odposlech

21. března 2016, 00:00 - (red)
21. března 2016, 00:00

Karel Hynek Kalousek Málokdo ví, jaká básnická duše se skrývá v Miroslavu Kalouskovi. Snad jen hrstka exposlanců v čele s Vlastimilem Tlustým na sebe mohla kdysi slyšet nějakou hanebnou básničku, ale do širšího povědomí se stárnoucí poeta zatím nezapsal. Odposlech ale nyní odkryl badatelský poklad. Dostal šanci nahlédnout do Kalouskovy esemeskové korespondence, již posílal jedné dámě ještě v dobách svého šéfování na ministerstvu financí. Celou ji Odposlech pochopitelně citovat nemůže, nicméně je důležité říci, že takové roztomilé noční pípnutí telefonu a zpráva začínající rýmem „Dobrý večer, milá paní, píše vám výběrčí daní“ jistě nenechá žádnou dušičku chladnou.

Miroslav Kalousek by se měl lyrické tvorbě věnovat i nadále, Odposlech jeho báseň testoval v terénu a opravdu ani jedno oko nezůstalo suché.

Svéráz ruského bankovnictví

Posledním hřebíčkem do rakve ERB Bank, která má ruského akcionáře Romana Jakuboviče Popova (na snímku), byla možná její investice do privátní emise dluhopisů v Rakousku. Objem nakoupených cenných papírů měl přesahovat jednu miliardu korun, což je zhruba šestina bilanční sumy ERB. Odposlech je upřímně přesvědčen o tom, že půjde jistě o „vysoce profi -tabilní“ a hlavně bezpečné a návratné uložení finančních prostředků banky, a nikoli o žádnou malou domů. Česká národní banka vzhledem ke kvalitě řízení rizik bankovního domu zakázala nedávno ERB Bank poskytovat úvěry a přijímat vklady. Ruská banka zároveň nemůže investovat prakticky do ničeho jiného než do státních dluhopisů. Asi kontrolory z ČNB poslední investice ERB Bank přesvědčila, že další čekání na nápravu stavu zjištěného loni se už fakt nevyplatí.

Švestky zase v dopravním podniku

Zakázku na dodávku autobusů za miliardu pro pražský dopravní podnik se nakonec nikdo neodvážil podepsat. V minulých týdnech začal do médií prosakovat podivný způsob vyhodnocení tendru, který zaštiťovala – nikoli výjimečně – advokátní kancelář Brož, Sedlatý. Nemilá pozornost novinářů nebyla asi tím jediným důvodem zrušení zakázky, ve které nakonec zůstala pouze nabídka, byť nejdražší, od společnosti SOR Libchavy ze stáje Daniela Křetínského. Ještě nemilejší mohla být pozornost policajtů, kterým se tendr, z něhož byly vyloučeny pro velmi, ale velmi formální vady francouzská společnost Iveco a polský Solaris, líbil pramálo. A do třetice se autobusy pro Prahu dostaly až k uším mocného Andreje Babiše, kterému si na tuzemské poměry postěžovali Francouzi při jeho návštěvě země galského kohouta.

Magister Kelley v Liďáku

Šéfk a Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková přišla o mediálního a marketingového stratéga. Její mluvčí Jiří Chvojka (na snímku), který systematicky v médiích dovysvětlovával přešlapy ERÚ, zamířil do staronové stáje, do sociální demokracie. Ofi -ciální důvodem ukončení Chvojkova angažmá na ERÚ byl ovšem soukromý byznys, jako statutár privátní společnosti by nemohl ve struktuře regulátora působit.

„No, my jsme dost asociální, bude to stát dost práce udržet to pohromadě, na kampaň moc sil nezbude,“ okomentoval zprávu o Chvojkově přestupu na Facebooku s jistou nadsázkou volební manažer sociálních demokratů Miroslav Poche. Kampaň má být prý neútočná.

Poche ve svých reakcích Chvojku připravuje na potřebu pevných nervů při práci pro marketingově nepříliš políbenou ČSSD. Chvojka je ale v této lidské dovednosti notně kovaný. Přežil nehodu s padákem, v minulosti pracoval pro Vlastimila Tlustého, dělal kampaně pro ODS i sociální demokraty. Když bude papiňák z Lidového domu hrozit přetlakem, může Chvojka vypustit ve svém oblíbeném pubu Magister Kelley, jehož spolumajitelem je, nebo v bistru Bistro’Os v pražské Ostrovní ulici, jež také vlastní.

Mnohem větší dopad v pražských politicko-lobbistických kruzích měl donedávna Magister Kelley, kde se schází společnost kolem hradního tajemníka Ladislava Jakla. Do světa marketingové magie už ale pomalu nakukuje i Bistro’Os. Komora Public Relations, jejímž předsedou je Chvojka, vloni v podniku vyhlásila vítěze jubilejního 10. ročníku soutěže Firemní médium roku.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Nordic Telecom letos vypne CDMA. Než vybuduje LTE, přesune zákazníky k O2
Malý iPhone SE nebyl nikdy takhle levný. Operátoři šli s cenou výrazně níž než Apple
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Shigeru Kumekawa: nová Bravia A1 je nabitá tou nejlepší technologií, říká prezident Sony Europe (rozhovor)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít