Ozvěny

17. října 2016, 00:00 -
17. října 2016, 00:00

Budiž šmoula Před 6020 roky (někdy kvečeru 23. října) vznikl dle výpočtů Jamese Usshera svět. A že se toho stalo. Pařížská policie postřílela 200 Alžířanů a naházela je do Seiny (1961), Perón si vzal Evitu (1945), Kennedyová Onassise (1968) a Isabela Kastilská Ferdinanda Aragonského (1469). A roku 1958 stvořil belgický kreslíř Peyo malé, modré a nechutně optimistické bytosti - šmouly.

Bože, cara chraň

U příležitosti Putinových 64. narozenin sepsal server Lenta.ru seznam epitet, kterých se mu nedávno dostalo. Politolog Markov ho označil za „Che Guevaru dneška“, čečenský „chán“ Kadyrov se vyznal, že zemřít za Putina je „věc ze všech nejlehčí“, a bouřlivák Žirinovskij v září při přebírání metálu zanotoval „Bože, cara chraň“. A komik Chazanov prezidentovi rovnou přinesl kopii carské koruny.

Zvracím z tebe, příteli

V Pardubicích se porafali socani. Krajský šéf Svoboda poslanci Chvojkovi vytkl, že škemral o preferenční hlasy. Chvojka Svobodovi nadal do drzounů a dodal, že by blil. Na to si Chvojka vyslechl, že by „dřív mohl dělat z fleku domovního důvěrníka nebo pomlouvat jako informátor Burešových souputníků“. Jak známo, lidé jsou bratři, králové bratranci a sociální demokraté přátelé.

Šašek Hašek

Ameriku v posledních týdnech neděsí jen republikánský prezidentský kandidát Donald Trump, ale i ozbrojení klauni, kteří přepadávají lidi v metru a na ulicích. Nejznámější řetězec s rychlým občerstvením McDonald's na to zareagoval dočasným odklizením svého klauna Ronalda McDonalda. Moravská ČSSD by se tím mohla inspirovat a konečně někam uklidit šaška Haška.

Na zdraví!

Odstrašující obrázky na krabičkách cigaret ještě nestačily zaschnout a eurokomise už nám chystá něco podobného s tvrdým alkoholem. K hrůzostrašným obrázkům na cigaretách se už přihlásili skuteční pacienti.

Díky tomu víme, že nejsou mrtví a že k použití fotografií nedali svolení. To se u alkoholu nestane, maskoti se pohrnou. Becherovka už asi jedná na Hradě. Jen aby to tradiční likérku nepoložilo.

Ruské mrtvoly

Rusům nestačí pivo, vodka a další „normální“ destiláty. Navrch vypijí ročně kolem 600 milionů litrů lékařského alkoholu. Podle Vadima Drobise, ředitele Výzkumného centra federálního a regionálního trhu s alkoholem, není pití lékařského alkoholu závadné. „Kdyby to byla pravda, měli bychom tady kolem milionu mrtvol,“ prohlásil Drobis v Life TV. Takhle mrtvoly každé ráno vstanou a jdou zase pít.

Rumuni potáhnou dál

Německá vláda schválila návrh zákona, podle kterého budou mít občané nárok na vyplácení sociálních dávek až po pěti letech pobytu v Německu, nikoli po šesti měsících jako dosud. Ne, nejedná se o žádné opatření proti imigrantům. Dotkne se asi 450 tisíc občanů EU, kteří v Německu legálně pobývají. Rumuni a Bulhaři už začínají obhlížet nové trhy.

Deset na jednoho

Čerstvé statistiky počtu uprchlíků v Česku, které si vyžádal ČRo, jsou vskutku alarmující. V „centru zajištění“ Vyšní Lhoty v noci z 10. na 11. října pobývalo přesně sedm uprchlíků, na směny se jim věnovalo 68 zaměstnanců. V Drahonicích připadalo 43 cizinců na 56 zaměstnanců, v Bělé pod Bezdězem bylo 25 migrantů a 66 zaměstnanců. Propouštět se ale nebude, kdepak, to by bylo nezodpovědné.

Donald zahradníkem

Donald Trump nikdy nebyl dobrý na čísla - Nine Eleven (11. září) si plete se Seven Eleven (síť obchodů), své jmění násobí deseti a voliče minulý týden vyzval, aby mu šli 28. listopadu vhodit hlas. Ještě že jsou volby 8. listopadu. Spisovatel Jerzy Kosinski předpověděl, že se prezidentem USA jednou stane dementní zahradník, který bude mluvit jen o počasí a zalévání květin. I zahradník ale věděl, kolikátého je.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry.…
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Hyundai i30 N: Krátké svezení s dalším korejským dítětem Alberta Biermanna
Z nuly na 161 km/h za 3,8 s? Už za tři roky si takové auto budete moci koupit
Technologie
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít