Podporuj svého šerifa

22. října 2012, 00:00 - (red)
22. října 2012, 00:00

palubní deník

Předvolební šturm prezidentských kandidátů přináší leckdy zajímavé informace. Vyjma byznysmena Tomáše Chrenka podpořil Jana Fischera částkou padesát tisíc korun právník a bývalý vysoký policejní důstojník František Zelenický. Na jeho podpoře by asi nebylo nic špatného, kdyby Zelenický nebyl býval v minulosti v úzkém kontaktu s kmotrem Františkem Mrázkem. „Zelenický se stal šéfem tuzemské pobočky Interpolu a funkci musel opustit o dva roky později, když policejní odposlechy odhalily jeho časté telefonáty s Mrázkem a Provodem, jejichž bankovní tunely se v té době už policie snažila rozkrýt,“ napsal o Zelenickém například v roce 2006 týdeník Respekt.

Janu Fischerovi věnoval shodně jako Zelenický 50 tisíc korun generál Andor Šándor. „Považuji Jana Fischera za slušného člověka a politika, který v případě zvolení bude důstojným reprezentantem naší země. Jako bývalý voják z povolání jsem přesvědčen, že se dobře zhostí funkce vrchního velitele ozbrojených sil,“ konstatoval Šándor na Fischerových webovkách. Šándorova podpora Fischerovi je trochu s podivem, protože Šándor má výrazně blíž k ODS, pro jejíhož šéfa v minulosti pracoval jako bezpečnostní poradce.

Ekonoma Vladimíra Dlouhého, tentokrát jen slovně, podpořil například bývalý fotbalista Karel Poborský. „Osobně znám Vladimíra Dlouhého několik let, sledoval jsem ho však již v 90. letech jako politika,“ uvádí na webových stránkách prezidentského kandidáta Poborský. Nejštědřejším, tentokrát finančním podporovatelem Dlouhého je s částkou dva miliony korun majitel společnosti Unicorn Vladimír Kovář. Myslí na něj i kolega z vojny – podnikatel z Bardejova Milan Alexovič: „Vladimíra Dlouhého znám od roku 1977 z vojny. Sleduji jeho kariéru a jsem si jistý, že by byl velmi dobrým prezidentem své vlasti. Láďo, držím palce a budu vybízet své známé v ČR.“

To Miloši Zemanovi přispěli dvaceti tisíci zemědělci z Hoštic, 50 tisíci někdejší bratr v politické zbrani a nově majitel velkopenzionu v Jeseníkách Jaroslav Palas, který nedokázal doložit, kde na finančně náročnou stavbu vzal. Sto padesát tisíc korun Zemanovi věnoval také byznysmen z potravinářství Zdeněk Toman a stejnou sumu přihodil Tomanův partner – právník Ivan Kozel. Na vysvětlenou: Zdeněk Toman patří do vlivné české rodiny. Otec byl komunistickým ministrem zemědělství, bratr prvním náměstkem stejného resortu, jen v porevolučním čase. Společně se Tomanové v devadesátých letech zúčastnili privatizací významných potravinářských podniků. Inu, i sponzoři mohou o prezidentských kandidátech leccos napovědět.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti,…
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Kvíz na pátek: Poznáte auta podle fotografie?
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem
Technologie
Konkurence nebo ne, Intel měl v druhém čtvrtletí rekordní tržby. Zvedl i cíle pro celý rok
Microsoft ruší servisní kanály Current Branch a Current Branch for Business [Windows 10]
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilních zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít