Podporuj svého šerifa

22. října 2012, 00:00 - (red)
22. října 2012, 00:00

palubní deník

Předvolební šturm prezidentských kandidátů přináší leckdy zajímavé informace. Vyjma byznysmena Tomáše Chrenka podpořil Jana Fischera částkou padesát tisíc korun právník a bývalý vysoký policejní důstojník František Zelenický. Na jeho podpoře by asi nebylo nic špatného, kdyby Zelenický nebyl býval v minulosti v úzkém kontaktu s kmotrem Františkem Mrázkem. „Zelenický se stal šéfem tuzemské pobočky Interpolu a funkci musel opustit o dva roky později, když policejní odposlechy odhalily jeho časté telefonáty s Mrázkem a Provodem, jejichž bankovní tunely se v té době už policie snažila rozkrýt,“ napsal o Zelenickém například v roce 2006 týdeník Respekt.

Janu Fischerovi věnoval shodně jako Zelenický 50 tisíc korun generál Andor Šándor. „Považuji Jana Fischera za slušného člověka a politika, který v případě zvolení bude důstojným reprezentantem naší země. Jako bývalý voják z povolání jsem přesvědčen, že se dobře zhostí funkce vrchního velitele ozbrojených sil,“ konstatoval Šándor na Fischerových webovkách. Šándorova podpora Fischerovi je trochu s podivem, protože Šándor má výrazně blíž k ODS, pro jejíhož šéfa v minulosti pracoval jako bezpečnostní poradce.

Ekonoma Vladimíra Dlouhého, tentokrát jen slovně, podpořil například bývalý fotbalista Karel Poborský. „Osobně znám Vladimíra Dlouhého několik let, sledoval jsem ho však již v 90. letech jako politika,“ uvádí na webových stránkách prezidentského kandidáta Poborský. Nejštědřejším, tentokrát finančním podporovatelem Dlouhého je s částkou dva miliony korun majitel společnosti Unicorn Vladimír Kovář. Myslí na něj i kolega z vojny – podnikatel z Bardejova Milan Alexovič: „Vladimíra Dlouhého znám od roku 1977 z vojny. Sleduji jeho kariéru a jsem si jistý, že by byl velmi dobrým prezidentem své vlasti. Láďo, držím palce a budu vybízet své známé v ČR.“

To Miloši Zemanovi přispěli dvaceti tisíci zemědělci z Hoštic, 50 tisíci někdejší bratr v politické zbrani a nově majitel velkopenzionu v Jeseníkách Jaroslav Palas, který nedokázal doložit, kde na finančně náročnou stavbu vzal. Sto padesát tisíc korun Zemanovi věnoval také byznysmen z potravinářství Zdeněk Toman a stejnou sumu přihodil Tomanův partner – právník Ivan Kozel. Na vysvětlenou: Zdeněk Toman patří do vlivné české rodiny. Otec byl komunistickým ministrem zemědělství, bratr prvním náměstkem stejného resortu, jen v porevolučním čase. Společně se Tomanové v devadesátých letech zúčastnili privatizací významných potravinářských podniků. Inu, i sponzoři mohou o prezidentských kandidátech leccos napovědět.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Ministr Ťok hraje mrtvého brouka. O přínosu měření na…
Volkswagen T-Roc dostal konečně údaje o motorech a v Německu už i ceny
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo je nejšílenější kombi na světě
Pět dobrých, ale nesmírně rizikových ojetin, které vás mohou stáhnout z kůže
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším motorem. U nás nebude
Technologie
Intel oficiálně představuje Coffee Lake. Parametry, ceny a novinky nových procesorů
Star Trek: Discovery si můžete vychutnat na Netflixu, a to i s klingonskými titulky
Doporučené PC sestavy: Poradíme, jaké komponenty vybrat
3D obraz jako z videohry. Canon vyvinul technologii, která vás při fotbalu dostane přímo na hřiště
Skype for Business nebude mít dlouhý život. Nahradí ho mladší Teams
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít