Odposlech

14. září 2015, 00:00 - (red)
14. září 2015, 00:00

Je Babiš Brežněv, nebo J. R.? Andrej Babiš musel minulý týden dost škytat. Stal se středobodem jednání pražských zastupitelů, kterým přirozeně neušlo jeho čerstvé angažmá v pražské politice. ODS jej na jednání zastupitelstva, kde se opozice neúspěšně pokusila odvolat celou koalici, označila za metropolitního zloducha J. R. Ewinga z nekonečně pitomého nekonečného seriálu Dallas. TOP 09 se nenechala zahanbit. Babiš v jejím podání je Brežněv, který zaťápl nadějné pražské (topácké, nebo aňácké?) jaro, a nastolil normalizaci. Zastupitele Patrika Nachera (ANO) jeho opoziční kolegové znechutili do té míry, že si nechal pro sebe příspěvek o zdravém stravování krom poznámky, že párky na magistrát Babiš nedodává.

Sváťovo letní dobrodružství

Když se uprostřed parného léta v pražských kavárnách divoce spekulovalo o tom, že ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) to má opravdu spočítané a na jeho místo by měl nastoupit dlouholetý ředitel motolské nemocnice a pražský politik (ČSSD) Miloslav Ludvík, zahlodal v týdeníku Euro červ pochybností. Proč by se proboha Ludvík dobrovolně pouštěl do vládního dobrodružství, když má v nemocnici své jisté a upřímně ho vyděsila i nabídka na primátorování v Praze? Teď se vše vysvětlilo. Ministerstvo zdravotnictví se chystalo poslat do Motola externí audit, a když to Ludvík zjistil, běžel za premiérem Sobotkou (ČSSD), že si teda radši na tu horkou sesli místo Sváti sedne. Vše se zklidnilo poté, co se ukázalo, že šlo o sóloakci Němečkova podřízeného.

Poté, co byl vyhozen, už zase horké hlavy vychladly…

Karlínská Popelka

Pražské Forum Karlín dostalo před pár měsíci na některých místech novou dlažbu a nejde o nápravy stavebních nedostatků. Důvod je mnohem prozaičtější.

Manželka majitele multifunkčního prostoru Zdeňka Bakaly Michaela si na zdejší dlažbě zlomila podpatek, přičemž to náležitě dala pocítit každému, kdo má chod budovy na starost. Inu naběhli stavebníci a dali věci do pořádku.

Je dobré vědět, že paní Michaela umí důležité věci řešit tak rázně. Teď ještě aby s podobnou rozhodností dokázala rozštípnout banálnější problémy – vyklidit raději vratké české pozice dříve, nebo později? Podle informací Odposlechu totiž právě Forum Karlín bude to jediné, co si manželé nakonec ponechají. Majitele by poměrně brzy mohla najít skupina Luxury Brand Management a vyloučený není ani prodej vydavatelství Economia, přestože sám Bakala mu údajně není příliš nakloněn.

Přiletí hvězda

Na Hradě mají těžkou hlavu. Poté, co se prezident Miloš Zeman rozhodl pozvat čínského kolegu Si Ťin-pchinga, se ukazuje, jak náročné bude návštěvu zvládnout. Přesný termín historicky první návštěvy čínského prezidenta v Česku ještě sice není stanoven, už jsou ale známa některá fakta. Třeba to, že prezident přiletí třemi letadly.

Ne, že by se hlava říše středu stala trojjedinou, letadla povezou catering, ochranku, kolekce oblečení a zkrátka vše, co k velké návštěvě patří. A stejně velké nároky bude klást zabezpečení čínské delegace i na hradní protokol. Ale asi se dalo těžko čekat, že čínský prezident poletí pronajatým letadlem od PPF jako Miloš Zeman a bude mu stačit pivo a párek.

Vyděděn z koupelny

V koupelnovém impériu Ravak se stále něco děje. Naposledy jeho majitelé uplynulý týden stanuli jako údajní poškození a svědci před pražským soudem s představitelem společnosti Oleo Chemical Kamilem Jirounkem.

Svědectví otce a syna Jindřichů Vařeků mimoděk poodhalilo zásadní rodinné spory. Zatímco osmaosmdesátiletý Jindřich Vařeka senior (agent Státní bezpečnosti s krycím jménem Jindra, jehož svazek byl skartován 6. prosince 1989) v kauze neohroženě a sáhodlouze z taháku vypovídal, Jindřich Vařeka junior (starosta Příbrami za ANO) výpověď odmítl. Odůvodnil to možným stíháním své osoby za křivou výpověď. Mezi Vařekovými vládne nesoulad už delší dobu. Otec na veřejnosti i v soukromí syna často peskuje a několikrát mu pohrozil dokonce vyděděním.

Podle informací Odposlechu se tak již dokonce fakticky stalo. A správcem jmění by se měl podle některých informací stát oddaný a všehoschopný právník Ravaku Roman Škornička – shodou okolností bývalý příslušník komunistické rozvědky. Docela ledová sprcha. Skoro jako od Ravaku. l

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít