ozvěny

24. května 2016, 00:00 -
24. května 2016, 00:00

ZNIČENÍ SOUDCE W4C LUSTREM PANA MINISTRA Nejdřív někdejší zlopověstný šéf slovenského Nejvyššího soudu Štefan Harabin o své nástupkyni prohlásil, že je „svojím spôsobom chuděra" a může se stát, že „skončí na psychiatrii". Poté před kárným senátem křičel, dupal, prskal, a když na jeho židli během přestávky spadl skleněný lustr, napsal generálnímu prokurátorovi, že se ho pokusili zavraždit a jedním z podezřelých je ministr vnitra. Houby vražda. Věřící by řekl, že šlo o boží trest, a rozumář, že Harabin neměl tolik dupat. Lék je na to každopádně jen jeden - svěrací kazajka a vypolštářovaná cela.

BASEBALL JE SPORT

Tento týden se mimořádně dařilo letcům a horolezcům. Na Rudém náměstí přistál německý teenager Mathias Rust (1987) a pod okny Pražského hradu Slavata a Martinic (1618). V Louisianě odstřelili Bonnie a Clyda (1934) a v Anglii za necudné styky s muži zavřeli Oscara Wilda. Mount Everest zlezli nejen vůbec první lidé (1953), ale i první jednonohý (1998), šestnáctiletý a slepý (oba 2001). Poprvé se objevila píseň Mary had a little lamb (1830) a Nejvyšší soud USA rozhodl (1922), že baseball je sport, a nikoli byznys. Kdo by to byl dnes řekl.

PRÁVO PRVNÍ NOCI

Během konference pořádané zdravotním výborem ruské dumy padl podnětný návrh - zavést Certifikát novomanžela a začít prověřovat reprodukční schopnost osob vstupujících do manželství. Účastníci konference se zaobírali především vlivem samohonky na mužskou populaci a s tím související dramatický pokles počtu obyvatel Ruska. Zatím o nic nejde, ale víme, jak to v Rusku chodí. Pár měsíců bude klid a pak parlament s velkou pompou udělí pověstně abstinentnímu alfa samci - prezidentu Putinovi - právo první noci.

TO BUDE ALE ŠICHTA.

„To u mě vyvolává pocit, že něco není v pořádku. Skoro se mi tomu nechce věřit“

Když se ztratí dokumenty o majitelích Čapího hnízda, začne z toho i otrlá eurokomisařka Věra být poněkud Jourodivá.

OKRESNÍ SOUDY NA DNĚ MOŘSKÉM

Ministr vnitra Robert Pelikán uvažuje, že by zrušil okresní soudy. Proti nejsou ani předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa a šéf Nejvyššího soudu Pavel Šámal. Vlastně to není úplně špatný nápad, pikantní každopádně je, že se před několika lety zrodil - jako vtip a provokace - v hlavě předsedy pražského městského soudu Libora Vávry. Ten už by radši žádné vtipy vyprávět neměl, mohlo by to špatně dopadnout. Leda by ho napadlo vykládat ten nejklasičtější: „Jak se říká sto právníkům na dně mořském?“

17

Jsou lidé, kteří mají co říct. A pak je tu pan prezident. Na setrvalý proud vulgarit, infantilních vtípků, polopravd a zjevných stupidit už jsme si za léta soužití s ním víceméně zvykli, občas však překoná i sám sebe. Jako když na spanilých jízdách po republice stařecky blábolí o mládí a babičkám vykládá, že měl první sex v sedmnácti, když se léčil v lázních se srdeční vadou. „Tuto vadu jsem léčil sexuálním stykem,“ pochlubil se mocnář s vilným úsměvem. Některé další si jím patrně pořídil.

ZABIJAČKU NA NĚ

Dát lidem k dispozici živé vysílání, to přináší nástrahy. Naposledy se o tom přesvědčil Face-book, který službu nedávno spustil. Trojice amerických teenagerů nástroj využila k tomu, aby se světem sdílela svoje erotické hrátky. Nastávající otec z Kalifornie se zase chtěl s příbuznými podělit o zázrak zrození. Aniž by to tušil, „intimní chvíli“ sledovalo 120 tisíc lidí. Tohle se bude trumfovat jen těžko. Ale i my máme po ruce trumfy. Co takhle vegetariánům naservírovat zabijačku?

ŘÍDIT STÁT JAKO CHLÍV

Zápisy z valných hromad, plné moci a další důležité dokumenty, které měly dokazovat vlastnictví Farmy Čapí hnízdo, se v Babišově firmě Imoba jaksi nepodařilo dohledat. Zdá se, že Andrej má v papírech trochu chlívek. Což by nám mohlo být celkem jedno, kdybychom od něj tak často neslyšeli, že svůj úřad řídí jako firmu. Jestli ho řídí jako Imobu a je tam také takový chlív v dokumentech, tak pozdrav pánbůh. To by pro daňové poplatníky smrdělo víc než v chlívku.

Další dálniční sousto

Ministerstvo dopravy přišlo s revoluční novinkou, zavede elektronické dálniční známky. Kamery budou snímat značky aut a přes počítačový systém se bude kontrolovat, jestli má dané auto zaplacený poplatek. Je důležité říci, že s něčím podobným přišel už v roce 2006 tehdejší ministr dopravy Aleš Řebíček. Byla to tenkrát tak okatá a drahá nahrávka do kapsy společnosti Kapsch, že to ani on nedokázal v Topolánkově kabinetu prosadit. Schválně, přijde to někomu divné i teď?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít