Odposlech

31. července, 00:00 - RED
31. července, 00:00

Hardcore sledovačka Nejen dotacemi pro sport živ je člověk jmenující se třeba Miroslav Pelta. V malostranském bytě, který kvůli pokoutnímu přerozdělování dotací sledovala policie, se podle pražských pavlačových informátorek Odposlechu odehrávaly i jiné, mnohem příjemnější než pracovní věci. V bytě, kde se scházel Pelta s náměstkyní ministryně školství, byl nainstalován prostorový mikrofon i kamera. Detektivové tak měli o zábavu v televizi postaráno.

Kamera vyjma řečí o dotacích zachycovala i události, o nichž nelze v televizi ani mluvit před 22. hodinou. Kromě hlavních aktérů korupční kauzy prý zachytila hrátky i dalšího páru, který utajovaný byt navštěvoval. Jednalo se o významného vládního politika ajeho taktéž vysoce postavenou kolegyni. Podle zdrojů Odposlechu byla zaznamenaná schůzka značně nekonvenční a provozované praktiky byly až bizarního charakteru.

Zdroje Odposlechu dále tvrdí, že se zmiňované akce ve spise ke kauze Pelta již nenacházejí. Ano, velmi pravděpodobně totiž tyto kratochvíle nesouvisely s údajně páchanou trestnou činností, a nejsou tedy pro vyšetřovatele zajímavé. Alespoň z hlediska kriminalistického. Zajímavé by však jistě byly pro jednoho nejmenovaného politického odpůrce aktérů zmiňovaných bizarních hrátek. Je tak v českých poměrech krajně nepravděpodobné, že by se definitivně ztratily.

Zapomenutý tweet AB

Když nechával šéf hnutí ANO Andrej Babiš psát své marketéry na sociální sítě o festivalu Colours of Ostrava, zapomněli společně zmínit jednu historku. Odehrála se ve frontě u prodejce značkové whisky, kde zmíněný politik dělal agitku a fotil si s lidmi selfíčka. Tu se vzal jeden vášnivec a začal exministrovi nadávat. Jenže to se přepočítal. Andreji Babišovi se nesmí oponovat ani v jeho hnutí, natož na veřejnosti. Muže si vzala do parády Babišova ochranka a schytal pár ran natvrdo. Když se ho zastal kamarád, odtáhla ho ochranka ven, a co se stalo, už nikdo neviděl. Nakonec, už velmi jemně, odvedli strážci z toho místa hříchu i samotného AB, přece jen by se mohl rozvinout davový efekt a na to už by byli krátcí.

Redakce Odposlechu se Babišovým marketérům hlásí, že by facebookové zprávičky psala sama, protože je škoda, že se na veřejnost nesmějí některé dostat. Tak třeba: Ahoj lidi. Dneska mě někdo nazval pánským přirozením, tak jsem mu nechal dát přes hubu, koupil jsem firmu, ve které pracuje, vyhodil ho a pak mu nechal postříkat dvorek roundupem. Zítra si jeho rodinu proklepne finančák. Hezký den.

Chips za podpis

Letošní festival Colours of Ostrava by se rovnou mohl přejmenovat na Colours of President. Před vchodem do areálu, kam minulý týden zamířilo až 50 tisíc lidí, se vedle sebe tísnilo několik podpisových míst prezidentských kandidátů a najatí „sběrači“ se snažili ze všech sil využít hojně navštěvovanou akci. Například u stánku Michala Horáčka, který festival podobně jako Jiří Drahoš osobně navštívil, postávala sympatická děvčata najatá personální a marketingovou agenturou. Tento tým nezapřel svou profesionalitu získanou na reklamních akcích v ostravských supermarketech.

Okolo procházejícím voličům nabízel za podpis balíček chipsů zdarma. Ke vchodu do areálu, kde se festival odehrával, si Horáčkův tým dokonce objednal dodávku plnou chipsů, a tak hladoví festivaloví návštěvníci vzali nově zásobený stánek útokem. „Ale jedině, když se nám tady podepíšete,“ držela asi dvacetiletá blondýnka v ruce balíček speciálně kořeněných brambůrků. Redakce Odposlechu doufá, že na Colours zavítali také olomoučtí žalobci v čele s Ivo Ištvanem. Přece jen to nemají daleko.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ocitli jste se v cizině bez peněz? Banka pomůže, ale ne zadarmo
Nezdravé české zdravotnictví I: 4 důvody, proč odcházejí čeští lékaři do zahraničí?
Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
SpaceX představuje vlastní skafandr. V tomhle se bude létat na ISS
Desky pro procesory Intel Coffee Lake se začaly objevovat, unikl seznam prvních modelů
Vylepšený NaSvah.cz vám poradí, kde si zalyžovat i v létě
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít