odposlech

31. srpna 2015, 00:00 - (red)
31. srpna 2015, 00:00

Lehce nabyl, lehce pozbyl Podle spolehlivých zdrojů redakce Odposlechu se prezidentův kancléř Vratislav Mynář nejpozději do měsíce dozví osudný ortel, zda vyhovuje, či nevyhovuje bezpečnostním zájmům této země. Potvrzují se tak informace, jež jako první na začátku srpna přinesl týdeník Euro. Zdroje blízké Národnímu bezpečnostnímu úřadu, které jsou s průběhem bezpečnostní prověrky seznámeny, odhadují, že udělení osvědčení kancléři je téměř nemožné. A to především kvůli jeho problematickému podnikání a podezřelému nabytí několika nemovitých statků. Naposledy továrnické vily v pražských Strašnicích, kterou Mynář pořídil za cenu panelákového bytu a kam se chtěl přestěhovat se svou novou manželkou, televizní moderátorkou Alexandrou Noskovou. Mělo to být „hnízdečko lásky“, jak řekl prezident Miloš Zeman. Laciné hnízdečko Mynářovi zřejmě zůstane, ale pokud skutečně nezíská prověrku, přijde o honosné místnosti na Hradě, které si nechal kvůli své funkci draze zrekonstruovat. Post kancléře bude muset totiž opustit. Zdroje redakce Odposlechu mu proto raději doporučují, aby žádost o prověrku sám stáhl, na funkci rezignoval, a ušetřil si tak velkou ostudu. Nějaký důvěryhodný důvod se vždy najde. Místo po Mynářovi velice rád obsadí současný ředitel hradní administrativy Jan Novák. Ostatně tato funkce je jeho dávným snem už od doby, kdy se svým nejlepším kamarádem Markem Dalíkem nastupoval jako stážista na Hrad k Ivanu Medkovi.

Štefl prezidentem?

Dlouholetý generální ředitel velké moravské stavební firmy OHL ŽS Michal Štefl brzy skončí ve funkci, zůstane ale v dozorčí radě společnosti. Štefl se ovšem nechystá do důchodu, odposlechl týdeník Euro. K funkci viceprezidenta Hospodářské komory ČR by si prý rád na vizitku přidal prezidenta Svazu podnikatelů ve stavebnictví, jehož stávající šéf Václav Matyáš se už nechce o tento post příští rok ucházet. Štefl ovy ambice se ovšem nesetkaly s pochopením u mnohých stavebních firem. Pokud se tak stane, jsou některé odhodlány ze svazu vystoupit.

Ďuriš se jistí

Kromě toho, že Andrej Babiš v minulých týdnech notně vyčinil svým pražským děvčatům Adrianě Krnáčové a Radmile Kleslové, že mu jako sokyně kazí image strany, houkl na ně, kdy už konečně odvolají toho Ďuriše z pražského dopravního podniku. Ředitel největší pražské firmy s desetimiliardovým rozpočtem, kterého dosadila do křesla minulá garnitura TOP 09 spolu s ČSSD, se měl podle jeho názoru poroučet už dávno. Jenomže Babiš na rozdíl od nás neodposlechl drby, že Ďuriš si jistí svou pozici tím, že udržuje velmi, velmi těsné vztahy právě s Kleslovou.

Na protony s Pivrncem

Opravdu adresný marketing zvolilo Protonové centrum Praha pro svůj atraktivní produkt, kterým je nejmodernější léčba rakoviny prostaty. Kde lze asi účinněji inzerovat supermoderní prestižní kliniku než na pivním tácku? Z něho se díky kresbě Petra Urbana ve stylu Rudy Pivrnce klienti pivnic dozvědí, že na rozdíl od jiných metod jim právě díky protonům po zákroku „vercajk bude fungovat“. Pro prestižní a špičkové zdravotnické zařízení je to sice poněkud lascivní způsob marketingu, ale když bude fungovat, tak proti gustu žádný dišputát.

Dobrá cena

Když se před pár dny setkal Miloš Zeman s Pavolem Krúpou, aby si zanadávali na Zdeňka Bakalu za jeho lumpárny s hornickými byty, bylo to od prezidenta trochu neprozíravé.

Každému z byznysu je jasné, že Krúpovo tažení na NWR má jediný cíl a tím je výpalné. Minulý týden se z Bakalova okolí objevila zpráva, že slovenský nájezdník chce za své akcie dvě stě milionů korun, přičemž je pořídil zhruba za milion eur. Redakce Odposlechu považuje cenu za férovou a veskrze přátelskou. Bakala by nakonec mohl jasně prokázat, že díky němu alespoň jeden člověk v Česku vydělal slušné peníze.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nepodpořili
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
Evora GT430 je nejvýkonnější silniční Lotus v historii. Za…
Skupina VW dodala v prvním pololetí zákazníkům přes pět milionů aut
Opel Insignia GSi má motor 2.0 T a je o 160 kg lehčí než OPC
Podívejte se na vzácné snímky exkluzivních aut ze sbírky brunejského sultána
Tři generace BMW 5 ve srovnání ojetin: E39 vs. E60 vs. F10
Technologie
Až do zítřka zdarma. Stahujte akční pecku Shadow Warrior
RAM letos zdraží o rekordních 60 %, paměti Flash o třetinu. Příští rok je možné zlepšení
Ataribox se odhaluje. Máme první obrázky i nástin toho, co od konzole čekat
Spousta „interaktivních seriálů“ za pakatel. Humble Bundle má v akci hry od Telltale
Android se snadno připojí k síťovému disku nebo NASu. Google vydal Samba Client
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít