ozvěny

09. listopadu 2015, 00:00 -
09. listopadu 2015, 00:00

Běžte žebrat jinam Je to pár let, co těžební firma OKD vzkázala do ČEZ, ať si seženou dodavatele 200 tisíc tun uhlí pro elektrárnu Dětmarovice někde jinde. „Máme odběratele, kteří zaplatí lepší ceny,“ argumentovali prý těžaři. Teď se situace změnila, uhlí z OKD už nikde moc nechtějí, a tak těžaři shánějí odběratele, kde se dá. Nedávno prý volali i do Dětmarovic. Nabízejí super ceny a jako bonus požadují po odběrateli platbu předem. Zdá se, že vládní scénář „co dělat při krachu OKD“ se přece jen bude hodit.

Úplně bez plynu

Česká vláda se rozhodla dokázat, že uprchlíci jsou u nás vítaní, a zavezla proto tábor v Bělé evropskými diplomaty. Snad protože ti komentovali podívanou velmi diplomaticky, vylepšili situaci naši ministři. „Já jsem vyrůstala na příbězích z holocaustu a tady se nic neděje,“ řekla vždy přemýšlivá ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. „Není to tady mučírna,“ doplnil ji vnitrácký kolega Milan Chovanec. Ještě že tak!

Na manévry připraven

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal zákon o zavedení odznaku zdatnosti, fyzické prověrky používané v Česku do 90. let. Kdo splní požadavky, získá odznáček. Hnutí K práci a obraně buď připraven by mělo do tělocvičen nahnat hlavně děti a mládež, ty totiž ruští poslanci nepovažují za dost fit. Díry v lidských zdrojích pro další pozemní operace se budou lepit pomalu, na nevinné vracení vojenských prvků do systému ale nikdy nebyla lepší doba.

Mirek přesahuje

TOP 09 se blíží volební sjezd, na němž v čele (nebo aspoň téměř) strany skončí Karel Schwarzenberg a zezadu nastoupí Miroslav Kalousek. Jenže ten má menší reputační problém, a proto ho partaj začala čistit. „Kalousek je člověk, který má celoevropský přesah, (…) který je hodnotově správně zakotven,“ zamyslela se například místopředsedkyně strany Helena Langšádlová. Tak, a je to venku! A to nám to Kalousek nemohl za těch 25 let říct sám?

1200 korun

Na sexuální život má právo každý. I proto má Česko nově pět oficiálních sexuálních asistentek, které budou pomáhat tělesně i duševně handicapovaným.

Pomohou teoreticky, s výběrem pomůcek i s praktickou částí, vysvětlí, jaký je rozdíl mezi mužským a ženským pohlavím. Hodina této sociální služby vyjde na 1200 korun, pomůcky nejsou v ceně a pojišťovny je neproplácejí. O službu je zájem. Zatím hlavně z nabídkové strany – mezi postaršími děvami s bohatými zkušenostmi, které již nejsou na ulici a v privátech konkurenceschopné.

Uvidíme, jestli zahulíme

Léčebné konopí část minulého týdne neléčilo.

Na celý jeden den vypadl systém elektronických receptů, takže se nedalo ani předepsat, ani vyzvednout v lékárně. Problém nastal kvůli sporům lékového ústavu s firmou, která mu spravuje aplikace a na níž je trochu závislý. Tragédii zabránilo jen to, že výpadek nastal brzy po sklizni, takže zdroje ještě jsou. Jinak by se hordy Čechů neměly čím léčit z podzimních splínů.

Klub šestkových rváčů

Vztahy na pražských radnicích jsou od dob nástupu „bojovníků proti korupci“ čím dál lepší. Obzvlášť bizarní situace panuje na Praze 6, kde se koalice rozpadla, ale nikdo se o tom několik dní neobtěžoval informovat občany. Není to tak úplně na škodu, protože někdy je lépe nevědět. Občané by se třeba mohli dozvědět o rvačce během jednání městské rady, kdy se do sebe údajně pustili Roman Mejstřík (ANO) a Antonín Nechvátal (zelení). Škoda, že to nedopadlo vzájemným knockoutem.

Nová tvář

Bývalý starosta Prahy 5 Milan Jančík se v rozhovoru pro lokální měsíčník Vaše 5 pochlubil, že se věnuje novému byznysu – vyrábí a prodává pleťové masky. Tak nějak se nám vybavila historka z roku 2009, kdy Google digitalizoval mapu Prahy a při snímání ulic pro Street View zachytil Jančíka. Software mu ovšem nerozmazal obličej, jak to automaticky dělal u jiných lidí. Nešťastný robot Googlu nepoznal, že je to člověk. To se pak maska hodí.

Bagetářská spekulace

Mladý investor Jan Bárta, který vydělal mimo jiné na spekulaci s internetovými doménami, se vydal do dosud neprozkoumaného teritoria. Na Facebooku oznámil, že se stal společníkem vietnamské bageterie Banh-mi-ba, o níž jste si mohli přečíst nedávno i v týdeníku Euro. Bárta momentálně hledá prostory pro další expanzi a nevylučuje, že by vietnamské bagety banh mi mohl prodávat i mimo Prahu. Snad to není jen spekulace, protože už by opravdu bylo záhodno, abychom se přestali cpát prefabrikovaným hnusem v igelitu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní…
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan. Překvapení se nekoná
Technologie
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Stvořen k přetaktování. HP představilo svůj nejlepší notebook pro hráče
Intel uvádí procesory generace 8000. První čtyřjádra pro notebooky, Coffee Lake bude později
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít