ozvěny

07. prosince 2015, 00:00 -
07. prosince 2015, 00:00

Děda Mráz, Ježíšek a Sobotka Ruské děti mají dědu Mráze, české Ježíška a zastupitelé měst a obcí Bohuslava Sobotku. Z Úřadu vlády dorazila na české radnice a obecní úřady předvánoční zpráva, že od příštího roku stát zvyšuje odměny uvolněných zastupitelů o tři procenta. Stejné navýšení odměn pak ještě bude na rozhodnutí zastupitelstva obce. Ve větších městech, hlavně v Praze, ale už volení zastupitelé na existenci Sobotky nevěří, nečekají, co najdou pod stromečkem, a nadělují si sami. Frčí hlavně funkce v městských firmách.

Nejdřív čínská, pak klasická medicína

Český lékový ústav pomůže zapsat přípravky tradiční čínské medicíny do evropského systému, oznámil hrdě ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček po další ze svých čínských cest. V moravských Pasohlávkách Číňané postaví lázeňský komplex, který bude, jak jinak, nabízet i tradiční čínskou medicínu. Čínská CEFC investuje v Česku do rozvoje čínské medicíny deset milionů eur. Snad to vystačí aspoň na léčbu pacientů léčených čínskými metodami.

Z úřadu na Vysočinu

České jaderné elektrárny zůstanou bez přísného dohledu šéfky státního jaderného dozoru Dany Drábové. Drábová totiž vážně uvažuje o politické kariéře, kterou chce nastartovat již při krajských volbách a kandidovat na Vysočině. Jen se ještě rozhoduje, zda to bude v barvách ANO, nebo STAN. Jak se píše v učebnicích fyziky: „Dlouhodobé působení radioaktivního záření má negativní vliv na lidský organismus.“

Je suis Ransdorf

Komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa zadržela minulý týden švýcarská policie.

Rudý polyglot, nijak dobrý řidič a finanční analfabet si to údajně nakráčel do místní banky v doprovodu tří Slováků a s falešnými doklady se pokusil vybrat větší obnos. Je pravda, že toto by se skutečně za komunismu nestalo. Chudáci jeho kolegové, kteří se domnívali, že odjel na Krym. Tak daleko se netáhl, ale v krimu to bude mít asi na déle.

Evropská poradna

České soudy si našly svéráznou právní poradnu.

Když něco nevědí, šup s tím k Soudnímu dvoru EU. A že jsou to občas dotazy. Zatím nejlepší se týkal metafyzické podstaty počítačových chladičů (standardně masivní kus kovu s větráčkem) – máme je při proclívání chápat spíš jako vrtulku, nebo jako kus hliníku? Ten aktuální mu konkuruje – vztahuje se DPH na dostihového koně zapůjčeného do dostihu? A co na odměnu za umístění? A má být ta DPH snížená, nebo normální?

Prsatá miliarda

Jak vydělat majlant na poprsí, může vyprávět mnoho žen, ale jen několik mužů. Mezi pár vyvolených se přednedávnem zařadil šéf a největší akcionář světové jedničky ve výrobě podprsenek – firmy Regina Miracle International Holdings – Hung Yau Lit. Od úpisu na hongkongské burze vyletěly akcie firmy o 71 procent, což z něj udělalo dolarového miliardáře. Tajemství úspěchu společnosti Regina Miracle ale vlastně není tak tajemné – stačí ve velkém dodávat pro značku Victoria’s Secret.

43 milionů dolarů

stálo americkou armádu vybudování čerpací stanice v Afghánistánu, kterou šlo postavit za necelého půl milionu. Kromě toho si vedení jednotky pověřené „stabilizačními a podnikatelskými činnostmi“ najímalo vily za celkem 150 milionů dolarů a utrácelo za obří televize, královské hostiny a další radosti. Šéf jednotky Paul Brinkley se hájí tím, že neměl k dispozici finančního experta. Stačilo zavolat na Pražský hrad, Mynář sice nemá prověrku, ale zase má nápady.

„Já bych chtěl, aby v Čechách žili Češi.“

Dokonale integrovaný slovenský přistěhovalec Andrej Babiš v ČT

Nepříčetný Redstone

Představenstvo americké mediální firmy Viacom tráví čas dohady, jestli její šéf, miliardář Sumner Redstone (92), je příčetný, nebo ne. Citlivé téma nadnesla ve firmě Redstoneova exmilenka (bod pro nepříčetnost), jistá Manuela Herzerová. Chce, aby soud zbavil proslulého investora svéprávnosti poté, co ji vyhodil ze svého losangeleského domu (bod pro příčetnost). Vedení Viacomu je stran řečené otázky rozděleno na dva zhruba stejně silné tábory.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Týkají se vás nedoplatky na daních? Pozor, exekutoři už je začali vymáhat
Budete platit daň z příjmu z prodeje nemovitosti?
Do čeho investovat, abychom ušetřili
Auta
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Už i Hyundai přechází na uhlíková vlákna, prozrazuje nový patent
Mazda představila svou Škodu Kodiaq. Sedmimístná CX-8 ale do Evropy nemíří
Hyundai i30 N se už vyrábí. Do konce roku vznikne pouze 1450 exemplářů
Technologie
Na nereferenční Radeony RX Vega se může čekat až do půlky října, výrobci nemají čipy
Některé počítače HP se po servisní aktualizaci Windows 10 spouští až 10 minut
Tohle by mohla být revoluce. Pi Charger slibuje první opravdu pohodlné bezdrátové nabíjení
Ovladač od Nvidie způsobuje problémy s Nočním osvětlením [Windows Insider]
Naděje v kauze drahých pamětí. Výrobci DRAM konečně investují do zvýšení kapacit
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít