odposlech

15. února 2016, 00:00 - (red)
15. února 2016, 00:00

Zlatá záře nad Kladnem Odvážný marketingový tah zvolil Roni Lori, majitel firmy Klenoty Aurum, když se rozhodl opustit modelky, jako byly Taťána Kuchařová či Simona Krainová, a novou tváří značky se má podle Odposlechu stát největší český klenot posledních let Jaroslav Jágr.

Focení mělo proběhnout v posledních dnech na Floridě a jistě vynese hokejové superhvězdě slušný honorář.

A protože v těchto případech není výjimkou, že jeho část bývá poskytována naturálně, lze očekávat, že Kladensko zalije zlatavá záře.

Ubohý miliardář

Miliardáři se na sociálních sítích projevují stejně čile jako běžní smrtelníci. Odposlech se o tom přesvědčil minulý týden, když se na facebookových stránkách týdeníku Euro strhla menší šarvátka dvou majetných byznysmenů. Pavel Sehnal, ten chudší, se nedávno v týdeníku Euro otřel o finančníky ze skupiny J&T. Vyčítal jim, že s nimi spřízněná skupina Tatra mountain resorts (TMR), která provozuje lyžařské areály v Tatrách či ve Špindlerově Mlýně, vykazuje hospodářské výsledky „málo srozumitelně a přehledně“, jinými slovy fixluje. Sehnal s nimi proto byznys dělat nechce a svůj akvapark v Čestlicích u Prahy by jim ani za nic neprodal.

Reakce přišla záhy. Facebookový fanoušek týdeníku Euro Patrik Tkáč, který je jednou z hlavních postav finanční skupiny J&T, napsal: „Pokial ja viem tak to vy sa snazite predat akvapark TMR. A pokial viem tak TMR nema zaujem.“ A v komentáři Sehnalových vyjádření shrnul: „V takejto situácii sa vyhovárať na netransparentnost verejněobchodovatelnej spoločnosti (TMR) je nielen hlúpe ale aj ubohé.“

Jiřetínský prodělek

Investice do realit se vždy vyplatí, lze v poslední době slýchat mezi řadou tuzemských podnikatelů. Doba nízkých úroků skutečně k nákupu domů či bytů na pronájem svádí. Spekulace podobného typu ale nejsou perpetuum mobile na peníze. O tom se brutálním způsobem přesvědčují na vlastní kůži spekulanti, kteří za stovky milionů skoupili pozemky a domy v severočeské obci Horní Jiřetín.

Sázeli na prolomení těžebních limitů a odkup svých realit těžební společností Severní energetická. Limity pro rozšíření těžby pro Severní energetickou ale zůstaly rozhodnutím vlády v platnosti. Vidina výdělku velkých peněz se tak rozplynula. Bezradní spekulanti nyní klepají na dveře Severní energetické, zda by jejich reality nechtěla. K čemu by ale firmě nemovitosti byly, je záhadou, takže jejijich majitelé ostrouhají.

Tchyně není politik

Babišova odborná náměstkyně pro daně a cla Alena Schillerová, která nahradila Simonu Hornochovou, prošla standardním výběrovým řízením podle služebního zákona, dělo ministerstvo financí. Reagovalo tak na kritiku médií, že Schillerová je tchyně brněnského „áňáckého“ sponzora a zákulisního bosse Davida Rusňáka, bez kterého se v moravské metropoli nic nerozhodne. Aby bylo jasno – výběrové řízení podle služebního zákona vypadá takto: komise, kterou jmenuje státní tajemník Jan Sixta (toho si vybral Babiš a pár měsíců na financích náměstkoval s gescí na úrovni správce budovy, aby dostál zákonu a mohl se stát tajemníkem), vybere jednoho až tři kandidáty, ze kterých si potom zvolí náměstka sám ministr, tedy Babiš. Ten samý Jan Sixta teď musí udělat na Schillerovou tytyty za to, že vystoupila v pracovní době na stranické tiskovce hnutí ANO ke snížení daně z piva. Šéf všech státních tajemníků Josef Postránecký už v tomto duchu instruoval všechny tajemníky, aby se „takový případ neopakoval“. Vzpomínáte? Kdopak to ostatní kritizoval za to, že dávají před odborníky přednost politickým kandidátům na náměstky? Ale fakt je, že tchyně sponzora není politik.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít