ozvěny

16. listopadu 2015, 00:00 -
16. listopadu 2015, 00:00

Noční můra z Roundup street Po odchodu zástupců Strany zelených na Praze 6 z radniční koalice budou snad obyvatelé některých ulic konečně moct po mnoha měsících opustit své domovy. V tom jim dosud brání flóra, která se rozbujela poté, co zelení aktivisté převzali odbor správy městské zeleně. Poté následovalo zrušení postřiku chodníků roundupem a sekat také netřeba. Zlí jazykové tvrdí, že zelení razí heslo: jak v podpaží, tak na chodníku.

Velká pardubická, pak atletika?

V těle překvapivého vítěze Velké pardubické Nikase byl nalezen doping. „V pondělí před Velkou pardubickou mě tady tak svezl na poli, že jsem věřil, že se může popasovat i s těmi nejlepšími,“ tvrdil krátce po závodu trenér Nikase Stanislav Popelka. Inu, pořádný trénink a speciální výživa udělají své. Pozitivní test měl i druhý Popelkův kůň, vítěz křišťálového poháru Čáriray. Nyní se čeká na výsledky B vzorku. Další Popelkova kariéra u koní je dost nejasná. V ruském atletickém svazu prý ale stále shánějí odborníky.

Soudružská humánní inspirace

Před časem jsme na tomto místě referovali, jak si představitelé Vězeňské služby vyměňovali zkušenosti s čínskými kolegy a nezbylo nám než zalitovat, že letenský stadion je na popravy malý. Nyní se ukázalo, že Nejvyšší státní zastupitelství navštívila delegace ruských prokurátorů a podělila se o „zajímavé poznatky z ruské soudní praxe“. Zdá se, že je po problému. Rusové, historicky vzato, stadionům nikdy moc nevěřili a své protivníky nechávali humánně zmrznout v lesích.

15 milionů na kulišárny

Exstarosta Lipnice nad Sázavou Ladislav Horký je podezřelý, že obral město o 15 milionů. Horký však k soudu zarputile nechodí a ještě se drze vymlouvá. Třeba: „Večer jsem snědl nějaké houby a nemohl mezi lidi, k tomu se mi rozbil telefon, tak jsem se nemohl omluvit.“ Pan starosta se navíc cítí dokonale nevinen, protože „vedl obec směrem dopředu“ a rozhodně nikdy nepodváděl, jen prý se někdy na radnici „dělaly různé kulišárny“. To zase jo.

Žádná Škoda

Ministr průmyslu Jan Mládek si na vlastní kůži vyzkoušel, jaké to je říkat špatnou zprávu a přitom mít vlastně radost. Svoje dvojí poselství adresoval řidičům, kteří se těšili, že dostanou z koncernu Volkswagen nějaké všimné za to, že mají upravené motory. Jenže české zákony nejsou jako ty v USA, řekl po schůzce v závodu v Mladé Boleslavi. A vlastně měl radost. Potíže Volkswagenu by poslaly dolů i Škodovku. A to by byla vážně škoda.

Budoucnost je v jádru

I proto se chceme v následujících měsících soustředit na výrobu elektřiny z jádra, zvyšování efektivity našich jaderných zdrojů, hlásalo před časem nejužší vedení ČEZ. Zatím se to nějak nedaří. Temelín a Dukovany dle předběžných odhadů vyrobí asi o desetinu elektřiny méně než loni. Doufejme, že podobně nedopadnou i další klíčové projekty ČEZ. Třeba energetické poradenství: Slibovali jsme vám deset procent úspory, ale ani dvacetiprocentní nárůst není přece špatný.

Pojišťovací rozbuška

Původně to byla koaliční válka. Andrej Babiš se hádal s poslancem ČSSD Šinclem o provize zprostředkovatelů u životního pojištění. Padala i obvinění z vydírání. Vše pak utichlo kompromisem. V pátek o pozměňovacím návrhu hlasovala sněmovna ve třetím čtení a, světe, div se, neprošel. Potopili ho poslanci z ANO; asi chtěli šéfovi udělat radost. Zbytek koalice se pak naštval a potopil celý zákon. Když se takhle hlasovalo na pražském magistrátu, padla koalice. Že by se z Prahy šířila nákaza?

Najměte exekutora a excelátora!

Když chtěl pražský Pirát Adam Zábranský od radnice Prahy 1 získat seznam, za kolik pronajímá své prostory v centru Prahy, napsali mu úředníci, že beze všeho, ale musí jim na oplátku zaplatit 117 tisíc korun. Částky totiž bude muset složitě vytahovat z jednotlivých smluv, jelikož takový seznam prý nevlastní. Pirát se podivil, jak tedy může úřad řádně vybírat nájmy, když nemá tabulku. Obrátil se proto na pražský magistrát, který si myslí totéž. Praha 1 mu ale seznam ani poté nedodala. Zábranský teď chce, aby pro něj magistrát poslal na radnici Prahy 1 exekutora. A ten by s sebou mohl vzít libovolného studenta, který slyšel o tom, co je to excel.

Hipster neodletí

Ministru spravedlnosti Robertu Pelikánovi to nějak nejde. Poslanci si z něj utahují, že je jak paní Colombová, a teď ještě ta letadla. Pelikán se těšil, že ho na zasedání V4 v Budapešti vezme ministr vnitra Milan Chovanec vládním speciálem. Jenže vnitro dalo přednost novinářům. „Seděli jsme vedle sebe na vládě a nic mi neřekl,“ stěžoval si Rádiu Impuls. Okřídlený ministr začal spřádat plány, že to tedy slavně odpilotuje sám, ovšem Poláci setkání jako na potvoru zrušili.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít