ODPOSLECH

10. srpna 2015, 00:00 - (red)
10. srpna 2015, 00:00

Vzhůru do Indonésie Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová by se prý ráda podívala do Indonésie. Jen musejí úředníci vymyslet nějakou záminku. Odposlech má pro ně radu: ministryně by mohla podepsat nějaké pěkné memorandum, které má sblížit obě země.

Nedávno se to podařilo na Filipínách, kde se bude vydávat výběr z Jaroslava Seiferta v místním jazyce a u nás zase vyjdou filipínské básně a eseje. Stačí najít nějakého šikovného indonéského klasika a přesvědčit Indonésany, že se bez našeho nobelisty už ani rok neobejdou.

Vnitro pohlídá politické strany

Na vnitru by prý měl konečně vzniknout nezávislý Úřad pro kontrolu financování politických stran. Zaměstná prý čtyři až pět auditorů. Kdyby náhodou mělo ministerstvo nedostatek kandidátů na takovou pozici, Odposlech má pro ně radu. Jeden známý auditor je momentálně volný poté, co se příliš šťoural v IT systémech ministerstva pro místní rozvoj. Lukáš Wagenknecht vydržel u Andreje Babiše rok a půl. Mohlo by být celkem zajímavé sledovat, jakou by měl životnost v tomto nezávislém úřadu.

Na barvě záleží

Dávejte dobrý pozor. Odposlech vám teď může ušetřit dost času stráveného při přepisu auta na pražském magistrátu. O co jde?

O nic menšího než o velkou absurditu.

Úředníci neváhají po vystání fronty posílat nebohé žadatele domů kvůli takzvané zelené kartě, tedy dokladu o pojištění auta. Libůstkou, kterou si dokážou najít, je, že karta není zelená. Ano, jak by mohla být, když vám přišla z pojišťovny mailem a vy jste si ji vytiskli? A navíc, jde přece o číslo pojistky, bydliště, a ne o barvu papíru. Chyba. Jde o barvu.

Stropnický cesťákem

Ministr obrany Martin Stropnický není jen mistrem forbín, ale i zdatným marketérem. Na poslední snídani s novináři připravil zástupcům sedmé velmoci nevídané překvapení. Po pikniku s ministerskými potentáty, kde se propíral rozpočet, se areálem ministerstva obrany rozehřměly motory čtyř motocyklů Harley-Davidson s řidiči ve firemním ošacení. Ministr pak užaslým novinářům sdělil, že si představitelé legendární americké motocyklové značky váží zásluh vojenských veteránů, a proto nabízejí vojákům slevy na motocykly a na originální oblečení. Vojáci zaplatí oproti běžným civilistům o dvanáct procent méně.

Podobný program má Harley-Davidson i pro příslušníky armády ve Spojených státech. Obdobné slevy prý vojákům poskytuje na služby i automobilka Opel a v jednání je nabídka Fordu. Takovou marketingovou akci na armádní půdě předvedl naposledy novinářům náčelník generálního štábu Jiří Šedivý, který před svým odchodem z armády představil izraelskou firmu Housing & Construction, jež stavěla kontroverzní moravskou dálnici D47. Pokud by ministra Stropnického omrzelo ministrování a dokončil natáčení Kriminálky Anděl, mohl by klidně podobně jako Šedivý nastoupit do služeb Harley-Davidsonu, kde by se mohl uplatnit jako obchodní cestující.

l

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Google dnes představí Android O. Stylově na zatmění Slunce v USA
Intel vydává nové Atomy pro servery. 16 jader, spotřeba do 30 W a 10 Gb/s síťovky k tomu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít