odposlech

07. března 2016, 00:00 - (red)
07. března 2016, 00:00

Média plná odborníků Hnutí ANO už zdárně setřelo hranice mezi byznysem a politikou, takže nepřekvapí, když totéž předvádí i ve vztahu k novinařině. Známý je případ komentátora Jana Macháčka, který úspěšně dubloval jako zahraničněpolitický konzultant Andreje Babiše, což vedlo k odchodu několika redaktorů z Lidových novin. A teď se nám to opakuje se zdravotnickou tematikou. Do deníku Dnes údajně nastupuje Iva Bezděková, která střídá jednu ze stálic české „zdravotnické“ novinařiny. Bez zajímavosti není, že Bezděková zakládala Babišovu pracovní skupinu pro zdravotnictví. Jistě jen shodou okolností. Každopádně lze očekávat přísun exkluzivních informací a sociálnědemokratický ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček si může být jistý, že ho čeká pár horkých chvilek. Nezbývá než si připomenout starší Babišův výrok: „Naivně jsem se domníval, že novinář je člověk, který ctí etiku a píše pravdu.“ Amen.

Okamura draftoval Jandáka

Protievropské nálady začaly probublávat i Poslaneckou sněmovnou. Tomio Okamura zaznamenal historický úspěch v boji o czexit čili referendum o vystoupení z Evropské unie. Při hlasování o zařazení tohoto bodu na pořad jednání sněmovny dostal 44 hlasů. Bylo to sice tragicky málo a bod na jednání zařazen nebyl, Okamura ale nikdy nezískal takovou podporu. Vloni v červnu sklidil výsměch a 11 hlasů. Za podporu může nyní děkovat celé KSČM, šesti z osmi poslanců Úsvitu a všem třem poslancům z jeho odštěpku s názvem hnutí Svoboda a přímá demokracie. Galerii lidového umění dotvořili ještě dva poslanci klubu ČSSD – Josef Novotný a Vítězslav Jandák. Populárnímu interpretovi rolí brunátných opilců a karlovarskému exhejtmanovi ještě asi nikdo neřekl, že jejich mateřská strana si zakládá na evropských hodnotách a zemi do EU přivedla. Až jim přijde pozvání k předsedovi strany na kobereček, možná zjistí i to, že na vládě sedí sociálnědemokratický státní tajemník pro evropské záležitosti. Život je zkrátka plný překvapení. Jenže kdyby se japonskému poslanci podařilo při příštím pokusu opět zečtyřnásobit podporu, byl by czexit na spadnutí.

Penta loví české špitály

Investiční skupina Penta chystá akvizice ve zdravotnictví. Zájem má o majetkový vstup do několika nemocnic v Česku, ve finální fázi by mělo jít až o desítky zařízení. Jména zatím známa nejsou, minimálně v jednom případě, a to u nemocnice v Roudnici nad Labem, je už ale odkup podílu velmi blízko. Svoji polovinu nabízí po neshodách Jakub Zavoral, krajský zastupitel, bývalý člen TOP 09 a spolumajitel mariánskolázeňské nemocnice. Penta už vlastní síť lékáren Dr. Max, nemocniční byznys provozuje za hranicemi Česka.

V Polsku má osm nemocnic a šestnáct ambulancí, ve stejném oboru podniká i na Slovensku. Do Česka ale vstupuje poměrně pozdě, akvizic se nabízí málo. Jak to říct kulantně? Všechno už je rozebráno.

Záchranné práce v DPP

Ředitel pražského dopravního podniku (DPP) Jaroslav Ďuriš je třída. Na své kamarády nezapomíná, ani když se jim aktuálně nedaří. Bývalého radního

pro dopravu Pařízka (TOP 09), který jej před dvěma lety do křesla největší městské firmy dosadil, zaměstnal v pozici zástupce personálního šéfa podniku. A zbavit se jej asi nehodlá, i když se to na pražské radnici líbí pramálo. Pařízek proslul krom toho, že umí hodiny hovořit o vozokilometrech a osobokilometrech, i ve své době pozoruhodným dvojím angažmá – v dozorčí radě dopravního podniku a v soukromé firmě IDS, která za peníze DPP dozorovala hodně problémovou stavbu metra a vnitřní audit ji obvinil z toho, že způsobila společnosti značnou škodu. Ďuriš, pod kterým už se zase začíná houpat židle (a socialisté už mu ji prý tentokrát nepodloží), chce obsadit svými koníky i další místa. Podle zdrojů Odposlechu má jít o veledůležité posty šéfa investic a oddělení IT.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Revoluce? Už dnes si můžete objednat auto na solární pohon.…
Range Rover Velar nadchne už svým vzhledem. Ale tím to nekončí [první dojmy a velká galerie]
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti, Aran nebo Teide
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Technologie
Kompletní parametry Skylake-X s 12 až 18 jádry jsou venku. Takty mají překvapivě vysoko
LibreOffice 5.4 vyšel ke stažení. Generuje menší dokumenty a kvalitnější PDF
Na podzim skončí podpora Windows 10 v1511. Toto vydání už skoro nikdo nepoužívá
Konkurence nebo ne, Intel měl v druhém čtvrtletí rekordní tržby. Zvedl i cíle pro celý rok
Microsoft ruší servisní kanály Current Branch a Current Branch for Business [Windows 10]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít