Odposlech

21. prosince 2015, 00:00 - (red)
21. prosince 2015, 00:00

Hybaj do kuchyně Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) si pod hrozbou rozpočtového provizoria vymohla na členech bývalé koalice (ANO, ČSSD, Trojkoalice), že podpoří rozpočet v její verzi a nebudou jej prznit pozměňovacími návrhy. Všech 33 zastupitelů na to muselo podepsat Adrianě úpis. Jinak prý nic neukáže ani nepředloží. „Moje dvanáctiletá dcera na to řekla, že paní učitelce odevzdá písemku, jen když jí slíbí, že dostane jedničku,“ děl jeden z opozičních zastupitelů. A primátorka zjistila, že politika je zkrátka umění nemožného. Trojkoalice nejprve její rozpočet podpořila v nezměněné podobě, jak se písemně zavázala (snad aby neskončila v pekle pro politiky), následně ovšem s opozicí prohlasovala jeho změny. Zajímavé bude sledovat, jak spolu kreativní koaliční partneři v úterý odhlasují, že firmě Eltodo přiklepnou už potřetí bez soutěže 160milionovou zakázku na pražské osvětlení. Jinak by totiž mohla Praha na Silvestra zhasnout. Patrně se odeberou do kuchyňky, někdo se zdrží a policie už potom nebude schopná dokázat, kdo jak hlasoval. Úpis, že se navzájem neprásknou, ovšem asi podepisovat nebudou... ANO, prostě si budou muset věřit...

Napíchnutý Romeš

V českých bezpečnostních složkách se nám v poslední době rozmáhá, řečeno slovy klasika Járy Cimrmana, „takový nepěkná zvyk“. Policisté, zejména ti z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), začali odposlouchávat cely, ve kterých tráví svůj čas lidé podezřelí z trestné činnosti a i ti, kteří byli odsouzeni. V tomto čísle týdeníku Euro popisujeme příběh lihového bosse Radka Březiny, ale není v tom sám. Podle informací Odposlechu je ve vězení odposloucháván i Roman Janoušek. Ten měl prý být primárním cílem Šlachtových detektivů v takzvané kauze Nagygate, ale vize ÚOOZ se jaksi nenaplnila. Detektivové proto sáhli k osvědčenému ignorování osobní svobody, protože v Čechách se všechno zkrátka vždycky vykecá. Ale „Romeš“ se nějak cuká a ne a ne něco vykecat. Takže si hoši z ÚOOZ ještě budou muset počkat, než si budou moct tenhle případ odškrtnout jako zdárně vyřešený.

Topolovi nechutná latex

Na nedávné akci, kterou pořádalo Teplárenské sdružení, bylo podle informací Odposlechu mimořádně dusno a místy se i docela jiskřilo.

Roli hlavního hromosvodu vyfasoval náměstek ministra průmyslu Tomáš Novotný, který má na ministerstvu na starost strukturální fondy a vypsal podmínky pro evropské dotace na opravy centrálního systému vytápění tak, že na ně téměř žádná firma nemůže dosáhnout. A hlavní slovo si, jak jinak, vzal proslulý gentleman, milovník žen a zastánce gayů Mirek Topolánek. „Vy byste se měl jmenovat Latex. Já na vás tady už půl hodiny plivu nadávky, a po vás to stéká jako po latexu,“ řval podle zdrojů Odposlechu zasvěceně Topol na nebohého náměstka. Patrně má s tímto nepřilnavým materiálem bohaté zkušenosti.

Vánoce při svíčkách

Není nic hezčího než si se svými blízkými sednout u stromečku a držet černou hodinku. I v dnešní uspěchané době se rodiny této vzácné chvíle mohou dočkat. Konkrétně ty v několika stech obcích, které podlehly lákadlu levnější energie od alternativního dodavatele.

Obecně prospěšnou společnost Energie pod kontrolou založilo několik starostů na základě přesvědčení, že dodávat energie může i úplný blbec, natožpak ten zvolený. Projekt se jim podařilo dotáhnout k dokonalosti podle hesla, že „nejčistší energie je žádná energie“. Jak jinak si vysvětlit situaci, kdy Energie pod kontrolou přestala platit skutečnému dodavateli, kterým je společnost Amper Market.

A Amper teď „ópéesku“ obviňuje z neprůhledné majetkové struktury a z vyvádění peněz neznámo kam.

Spor dospěl k tomu, že obcím reálně hrozí odstřihnutí od elektřiny. Černá hodinka tak dost možná bude a Energie pod kontrolou naplní statut obecně prospěšné společnosti. Ale ušetřily, to se nedá popřít.

Čichám, čichám lumpárnu

Státní zástupci trpí v posledních měsících nezvyklou „kratochvílí“. Začali osobně jezdit k mrtvolám, u nichž nelze stoprocentně vyloučit, že jim na onen svět někdo nepomohl. Když se doktoři podivovali přítomnosti justice, zvracející mladičká statní zástupkyně, která neunesla zrakový a čichový vjem ze 14 dní mrtvé babičky, utrousila: Bradáčová chce, abychom byli více v terénu. Odposlech takové opatření kvituje a rád by poslal vrchní státní zástupkyni několik tipů na její podřízené, jejichž přítomnost u mrtvol by prospěla nám živým.

l

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Historie televizorů Sony: od přistání na měsíci po deset let pokusů s OLEDem
Windows 10 již obsahuje český a slovenský hlas. Může vám předčítat text
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít