společně symbolické šeky prvnímu náměstkovi hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslavu Novákovi.

AVAST Software

Neziskovky už dostaly padesát milionů

Firma Avast Software rozdala prostřednictvím Nadačního fondu Avast 50 milionů korun českým charitativním organizacím. Přestože Avast má většinu ze svých 160 milionů uživatelů v zahraničí, charitativní pomoc je vynakládána primárně v České republice.

K významným partnerským organizacím se řadí Nadace Charty 77, Člověk v tísni, Hospic Cesta domů nebo Domov Sue Ryder.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít