Odposlech

01. února 2016, 00:00 - (red)
01. února 2016, 00:00

Sisákova dlouhá míle Podnikatel Petr Sisák stihl jen málo z toho, co si před svým zadržením naplánoval. Podle informací Odposlechu nastaly změny v majetkových poměrech Maxima pojišťovny, v níž přes Zevetu Bojkovice Sisák neoficiálně drží akciový podíl. Posunout nějakou hotovost na Kypr či ještě dál se v jeho situaci určitě bude hodit.

A zatímco poslední obchodní novinky ještě stihl, o něco pozdější maturitní ples své dcery propásl. Někdo může říci, že policisté nemají srdce, ale teď prokázali alespoň poloviční shovívavost.

Třeba tak nějak čekají, že jim podnikatel odkryje svoje majetkové portfolio a objasní minulé obchody.

Protože bez něj tu skládačku dohromady nikdy nedají.

Bohoušek se pochlapil

Redakce Odposlechu má z více zdrojů ověřeno, že premiér Bohuslav Sobotka, jemuž bylo svého času místopředsedou vlády Andrejem Babišem vyhrožováno, že ho „veme lopatou“, zatímco prezident Miloš „Kadence“ Zeman by ho řešil rovnou kalašnikovem, pod tlakem těchto výhrůžek dospívá v muže jak se patří. Když na poslední koaliční radě začal Babiš na svého ministerského kolegu Mládka křičet, že lže, upozornil ho premiér, že tady není v Agrofertu, a zavelel svým stranickým ovečkám k odchodu. Když se po dvaceti minutách vrátili do sálu, Babiš se celkem zklidnil. Také lidovci po celou dobu zachovali rozvážnou neutralitu, pro niž jsou v každém vládním kolektivu tolik ceněni a oblíbeni. Vážíce si svých křesel, nehnuli ani brvou.

Vzpomínka na Štrougala

Na starou dobrou štrougalovskou politickou zkušenost, podle níž v Česku padne každá vláda, která zdraží pivo, si zřejmě minulý týden vzpomněl Andrej Babiš, jehož elektronická evidence tržeb by bezesporu ke zdražení vedla. Štrougal to zažil a Babiš nechce. Šidící hospodští si totiž neodvedené daně nestrkají do vlastních kapes, ale významně se o ně dělí se svými zaměstnanci i zákazníky. S těmi především formou přívětivějších cen. Online pokladny je donutí daně do cen plně promítnout, což pivo určitě zdraží. Babišův nápad přesunout čepované pivo ze základní rovnou do druhé snížené sazby, s nímž se jako se slibem celému národy vytasil v televizi, však nejspíše neprojde.

Babiš má sice pravdu, když tvrdí, že to evropská legislativa nezakazuje, nicméně podle Odposlechu z Bruselu je k tomu potřeba souhlas ostatních členských zemí a těm se k jeho vyslovení v případě země s jedním z nejlevnějších piv v Evropě asi nebude chtít.

Test spotřebitele

Do usínajícího byznysu alternativních distributorů energií vstoupil pozoruhodný hráč, časopis dTest, který připravuje elektronickou aukci, v níž chce vybrat nejvýhodnějšího dodavatele energie. Spustil proto kampaň, v jejímž rámci se zájemci mohou zaregistrovat a stát se v budoucnu klientem vítěze aukce. Ne že by při současných cenách energií nebylo záhodno hledat možné úspory. Aukční nákupy skrývají řadu rizik, mezi něž patří především schopnost alternativního dodavatele splnit své závazky i častá spotřebitelská neznalost závazků, které vyplývají z jejich vlastních smluv, ale s tím by se zrovna dTest měl umět vypořádat. Překvapivější je, že se na akci podílí společnost Pricewise, jejíž šéf prezentuje svou firmu slovy: „Pomáháme firmám, které mají ambici stát se leadrem, zvýšit výnosy a zákaznickou spokojenost pomocí chytrých marketingových řešení.“ Zájemce se také nedozví, jak se vlastně vítěz takové aukce vybere. Trochu se zdá, že dTest po období, kdy se věnoval záslužnému testování výrobků a služeb nabízených na českém trhu, změnil své zaměření a nyní testuje spotřebitelskou obezřetnost svých čtenářů.

l

Mohlo by vás zajímat

Finance
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Auta
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale…
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Seat Arona je přizvednutá Ibiza. Má být levnější než Juke
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s displejem jako BMW řady 7
Technologie
WhatsApp začíná podporovat posílání jakýchkoli typů souborů do velikosti až 128 MB
DVB-T2 ode dneška i v Plzni a Liberci. Síť je již dostupná pro 69 % populace
Windows Store přijde o mobilní edici Evernotu, ale přivítá grafický nástroj Paint.NET
Google Talk je mrtvý. Nedožil se ani 12 let
Počítače v klíčence už tu byly. InnSpire vytvořil PC integrované do kabelu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít