Osvobozený Dell

22. dubna 2014, 00:00 - (js)
22. dubna 2014, 00:00

Počítače Dell odstartoval fiskální rok, ve kterém už nepůsobí jako veřejně obchodovatelná firma. Investoři kolem zakladatele a šéfa Michaela Della, fondu Silver Lake Partners a Microsoftu stáhli výrobce počítačů z burzy koncem loňského roku. Vyšlo je to na více než 24 miliard dolarů a cíl byl jasný: utéct Wall Streetu a tlakům analytiků a akcionářů na krátkodobé kvartální výsledky. Dell totiž otáčí kormidlem a z výrobce počítačů se stává silným hráčem v oblasti hardwaru a softwaru do datových center a cloudu. Změna mu zatím svědčí.

Konec nadvlády Wall Streetu se projevuje třeba na rozvazování rukou lokálním pobočkám Dellu. Podle informací týdeníku Euro už není vše tak centralizované a třeba i česká sekce si může více sama určovat, jak naloží s penězi. „To do budoucna rozhodně může být naše velká výhoda, konkurence je mnohem více svázaná,“ říká Ondřej Bačina z českého Dellu a potvrzuje slova dalších lidí z trhu.

Dell zaznamenává velké úspěchy například v byznysu se síťovými technologiemi. „Jsme nejrychleji rostoucí společností se sítěmi na světě. Rosteme třikrát rychleji než trh,“ cituje v rozhovoru pro týdeník Euro poslední měřitelné výsledky viceprezident Dellu pro tuto oblast Tom Burns. Kouzla s čísly samozřejmě mohou být všelijaká, oslovení analytici nicméně slibnou pozici Dellu potvrzují. „Hraje jim do karet vývoj na trhu. Zákazníci se přestávají bát takzvaných virtuálních sítí a kupují klidně i levnější hardware, který virtuální sítě umožní nasazovat,“ vzkazují analytici.

Dell ještě před svým stažením z veřejného obchodování stihl nakoupit více než desítku firem, za jejichž pomoci nyní postupně inovuje své produkty. Akvizice postavily také základ pro novou softwarovou divizi, jež nyní celou společností prostupuje. „Tato divize v našich nových aktivitách hraje zásadní roli,“ tvrdí Tom Burns.

Dell ve zdejším regionu prodává zejména přes partnery, do kterých chce nyní hodně investovat. „Investujeme další miliony dolarů do rozšíření partnerského programu,“ říká prezident Dellu pro Evropu, Blízký východ a Afriku Aongus Hegarty.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery?…
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Technologie
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Člověk převlečený za sedadlo? Ito je při vývoji autonomních vozů potřeba
Změřte si rychlost internetu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít