odposlech

31. srpna 2015, 00:00 - (red)
31. srpna 2015, 00:00

Lehce nabyl, lehce pozbyl Podle spolehlivých zdrojů redakce Odposlechu se prezidentův kancléř Vratislav Mynář nejpozději do měsíce dozví osudný ortel, zda vyhovuje, či nevyhovuje bezpečnostním zájmům této země. Potvrzují se tak informace, jež jako první na začátku srpna přinesl týdeník Euro. Zdroje blízké Národnímu bezpečnostnímu úřadu, které jsou s průběhem bezpečnostní prověrky seznámeny, odhadují, že udělení osvědčení kancléři je téměř nemožné. A to především kvůli jeho problematickému podnikání a podezřelému nabytí několika nemovitých statků. Naposledy továrnické vily v pražských Strašnicích, kterou Mynář pořídil za cenu panelákového bytu a kam se chtěl přestěhovat se svou novou manželkou, televizní moderátorkou Alexandrou Noskovou. Mělo to být „hnízdečko lásky“, jak řekl prezident Miloš Zeman. Laciné hnízdečko Mynářovi zřejmě zůstane, ale pokud skutečně nezíská prověrku, přijde o honosné místnosti na Hradě, které si nechal kvůli své funkci draze zrekonstruovat. Post kancléře bude muset totiž opustit. Zdroje redakce Odposlechu mu proto raději doporučují, aby žádost o prověrku sám stáhl, na funkci rezignoval, a ušetřil si tak velkou ostudu. Nějaký důvěryhodný důvod se vždy najde. Místo po Mynářovi velice rád obsadí současný ředitel hradní administrativy Jan Novák. Ostatně tato funkce je jeho dávným snem už od doby, kdy se svým nejlepším kamarádem Markem Dalíkem nastupoval jako stážista na Hrad k Ivanu Medkovi.

Štefl prezidentem?

Dlouholetý generální ředitel velké moravské stavební firmy OHL ŽS Michal Štefl brzy skončí ve funkci, zůstane ale v dozorčí radě společnosti. Štefl se ovšem nechystá do důchodu, odposlechl týdeník Euro. K funkci viceprezidenta Hospodářské komory ČR by si prý rád na vizitku přidal prezidenta Svazu podnikatelů ve stavebnictví, jehož stávající šéf Václav Matyáš se už nechce o tento post příští rok ucházet. Štefl ovy ambice se ovšem nesetkaly s pochopením u mnohých stavebních firem. Pokud se tak stane, jsou některé odhodlány ze svazu vystoupit.

Ďuriš se jistí

Kromě toho, že Andrej Babiš v minulých týdnech notně vyčinil svým pražským děvčatům Adrianě Krnáčové a Radmile Kleslové, že mu jako sokyně kazí image strany, houkl na ně, kdy už konečně odvolají toho Ďuriše z pražského dopravního podniku. Ředitel největší pražské firmy s desetimiliardovým rozpočtem, kterého dosadila do křesla minulá garnitura TOP 09 spolu s ČSSD, se měl podle jeho názoru poroučet už dávno. Jenomže Babiš na rozdíl od nás neodposlechl drby, že Ďuriš si jistí svou pozici tím, že udržuje velmi, velmi těsné vztahy právě s Kleslovou.

Na protony s Pivrncem

Opravdu adresný marketing zvolilo Protonové centrum Praha pro svůj atraktivní produkt, kterým je nejmodernější léčba rakoviny prostaty. Kde lze asi účinněji inzerovat supermoderní prestižní kliniku než na pivním tácku? Z něho se díky kresbě Petra Urbana ve stylu Rudy Pivrnce klienti pivnic dozvědí, že na rozdíl od jiných metod jim právě díky protonům po zákroku „vercajk bude fungovat“. Pro prestižní a špičkové zdravotnické zařízení je to sice poněkud lascivní způsob marketingu, ale když bude fungovat, tak proti gustu žádný dišputát.

Dobrá cena

Když se před pár dny setkal Miloš Zeman s Pavolem Krúpou, aby si zanadávali na Zdeňka Bakalu za jeho lumpárny s hornickými byty, bylo to od prezidenta trochu neprozíravé.

Každému z byznysu je jasné, že Krúpovo tažení na NWR má jediný cíl a tím je výpalné. Minulý týden se z Bakalova okolí objevila zpráva, že slovenský nájezdník chce za své akcie dvě stě milionů korun, přičemž je pořídil zhruba za milion eur. Redakce Odposlechu považuje cenu za férovou a veskrze přátelskou. Bakala by nakonec mohl jasně prokázat, že díky němu alespoň jeden člověk v Česku vydělal slušné peníze.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla…
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Galerie: Co všechno vás čeká v běžném provozu, když si pořídíte Ladu Niva?
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s novým tříválcem
Technologie
Nordic Telecom letos vypne CDMA. Než vybuduje LTE, přesune zákazníky k O2
Malý iPhone SE nebyl nikdy takhle levný. Operátoři šli s cenou výrazně níž než Apple
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Shigeru Kumekawa: nová Bravia A1 je nabitá tou nejlepší technologií, říká prezident Sony Europe (rozhovor)
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít