Odposlech

14. prosince 2015, 00:00 - (red)
14. prosince 2015, 00:00

Ministr medojed Ministr zemědělství Marian Jurečka chce otřást samými základy českého včelařství. Pravda, bude to zemětřesení, které asi nikdo nezaregistruje, šéf resortu si to ale nedá vymluvit. Sepsal dopis adresovaný členům včelařského svazu a nepřímo je vyzývá, aby na příštím, jubilejním desátém sjezdu Českého svazu včelařů svrhli staré vedení. Jurečkovi se nelíbí, že Včelpo, spadající pod včelařský svaz, mělo v medu antibiotika. Kvůli potížím pozastavila potravinářská inspekce některé šarže jeho výrobků. Medový ministr tím dává najevo, že buď nemá nic důležitějšího na práci, nebo se marketingově chytil tématu, které bulvár dává na první stránky.

Partneři Andrej a Miloš

Vydavatelství Mafra ministra financí Andreje Babiše, vydávající mimo jiné deníky Dnes a Lidové noviny, uzavřelo mediální spojenectví se Správou Pražského hradu. Co je přesně předmětem tohoto partnerství, ani jedna ze stran neuvedla. Nicméně vodítkem může být už nedávný rozhovor deníku Dnes s prezidentem Milošem Zemanem, v němž věru nezaznělo příliš nepříjemných otázek. Navíc nepravidelným komentátorem Dnes se má stát podle informací redakce Odposlechu šéf zahraničního odboru Hradu Hynek Kmoníček. List, který býval k Zemanovi historicky spíše kritický, v posledních měsících viditelně na kritice ubral. Andrej a Miloš k sobě zkrátka mají čím dál blíž. Teď svůj vztah jen oficiálně stvrdili formálním paktem. Je třeba myslet na budoucnost.

Vždyť už se blíží plánovaný scénář s krycím názvem 2017: Andrej premiérem, Miloš podruhé na Hradě. Jeden bez druhého nebudou nic.

Nováci už asi něco tuší

I novináři teď, před Vánoci, dostali šanci ověřit si v praxi, že ekonomická krize opravdu skončila. Pozvánky na firemní večírky vypadaly jako za starých dobrých časů hojnosti. Firmy už zdaleka tolik nešetří a pořádají besídky ve vyhlášených barech a restauracích jako Les Moules v Pařížské nebo třeba Brasileiro ve Slovanském domě. V televizi Nova ale asi něco tuší o tom, že krize bude mít podobu dvojitého véčka. Kdo z nováků se chce účastnit firemního večírku, má přinést na sekretariát dvě stovky.

Bububu, Jano!

Mluvčí desáté pražské části Bc. Vít Novák se probral ze sladkého bezvědomí a zareagoval na články o hororové investici radnice do Horského hotelu na Černé hoře. Do socialistické obecní boudy za sto milionů se jezdí rekreovat děti z Prahy 10, na což jim vydatně přispívá městská část (a to i těm, které nikam nejedou). Opoziční zastupitelka Jana Komrsková se v té horské pohádce pošťourala a výsledkem bylo trestní oznámení. Vít Novák, ze kterého týdeník Euro před vydáním článku nevylomil ani slovo, konečně zareagoval: „Prověříme to, a pokud se obvinění neprokážou, očekáváme, že Jana Komrsková přijme politickou odpovědnost, a zároveň bychom zvážili další právní kroky.“ Kdepak se ten Vítek učí? Že by u současné starostky desítky a bývalé aparátčice StB Radmily Kleslové?

Dotaz z Marsu

Zatímco v televizi běží reportáže o prázdných zařízeních pro běžence v Česku, na ministerstvu zdravotnictví mají asi trochu jiné zdroje. Do svých nemocnic úřad ministra Svatopluka Němečka rozeslal dopis, v němž se dotazuje, kolik je ve špitálech běženců, kolik jich doktoři ještě očekávají a kolik si myslí, že bude jejich ošetření stát. Pro doktory je to trochu zpráva z Marsu, ale ze slušnosti přece jen ministerstvu odpovědí. Odposlech by Němečkovým úředníkům poradil, aby si před rozesíláním podobných dotazů raději přečetli noviny a podívali na televizi. Nebo se zvedli a občas do nějaké té nemocnice zašli. Kontakt s realitou není na škodu.

l

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti,…
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Kvíz na pátek: Poznáte auta podle fotografie?
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem
Technologie
Microsoft ruší servisní kanály Current Branch a Current Branch for Business [Windows 10]
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilních zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít