Pivo a cibule

23. března 2015, 00:00 - Pavel Páral
23. března 2015, 00:00

Víc piva se už v Česku asi nevypije, ale zato se může pít lepší a ziskovější.

Komu to dojde včas, vydělá

Evropu lze rozdělit celkem ideálně na dvě části. V té první se žádné jídlo neobejde bez česneku a bez zapití několika doušky, či raději láhvemi opravdu dobrého vína. V té druhé kuchyni vládne vůně cibule a na stole stojí velké sklenice s pěnivým pivem. Celkem pozoruhodné pro ekonomy je, že hranice mezi těmito dvěma světy je současně hranicí dvou optimálních měnových zón. Ostatně i problémem eura je, že se s ním platí na sever i na jih od Alp a na východ i na západ od Rýna. Ačkoli je naprosto zjevné, že pijáci vína jsou rozpočtově neukáznění a socialisticky rozhazovační, zatímco spořiví pivaři nadávají, že jim v jednotné Unii musejí na jejich životní styl přispívat.

My Češi víme dobře, kam patříme; o euro nestojíme a pivo pro nás není jen nápoj, ale životní styl. Je však otázkou, nakolik to chápou vlastníci a manažeři pivovarů, restaurací a obchodů a jak se nepochopení pro pivaře promítá do celkové spotřeby a zejména do její struktury. Podle prostých statistik to vypadá, jako by Češi přestali pivu rozumět nebo naprosto rezignovali na kvalitu. Vysoký podíl nízkostupňových piv nejnižší kvality a rostoucí obliba tragických PET lahváčů o české pivní kultuře ale moc nevypovídají. Je to daleko spíše diktováno ekonomickými možnostmi, protože pivař stále rozezná dobré pivo od špatného, i když normálně konzumuje jakousi pivní imitaci z Normy. A možná by si i připlatil za kvalitní značkovou desítku, kdyby ovšem byla opravdu kvalitní, což dnes až na zázračné výjimky není. Ne vždy jen vinou hodně „ekonomické“ výroby v pivovaru. Pro poučeného pivaře dnes není tak těžké najít kdekoli v republice dobré pivo. Ať už z velkého prémiového pivovaru, od malých ambiciózních lokálních hráčů, či od hospodského s mikropivovarem. Problém je najít hospodu, jejíž výčepní se pivu věnuje, protože jak známo pivovar pivo vyrábí, ale hospodský ho dělá. Zvyk čepovat do skutečně čistých, chladných a mokrých sklenic z pravidelně sanitovaného výčepního zařízení je zatím běžný jen v pražských pivnicích a na pár místech na venkově. Kromě Plzeňského Prazdroje si výčepní svého piva nikdo systematicky nevychovává a nekontroluje je, nebo to alespoň není vidět. A zřejmě i za touto skutečností je část onoho ne zrovna pro pivovary žádoucího přesunu od sudového a tankového piva k láhvím a plechovkám, kde je už mnohem těžší udržet si věrného konzumenta kvality. Zvláště když na nákupy vyrazí spořivá manželka.

Nicméně přesto zažíváme výraznou renesanci pivní kultury díky minipivovarům s hospodou, kde lidé s nadšením konzumují čerstvé a dobře ošetřené pivo, které pro ně vyrábějí nadšenci, pro něž je to zpravidla mnohem více než jen práce a zdroj obživy. A ta piva jsou v naprosté většině opravdu dobrá, ať už jde o módní speciály, jejichž obliba roste stejně rychle, jako klesá, nebo o českou spodně kvašenou světlou a dobře červeňákem chmelenou klasiku. Část trhu, který dnes drží, je sice malá a těžko dramaticky vzroste, nastavuje ale kvalitativní etalon, s nímž se musejí velké značky vypořádat.

A ony se o to bezpochyby budou snažit. Nakonec většině pivovarnických podnikatelů by už snad mohlo dojít, že v Česku se prostě nemůže pít ještě více piva, než se pije, ale zato se může pít lepší a ziskovější. Kdo to pochopí rychleji, bude mít v řežbě, která začíná a kterou prognózujeme v tématu tohoto vydání týdeníku Euro, navrch. l

O autorovi| Pavel Páral • paralp@mf.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Hyundai i30 N: Krátké svezení s dalším korejským dítětem Alberta Biermanna
Technologie
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít