Odposlech

14. září 2015, 00:00 - (red)
14. září 2015, 00:00

Je Babiš Brežněv, nebo J. R.? Andrej Babiš musel minulý týden dost škytat. Stal se středobodem jednání pražských zastupitelů, kterým přirozeně neušlo jeho čerstvé angažmá v pražské politice. ODS jej na jednání zastupitelstva, kde se opozice neúspěšně pokusila odvolat celou koalici, označila za metropolitního zloducha J. R. Ewinga z nekonečně pitomého nekonečného seriálu Dallas. TOP 09 se nenechala zahanbit. Babiš v jejím podání je Brežněv, který zaťápl nadějné pražské (topácké, nebo aňácké?) jaro, a nastolil normalizaci. Zastupitele Patrika Nachera (ANO) jeho opoziční kolegové znechutili do té míry, že si nechal pro sebe příspěvek o zdravém stravování krom poznámky, že párky na magistrát Babiš nedodává.

Sváťovo letní dobrodružství

Když se uprostřed parného léta v pražských kavárnách divoce spekulovalo o tom, že ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) to má opravdu spočítané a na jeho místo by měl nastoupit dlouholetý ředitel motolské nemocnice a pražský politik (ČSSD) Miloslav Ludvík, zahlodal v týdeníku Euro červ pochybností. Proč by se proboha Ludvík dobrovolně pouštěl do vládního dobrodružství, když má v nemocnici své jisté a upřímně ho vyděsila i nabídka na primátorování v Praze? Teď se vše vysvětlilo. Ministerstvo zdravotnictví se chystalo poslat do Motola externí audit, a když to Ludvík zjistil, běžel za premiérem Sobotkou (ČSSD), že si teda radši na tu horkou sesli místo Sváti sedne. Vše se zklidnilo poté, co se ukázalo, že šlo o sóloakci Němečkova podřízeného.

Poté, co byl vyhozen, už zase horké hlavy vychladly…

Karlínská Popelka

Pražské Forum Karlín dostalo před pár měsíci na některých místech novou dlažbu a nejde o nápravy stavebních nedostatků. Důvod je mnohem prozaičtější.

Manželka majitele multifunkčního prostoru Zdeňka Bakaly Michaela si na zdejší dlažbě zlomila podpatek, přičemž to náležitě dala pocítit každému, kdo má chod budovy na starost. Inu naběhli stavebníci a dali věci do pořádku.

Je dobré vědět, že paní Michaela umí důležité věci řešit tak rázně. Teď ještě aby s podobnou rozhodností dokázala rozštípnout banálnější problémy – vyklidit raději vratké české pozice dříve, nebo později? Podle informací Odposlechu totiž právě Forum Karlín bude to jediné, co si manželé nakonec ponechají. Majitele by poměrně brzy mohla najít skupina Luxury Brand Management a vyloučený není ani prodej vydavatelství Economia, přestože sám Bakala mu údajně není příliš nakloněn.

Přiletí hvězda

Na Hradě mají těžkou hlavu. Poté, co se prezident Miloš Zeman rozhodl pozvat čínského kolegu Si Ťin-pchinga, se ukazuje, jak náročné bude návštěvu zvládnout. Přesný termín historicky první návštěvy čínského prezidenta v Česku ještě sice není stanoven, už jsou ale známa některá fakta. Třeba to, že prezident přiletí třemi letadly.

Ne, že by se hlava říše středu stala trojjedinou, letadla povezou catering, ochranku, kolekce oblečení a zkrátka vše, co k velké návštěvě patří. A stejně velké nároky bude klást zabezpečení čínské delegace i na hradní protokol. Ale asi se dalo těžko čekat, že čínský prezident poletí pronajatým letadlem od PPF jako Miloš Zeman a bude mu stačit pivo a párek.

Vyděděn z koupelny

V koupelnovém impériu Ravak se stále něco děje. Naposledy jeho majitelé uplynulý týden stanuli jako údajní poškození a svědci před pražským soudem s představitelem společnosti Oleo Chemical Kamilem Jirounkem.

Svědectví otce a syna Jindřichů Vařeků mimoděk poodhalilo zásadní rodinné spory. Zatímco osmaosmdesátiletý Jindřich Vařeka senior (agent Státní bezpečnosti s krycím jménem Jindra, jehož svazek byl skartován 6. prosince 1989) v kauze neohroženě a sáhodlouze z taháku vypovídal, Jindřich Vařeka junior (starosta Příbrami za ANO) výpověď odmítl. Odůvodnil to možným stíháním své osoby za křivou výpověď. Mezi Vařekovými vládne nesoulad už delší dobu. Otec na veřejnosti i v soukromí syna často peskuje a několikrát mu pohrozil dokonce vyděděním.

Podle informací Odposlechu se tak již dokonce fakticky stalo. A správcem jmění by se měl podle některých informací stát oddaný a všehoschopný právník Ravaku Roman Škornička – shodou okolností bývalý příslušník komunistické rozvědky. Docela ledová sprcha. Skoro jako od Ravaku. l

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít