ODPOSLECH

22. února 2016, 00:00 - (red)
22. února 2016, 00:00

ANO. Bude mokro Hnutí ANO Andreje Babiše už se připravuje na podzimní krajské volby. Nejpopulárnější česká strana současnosti nechce nic ponechat náhodě, a tak vymýšlí témata, kterými zcela jistě osloví voliče. Prvním velkým hitem kampaně hnutí ANO bude podle informací redakce Odposlechu zabránění invazi uprchlíků do našeho Česka a tím i nedostatku peněz pro bílé Čechy. Nevadí, že tu skoro žádní migranti nejsou, ale problém je to přesto vážný. Zda hnutí ANO chystá i billboardy, kde by demonstrovalo ochotu postavit se proti hordě dobyvačných muslimů, zatím není rozhodnuto.

Jasnější je však už teď druhé hlavní téma kampaně. Tím je zamezení invazi sucha do našeho Česka a tím i nedostatku vody. Nevadí, že Česko patří mezi největší evropská rozvodí, ale problém je to přesto vážný. Zvlášť na konci léta, když se budou blížit volby. Ve hře je i finanční podpora vlády pro výrobce vody. Zatím není rozhodnuto o tom, zda bude nedostatkovou vodu vyrábět přímo holding Agrofert, ale nějak je nutné kapalinu do každé rodiny dodat. Billboardy už jsou připraveny: vyschlá česká krajina, v ní postava Andreje Babiše v bílé košili se sklenkou stoprocentní vody a slogan Prostě to zalijeme.

Hulinský na cestě

Náměstek ministryně školství a známý náborář černých duší pražské ČSSD Petr Hulinský končí.

Odposlechu to potvrdily dva velmi dobře informované zdroje. „Pěkně ho vymetla,“ dí jeden z nich. Ministerstvo ale tuto informaci dementovalo. „Paní ministryně nemá informace o tom, že by pan náměstek Hulinský měl odejít,“ vzkázala kancelář ministra. „Sedím tady u sebe v kanceláři a o ničem nevím,“ zareagoval sám Petr Hulinský. Z ministerských kanceláří tedy navenek rezonuje, že se odchod taekwondového lamače ytongových desek nekoná. Jenže on se patrně nekoná jenom zatím, protože podle neoficiálních informací z ČSSD se Hulinský snaží uchytit jako politický náměstek na ministerstvu vnitra, které vede jeho stranický kolega Milan Chovanec.

Avšak ani tam ho moc nemusejí, proto zatím skutečně neodchází.

Hulinského kariéra v politice je spojena s řadou kontroverzí. Například vítězstvím v primárkách na Praze 10, ke kterému mu pomohli zaměstnanci jeho bezpečnostní agentury Indus, jež se stali členy ČSSD. Asi nejzářnější okamžiky Hulinskému přineslo vyjednání kontroverzní velké koalice mezi ČSSD a ODS v roce 2010, díky níž vyoutovali ze hry vítěznou TOP 09. Koalice vznikla přes původní sliby ČSSD, že s ODS vládnout nebude. Hulinský se také nesmazatelně profiloval bojem za neplacené funkce magistrátních úředníků v orgánech městských firem. Sám však za jedno volební období inkasoval za zmiňovaná angažmá přes 12 milionů korun.

Náhlá láska k advokátům

Letošní právnický ples v Obecním domě bude mít zvláštní punc a nejde jen o účast vítězky posledního ročníku SuperStar Emmu Drobnou.

Velkým sponzorem je totiž společnost Agrofert miliardáře a člena vlády Andreje Babiše. Aniž by chtěl Odposlech cokoli naznačovat, je namístě otázka, jestli náhodou Agrofert a jeho pán tak nějak netuší, že budou právníky brzy potřebovat. Třeba kvůli Čapímu hnízdu. Nebo že by i tu zpěvačku?

Němeček uzrál

Každý ministr má své slabší období a každý občas upadne v nemilost svého stranického šéfa. Podle informací Odposlechu má aktuálně špatné výhledy ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Podle zdrojů z ČSSD nejde o nic konkrétního z poslední doby, spíš se to prý nastřádalo a na pomyslném vládním stromě je tou nejzralejší hruškou, která při příštím větru spadne jako první. Zřejmě už se premiérovi donesly Němečkovy potíže s disciplínou. Každopádně legislativní smršť, při níž Němeček začal chrlit jeden návrh zákona za druhým, svědčí o tom, že bojuje o záchranu. Chce dát pojišťovnám peníze na chronicky nemocné, tlačí protikuřácký zákon, prosazuje levnější léky pro lidi nad 65 let, mění systém vzdělávání lékařů, vymýšlí nový systém odvodu peněz státu do zdravotnictví, ruší privatizaci lázní, audituje leteckou záchranku.

A to, přátelé, všechno za poslední měsíc. Jako by mu znělo v uších okřídlené: Musíte se více snažit, pane správce.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít