Petr Funch

22. dubna 2014, 00:00 -
22. dubna 2014, 00:00

BSH DOMÁCÍ SPOTŘEBIČE generální ředitel Do funkce generálního ředitele společnosti Bosch a Siemens domácí spotřebiče (BSH domácí spotřebiče) nastoupil v dubnu Per Funch. Nahradil dosavadního generálního ředitele Norberta Furina, který zároveň končí ve funkci prezidenta české pobočky Sdružení evropských výrobců domácích spotřebičů CECED CZ. Nadále však zůstává členem představenstva firmy Elektrowin.

Nový generální ředitel Petr Funch je původem z Dánska a ve společnosti BSH působí již od roku 1998. Z dánské pobočky se v roce 2004 přemístil do Švédska a od roku 2009 pracoval v centrále BSH Bosch und Siemens Hausgeräte v Německu. Per Funch má 20 let manažerských zkušeností a vysokou kvalifikaci v mezinárodním obchodu a strategickém a operativním byznysu. Vystudoval marketing a finance na Koge Business College v Dánsku. Kromě rodné dánštiny hovoří německy, anglicky, švédsky a norsky. Je ženatý a má dvě děti. Ve svém volném čase se věnuje rodině, jízdě na kole, vaření nebo cestování.

1 COCA-COLA HBC ČR A SR Petr Havlíček • obchodní a marketingový ředitel Darek Sobieraj • finanční ředitel Ředitelem obchodu a marketingu společnosti Coca-Cola HBC v České republice a na Slovensku byl jmenován Petr Havlíček (38). Dosavadní obchodní ředitel Frank O’Donnel odchází po tříletém angažmá zpět do Irska. Petr Havlíček nastoupil do společnosti v roce 1998 v Českých Budějovicích jako člen obchodního oddělení a během své dosavadní šestnáctileté praxe úspěšně vyzkoušel téměř všechny obchodní pozice. Vedl obchodní týmy v regionech v Česku i na Slovensku, řídil obchodní vztahy s klíčovými zákazníky, od roku 2010 byl zodpovědný za prodej v ČR a SR, když se předtím aktivně podílel na integraci obchodu v obou zemích. Od roku 2011 vedl oddělení pro klíčové zákazníky. Původem Jihočech žije v Praze s manželkou a dvěma dětmi. Mezi jeho záliby patří rodina, četba knih, cestování a samozřejmě sport. Občasně hraje tenis a fotbal a je zapáleným fanouškem týmu FC Barcelona. Novým finančním ředitelem společnosti Coca-Cola HBC v ČR a SR se stal Darek Sobieraj. Ve firmě působí již 20 let. Prošel pozicemi v oblasti kontrolingu, business planningu či v oblasti finančních služeb, působil například v Řecku, v Polsku, ve Velké Británii nebo v Pobaltí. Úspěšně vedl řadu projektů, mezi které patří realizovaná centralizace a převedení finanční struktury ze tří zemí do jedné sestavením finančního týmu řídícího z Tallinnu všechny pobaltské země. Účastnil se také procesu prémiového zalistování akcií společnosti Coca-Cola Hellenic na londýnskou burzu. Darek Sobieraj přichází z řecké operace, kde byl posledních šest měsíců zastupující group financial planning and analysis director a zároveň působil jako group business planning & analysis manager. Mezi jeho záliby patří cestování a fotografování.

2 PIVOVARY STAROPRAMEN Zdeněk Prajs • ředitel oddělení commercial excellence Dosavadní ředitel společnosti Staropramen Slovakia Zdeněk Prajs bude řídit nově vzniklé oddělení commercial excellence, které bylo vytvořeno za účelem sjednocení aktivit firmy podporujících obchod napříč obchodními kanály retail i gastronomie. Doposud společnost tyto aktivity řídila odděleně. Zdeněk Prajs bude ve své nové roli vést veškeré aktivity v oblasti trade marketingu, category managementu, cenových strategií, obchodního reportingu, technického servisu a rozvoje značkových restaurací Staropramen Potrefená husa. Prajs začínal ve společnosti Pivovary Staropramen před deseti lety v oddělení marketingu v pozici marketingového analytika, později pracoval jako manažer značky Staropramen a manažer prémiových značek firmy. Před odchodem na Slovensko vedl oddělení trade marketingu zaměřené na rozvoj segmentu gastronomie. Ředitelem Staropramenu Slovakia byl od března 2011. Vystudoval obor ekonomika a management na Technické univerzitě v Liberci.

3 CBRE Bert Hesselink • operations director ČR Společnost CBRE, poskytovatel komerčních realitních služeb, oznamuje, že do nově vytvořené pozice operations director pro Českou republiku byl jmenován Bert Hesselink, který doposud zastával funkci head of office agency. Bude dohlížet na všechny provozní procesy a spolupracovat s vedením na tvorbě podnikových a provozních strategií. Současně byl zvolen prezidentem realitního výboru Americké obchodní komory v ČR. Bert Hesselink má více než 13letou zkušenost v odvětví komerčních realitních služeb v Česku a Nizozemsku. V roce 2001 začal pracovat jako makléř kancelářských prostor u CBRE v Amsterdamu. Vystudoval univerzitu Rijksuniversiteit Groningen v Nizozemsku a na univerzitě North Carolina v Chapel Hill ve Spojených státech získal magisterský titul v oboru hospodářská geografie se zaměřením na reality.

4 KONEKTOR David Růna • account director Novým akcionářem české reklamní agentury Konektor se stal David Růna (30), který se zároveň posunul do pozice account directora. Bude mít na starost dohled nad zakázkami, vyhledávání nových klientů a rozvoj spolupráce s těmi stávajícími. David Růna do agentury nastoupil v listopadu 2008. Postupně se vypracoval z pozice account executive. Řídil zakázky českých top brand firem, např. ČEZ, Googlu, Škody Auto, Equa bank či Zentivy. V březnu 2010 začal spolupracovat se spřátelenou PR agenturou PR. Konektor jako project manager. První agenturní zkušenosti získal v mediální agentuře OMD. Růna vystudoval Podnikohospodářskou fakultu VŠE v Praze. Hovoří plynně anglicky. Mezi jeho záliby patří zejména sport – hraje squash, tenis a dříve se věnoval profesionálně florbalu.

5 CZECH CREDIT BUREAU Přemysl Cenkl • marketing and sales director Přemysl Cenkl nastoupil od 1. dubna jako marketing and sales support director ve společnosti CRIF – Czech Credit Bureau. Bude zodpovědný za marketing, komunikaci a podporu prodeje produktů společnosti CRIF v České a Slovenské republice. Bude se také podílet na marketingu a komunikaci společností CBCB – Czech Banking Credit Bureau a CNCB – Czech Non-Banking Credit Bureau, které v České republice provozují Bankovní a Nebankovní registr klientských informací. Přemysl Cenkl dlouhou dobu pracoval jako obchodní ředitel České tiskové kanceláře, kde zodpovídal za řízení obchodních, marketingových a propagačních aktivit agentury. Působil rovněž ve vedení dalších informačních společností – jako jednatel Newton IT a jako člen představenstva Čekia. Cenkl vystudoval Pedagogickou fakultu UK v Praze, titul MBA získal na Nottingham Trent University. Ve volném čase má rád pohyb v přírodě. Věnuje se především běhání, cyklistice a turistice. Rád se jde také podívat na dobrý koncert, film či divadelní představení.

6 JONES LANG LASALLE Pavel Fischer • senior projektový manažer Lukáš Kysela • junior projektový manažer Oddělení projektového managementu JLL nedávno posílilo o Pavla Fischera a Lukáše Kyselu. Pavel Fischer (38) nastoupil jako senior projektový manažer. Je zodpovědný za řízení projektů kancelářských vestaveb pro korporátní klienty, řízení nákladů a developerský servis investorům. Dříve pracoval jako development director a senior projektový manažer pro CPI Group. Předtím působil jako ředitel společnosti ECM China v Pekingu. Téměř čtyři roky strávil v Richmondu v USA, kde pracoval na rezidenčních a komerčních projektech v projekční a developerské společnosti. Pavel Fischer vystudoval ekonomii a řízení ve stavebnictví na Stavební fakultě ČVUT v Praze. Mezi jeho koníčky patří golf, tenis a cestování. Lukáš Kysela (25) nastoupil do JLL jako junior projektový manažer pražského týmu. Před nástupem do JLL pracoval pro místní úřad v Bratislavě v oddělení územního řízení a stavebního řádu, kde se podílel na umísťování, povolování a kolaudaci staveb. Dříve pracoval jako rozpočtář pro architektonické studio. Vystudoval Stavební fakultu Slovenské technické univerzity v Bratislavě, kde získal inženýrský titul v oboru stavební technologie. Mezi jeho koníčky patří cestování, jízda na horském kole a lyžování.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít