Ozvěny

07. listopadu 2016, 00:00 -
07. listopadu 2016, 00:00

14,4 % Preference sociálních demokratů volně padají. Poslední průzkum STEM jim přiřkl nejnižší voličskou podporu od dob Stanislava Grosse. Klesající oblibu ČSSD potvrzují i další výzkumné agentury. Stačí ještě několik memorand o věrnosti Číně a ČSSD jako jejich hlavní iniciátor může začít hrát politickou baráž. Druhá liga – taky liga.

Doktor Livingstone, předpokládám Před 99 lety padl výstřel z křižníku Aurora. Kromě toho se začal vyrábět trabant (1957), Hitler zpackal „pivní puč“ (1923) a zazněla nejslavnější otázka 19. století: velšský cestovatel Stanley v tanzanském Udžidži (1871) konečně vypátral ztraceného skotského kolegu Livingstona a nehledě na fakt, že stovky mil daleko nežil žádný jiný běloch, suše pravil: „Doktor Livingstone, předpokládám.“

Dvojčata Bouřlivák ruské politiky Žirinovskij (ponoukal třeba své asistenty, aby znásilnili drzou novinářku, a skandoval k tomu verše o zmrtvýchvstání Krista), se nechal slyšet, že s Donaldem Trumpem mají mnoho společného – pohrdání imagemakery, projevy bez „bumážky“, odpor proti imigrantům – a rozdíl je jen jeden: Žirinovskij není miliardář. Smůla. Kdyby si vybral kačera Donalda, byla by shoda stoprocentní.

Karel nemá klid Karel Gott nemá klid ani v důchodu. Pozemek v severních Čechách, kde hodlal v roubence odpočívat a malovat, sice pořídil rafinovaně na jméno své tchyně, s hrůzou však zjistil, že zájmu neunikl. Pak si na Facebooku postěžoval, že média ani trochu nerespektují soukromí jeho rodiny. Po tolika letech v showbyznysu pozoruhodně naivní. Holt nebude první, kdo přijde na to, že bulvár může být horší než rakovina.

Jurečka bez srpu a kladiva Takhle se padá do propasti pravdy a lásky. Ministr zemědělství Marian Jurečka nejprve podpořil Daniela Hermana po jeho setkání s dalajlamou, poté vystoupil při alternativních oslavách 28. října a už mu čínská vláda zrušila setkání s tamním ministrem pro vodní hospodářství. Jurečka je ukázkovým příkladem toho, jak čínští komunisté sypou cukr a práskají bičem. Teď už jenom, aby nám zatrhli tu pandu.

12,1

milionu hrobových míst – pronajatých i opuštěných – se podle odhadu ministerstva pro místní rozvoj nachází na 5800 pohřebištích v Česku. Hrobů je tedy zhruba o pětinu více než živých Čechů. Čísla by byla ještě větší, kdyby před osmi lety nebylo zrušeno plošné vyplácení pohřebného. I tak ale můžeme s klidem říct, že po téhle stránce jsme výborně připraveni na reformu zdravotnictví.

Přihlas se, offline občane Trvale offline je 2,4 milionu Čechů nad deset let. Zjistilo to Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR). Prý se nejedná o samé důchodce: polovinu offline populace tvoří lidé v aktivním věku. Většinou doma ani nemají počítač; přihlásí-li se jednou za měsíc od někoho, pořád jsou pro SPIR „online“. Neděláte ani to? Bravo, jste „off -line občan“! Přihlaste se SPIR k ohledání, jste pro něj něco jako Homo erectus.

Liga výjimečných chuligánů Steven Seagal se dočkal, po Srbsku mu udělilo občanství i Rusko. Putin odměňuje trvalou adresou oblíbence s rváčským frňákem už dlouho: před Seagalem to byl Jeff Monson (bojová umění), Roy Jones (box), Ezio Gamba (judo) a Gérard Depardieu (čili „chuligán“, jak si občas říká). Putin možná potají sestavuje Ligu výjimečných, jen v mezích vlastní fantazie.

Ovčáčku, otřes se Ministerstvo obrany chtělo příští rok opět podpořit Český svaz bojovníků za svobodu. Jenže organizaci, která vylučuje kritické členy, a naopak neřeší komunistickou minulost svých šéfů, obrana zřejmě nic nepošle. Do hradní pokladničky tak asi bude muset sáhnout prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, čerstvý člen svazu. Je to určitě pravděpodobnější, než že se šéf spolku Jaroslav Vodička vzdá své limuzíny.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít