odposlech

25. ledna 2016, 00:00 - (red)
25. ledna 2016, 00:00

Mlátička na státní návštěvě Pokud se domníváte, že na státní návštěvu může v Česku jezdit jen předseda vlády, prezident nebo ministr zahraničí, jste na omylu. Zrovna z jedné státní návštěvy a zároveň „inspekční cesty“ se vrátil komunistický poslanec JUDr. PhDr. Zdeněk Ondráček, Ph. D., který v roce 1989 proslul jako policejní mlátička. Během Palachova týdne masakroval obuškem demonstranty i demonstrantky na pražských náměstích. Násilnický poslanec v polovině ledna oficiálně zavítal do Doněcké lidové republiky. Zástupci této nikým neuznané části Ukrajiny obývané převážně rusky mluvícími separatisty vřele přivítali dvojnásobného českého doktora Ondráčka a ukázali mu všechny hrůzy ozbrojeného boje. A pan doktor hned neváhal na sociálních sítích prezentovat důkazy o „zločinné válce, kterou v této mírumilovné zemi vedou ukrajinští fašisté“. „Já za sebe říkám, že jsem tam určitě nebyl naposledy. V létě tam rozkvétá milion růží, které jsou symbolem města,“ naznačila mlátička, že teď bude za válečnou romantikou jezdit do Doněcka častěji. Redakce Odposlechu se jen obává, aby se pan doktor pro boj nenadchl do takové míry, že by ho chtěl znovu přenést i do Čech.

Bohouši, ukaž!

Pražští Piráti si stěžují u premiéra Bohuslava Sobotky, že jim nechce ČSSD ukázat smlouvu na pronájem Lannova paláce v centru Prahy. Palác si od sociálních demokratů pronajala developerská společnost Finep. Ta jej zrekonstruovala za 75 milionů ze svého a zároveň bude socanům platit 25 let činži. Nápad Pirátům vnukl jiný sociální demokrat – vycházející pražská hvězda Petr Dolínek. Radního pro dopravu rozčílili Piráti tím, že trochu divný nájem dávali do souvislosti s trochu divnou půlmiliardovou stavbou tramvajové trati do polí, kde plánuje stavět Finep. „Tak si podejte infožádost, ať vám Lidový dům smlouvu s Finepem ukáže. Není sice povinným subjektem, ale strana pobírá státní příspěvky, tak by se vám to mohlo podařit,“ děl namíchnutý Dolínek. Jenže ouha. Lidový dům lhůtu prošvihl a mlčí dál. To je poněkud bizarní situace… Zprofanovaná pražská buňka chce být otevřená a transparentní a ústředí s poněkud poctivější vizáží jí v tom brání.

Hlavní číšník ODS ohodnotil chlebíčky

Nedávný kongres občanských demokratů byl takovou návštěvou Potěmkinovy vesnice. Tedy alespoň pokud jste jej sledovali doma u televize.

Na místě, ve vítkovickém hotelu Clarion, vše vypadalo trochu jinak.

Na pódiu sice stály nové čisté tváře (ty jste mohli vidět i v televizi), ale v zákulisí se pohybovali staří zkušení šíbři (ty už jste neviděli). S noblesou a vtipem sobě vlastním se mezi stoly s občerstvením procházel například Roman Jurečko, nejdůležitější postava vlivné plzeňské ODS v posledních deseti až patnácti letech. Pan Jurečko je vzděláním číšník vyučený ve Vídni, žádné ořezávátko. V Plzni mu patří také reprezentativní restaurace. Kromě v tom, jak uplatňovat svůj vliv, se tedy vyzná i ve chlebíčcích. Ve vídeňské Dorotheergasse u Trzesniewského se o nich naučil dost. A podle něj leccos vypovídají i o současném stavu strany. „Těm lidem tady vůbec nevadí, že to jedí okoralé,“ poznamenal muž mnoha přezdívek. V Plzni mu neřeknou jinak než Teplárník, protože roky vedl představenstvo nejbohatšího městského podniku. Někteří ho občas osloví Tuzex kvůli údajné předrevoluční klukovské zábavě. Mirek Topolánek mu říkal Kmotr. Teď se ovšem stal navíc hlavním číšníkem ODS.

Kde ty flešky jsou?

Spis ke kauze lobbisty Ivo Rittiga a společnosti Oleo Chemical, která zaplatila 20 milionů společnosti Cokeville Assets za poradenství a získala zakázku na pražském dopravním podniku, a tudíž se podle žalobců sama tunelovala, je nejspíš zakletý. Zmizel z něj totiž už druhý disk sloužící jako klíčový důkaz proti Rittigovi a ve spise se nenachází ani jeho otisk od kriminalistického ústavu. Disk patřil spolumajiteli společnosti Ravak Jiřímu Kreysovi, který se s dalšími vlastníky Ravaku pokouší Oleo Chemical získat. Na Kreysově flešce detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu našli dvě listiny týkající se Rittiga. První je Rittigova obchodní smlouva z Hongkongu, která nemá s případem pražádnou souvislost. Druhá pak dokument, který stanovuje cenu za zmiňované poradenství.

Na dokumentu je podepsán zakladatel Olea Michal Urbánek a skví se na něm i podpis, který má údajně patřit Rittigovi. A snad aby bylo každému jasné, že je to skutečně on, je hned vedle pro jistotu připsáno tiskacím písmem Rittig. Tak tohle skutečně zlomí slovutnému lobbistovi vaz… No nic, popojedem. Třeba se bude dařit líp se Sisákem a Halou.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Seznam zruší legendární mapy. Ale ne ty, které myslíte
Tahle zahnutá výloha je ve skutečnosti obří flexibilní OLED panel od LG
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít