ozvěny

23. listopadu 2015, 00:00 -
23. listopadu 2015, 00:00

Kleslová u nás nepracuje, jen pro nás dělá Šalamounskou odpověď vymyslela státem vlastněná společnost Explosia na dotaz pražského zastupitele za Piráty Adama Zábranského. Politik se na základě informačního zákona zeptal firmy, jestli zaměstnává známou trafikantku hnutí ANO Radmilu Kleslovou. Explosia odvětila, že s Kleslovou žádnou smlouvu nemá, ale i kdyby měla, neřekne to. Aha, takže my na základě této logiky můžeme beztrestně říct, že Kleslová je a není korupčnice.

200 milion korun

Uprchlíci, jsme na vás připraveni, naše vláda už vám vymyslela program ozdravného pobytu. Za 200 milionů, převážně od EU, vás budeme učit česky, co je to demokracie (tedy jak se dělá po česku), a seznámíme vás i s naší kulturou. A na závěr dostanete test: kdo zbaští dospělou porci bůčku a zalije to jedním dvěma pivy, je náš. Ale kdybyste to nevěděli, jsme vstřícnější než bratři Slováci, nebereme jenom křesťany. My vám dáme šanci pozřít, pardon prozřít.

Kardinál sloučil mši za prezidenta Zemana

Ne, radujete se předčasně. Dominik Duka v pátek večer v Lánech sloužil pouze mši za Zemanovo zdraví. Na Hradě byli všichni z toho „přátelského gesta“ tak nadšení, že patrně přehlédli poťouchlou doušku, kterou pražská expozitura Vatikánu propašovala do intence mše: „… aby s rozmyslem vedl tuto republiku.“ Vzhledem k tomu, co hradní pán poslední dobou předvádí, je přímluva z vyšších míst asi naší poslední záchranou.

Severní bratrstvo

Ústecký exhejtman Jiří Šulc stojí před soudem kvůli podezření, že šéfovi svého dotačního úřadu Petru Kušnierzovi (na snímku) nechal po jeho zatčení vystavit konkurenční doložku a dal mu osm měsíčních platů. Všichni si lámou hlavu, proč to dělal, a on přitom lidumil Šulc chtěl jistě jen zabránit šíření severočeského know­how v dojení evropských peněz do dalších krajů. Jen by to ještě chtělo zjistit, proč si někoho, kdo sedí ve vazbě, zavazovat konkurenční doložkou.

Marian Černozub

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU­ČSL) se rozhodl propagovat český med. Pod heslem Medová snídaně bude podporovat přísun tohoto produktu do mateřských školek. Cílem celé akce je prý propagace medu, včelařství a také zdravé výživy. Ty černé zoubky, které děti po neustálém cucání medu ukážou, budou jistě tou nejlepší reklamou. Možná by to stálo i za fotku.

Němečkova vize 2019

„Je to nejrozsáhlejší projekt českého zdravotnictví za posledních deset let,“ hlásal ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček o probíhající nápravě DRG systému, který podle podivuhodného klíče určuje, kolik která nemocnice dostává zaplaceno za péči. Ovšem jak konkrétně se pokřivený systém změní, ministr absolutně netuší. Proč by také měl, když se ta třeskutá změna odehraje až v roce 2019. A to už s tím vším jistě nebude mít nic společného.

Zlatá placka pro Prahu

Téhle události by si pravděpodobně nikdo nevšiml, tak je potřeba ji náležitě zviditelnit. Praha se stává hlavním městem sportu roku 2016. Zástupci magistrátu obdrželi v Evropském parlamentu v Bruselu plaketu a vlajku určenou pro držitele ocenění. Záhadou ovšem zůstává, proč zrovna padla volba na Prahu, když se tam žádná světová sportovní akce nekoná. Ledaže by magistrát v Bruselu zatloukl, že zrušil Bémovy plány na olympiádu 2016. Nebo tu olympiádu opravdu chystá?

Naši kofoloví vepři boubelatí

Kofola jde na burzu. Hlasitě a pod „vepřovou“ standartou ze své slavné reklamy. „Nabídneme akcie všem, kteří vydrželi. Můžeme slíbit, že vánoční zlaté prasátko uvidí každý,“ nechal se slyšet šéf Kofoly Jannis Samaras. Má to jen jednu drobnou chybu. Samaras zapomněl potenciálním akcionářům říci, že zlaté prasátko ve slovanské mytologii tradičně doprovázel svatý Šprech, který v případě pochybností provrtával nebožákům břicho, aby se přesvědčil, že se skutečně postili.

Sexy mozek se zlatou kartičkou

Bankéři si udělali průzkum, aby zjistili, proč jejich klienti tolik prahnou po zlatých platebních kartách.

Výsledek nepřekvapil. Sexy mozek je sice fajn, ale ještě lepší je, když mám v kapse „zlatíčko”, svěřili se bance muži. Každá druhá žena totiž přiznala, že když vidí majitele zlaté karty, hned ji zajímá, kolik peněz asi celkem má. A muži to dobře vědí. Vůbec se netají tím, že jim kartička „dodá na atraktivitě a život si prý více užijí”.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít