odposlech

29. září 2015, 00:00 - (red)
29. září 2015, 00:00

Krmiči holubů Developer Evžen Korec, aspirující na miliardáře, má dlouhodobě velkou zálibu ve fauně. Nejenže nedávno si kvůli tomu pořídil chátrající Zoologickou zahradu Tábor, když nemohl snést pohled na tamní strádající zvířata. Ale také již řadu let chová přímo ve svém sídle na Letné holuby. Zatímco v zoo prožerou zvířátka měsíčně včetně nákladů na energie a provoz téměř 600 tisíc korun, stovky holubů jsou náročné jinak. Pytle s krmením nosí několikrát týdně vybraní neposlušní zaměstnanci až do posledního patra činžáku na vlastních hřbetech. Co si o Korcově zálibě myslí jeho sousedé, není těžké odhadnout. Těch stížností na „sněžení“ uprostřed léta už bylo víc.

Létající Karla

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se našla v létání. Cestovatelka Karla ze všeho nejradši létá vládními speciály a na státní náklady, ideálně do lukrativních destinací a na akce, které nemají s agendou jejího úřadu nic společného. Minulý týden tak letěla na Valné shromáždění OSN, kam jela - světe, div se - chystat významnou konferenci o bydlení v Evropě. V říjnu má zase namířeno do Paříže na jednání Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj.

Šlechtová také na cesty ráda bere svou maminku, z čehož mají těžkou hlavu její podřízení, kteří pak musí dumat, jak přítomnost matky zdůvodnit. Rozhodně je však přitom netrápí, když na pár dní v tom velkém domě na Staroměstském náměstí osiřejí a musejí se obejít bez paní domu.

Poslední sbohem?

Mí věrní brněnští přátelé mi rozumějí, musí si v těchto dnech říkat předseda ODS, brněnský profesor Petr Fiala. Při vší té mizerii, kdy se opoziční občanští demokraté nedokážou už několik let zvednout ze svých skromných preferencí, je každá soucitná chvíle vítána. Fialovi nejbližší z jeho rodné jihomoravské metropole proto pro něj uspořádali slavnost, která se uskuteční již příští pátek 9. října v kulturním centru Semilasso v Králově Poli, v hantecu roztomile v Krpoli či Kénigu. Bude se tančit a hrát, i když není vlastně co slavit. Koncert pro Fialu ale nese povzbudivý název „Dnes neumírej“. Organizuje ho profesorův domovský think tank Centrum pro studium demokracie a kultury. Koncert je věnován Petrovi „za překonávání překážek, šíření naděje a používání rozumu v politice“. Zahraje skupina Plachý host, v níž nebude chybět ani Lukáš,Budha‘ Krejčí hrající na cajon. Večerem provází Ženeva Dubská. Petr Fiala bude do hrající muziky podepisovat své knihy všem zbylým fanouškům ODS. Tož doražte všici, děcka. A Petře, ještě neodcházej!

Nezvěstný šéf

S nezvyklou situací se v současnosti potýká skupina Zdeňka Bakaly Luxury Brand Management. Po jeho šéfovi Wojciechu Janiakovi se slehla zem. Ten byl přitom jmenován teprve 1. září, kdy vystřídal Martinu Matouškovou.

Janiak po několika dnech v práci prý onemocněl, přijela pro něj partnerka z Paříže a od té doby se mu zaměstnanci nemohou dovolat a nikdo jej už v Česku neviděl.

Firmu tak v současnosti řídí výkonný ředitel Bakalovy skupiny BMM Kamil Čermák.

Bakala vůbec nemá při výběru špičkových manažerů svých českých společností štěstí. Něco podobného jako s Janiakem zažil přesně před dvěma lety. Tehdy po dvou měsících ve funkci náhle skončil generální ředitel Economie André Warnecke. Přitom výběrové řízení se předtím táhlo skoro rok. Okolnosti Warneckeho odchodu byly jiné, ale stejně - dva měsíce, tři dny… Příště to možná nestihnou ani podepsat.

l

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu…
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na nerovnosti i riziko kolize
Technologie
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Seznam zruší legendární mapy. Ale ne ty, které myslíte
Tahle zahnutá výloha je ve skutečnosti obří flexibilní OLED panel od LG
Stahujte zdarma zombie co-op řežbu Killing Floor. Ale musíte si pospíšit
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít