ODPOSLECH

10. srpna 2015, 00:00 - (red)
10. srpna 2015, 00:00

Vzhůru do Indonésie Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová by se prý ráda podívala do Indonésie. Jen musejí úředníci vymyslet nějakou záminku. Odposlech má pro ně radu: ministryně by mohla podepsat nějaké pěkné memorandum, které má sblížit obě země.

Nedávno se to podařilo na Filipínách, kde se bude vydávat výběr z Jaroslava Seiferta v místním jazyce a u nás zase vyjdou filipínské básně a eseje. Stačí najít nějakého šikovného indonéského klasika a přesvědčit Indonésany, že se bez našeho nobelisty už ani rok neobejdou.

Vnitro pohlídá politické strany

Na vnitru by prý měl konečně vzniknout nezávislý Úřad pro kontrolu financování politických stran. Zaměstná prý čtyři až pět auditorů. Kdyby náhodou mělo ministerstvo nedostatek kandidátů na takovou pozici, Odposlech má pro ně radu. Jeden známý auditor je momentálně volný poté, co se příliš šťoural v IT systémech ministerstva pro místní rozvoj. Lukáš Wagenknecht vydržel u Andreje Babiše rok a půl. Mohlo by být celkem zajímavé sledovat, jakou by měl životnost v tomto nezávislém úřadu.

Na barvě záleží

Dávejte dobrý pozor. Odposlech vám teď může ušetřit dost času stráveného při přepisu auta na pražském magistrátu. O co jde?

O nic menšího než o velkou absurditu.

Úředníci neváhají po vystání fronty posílat nebohé žadatele domů kvůli takzvané zelené kartě, tedy dokladu o pojištění auta. Libůstkou, kterou si dokážou najít, je, že karta není zelená. Ano, jak by mohla být, když vám přišla z pojišťovny mailem a vy jste si ji vytiskli? A navíc, jde přece o číslo pojistky, bydliště, a ne o barvu papíru. Chyba. Jde o barvu.

Stropnický cesťákem

Ministr obrany Martin Stropnický není jen mistrem forbín, ale i zdatným marketérem. Na poslední snídani s novináři připravil zástupcům sedmé velmoci nevídané překvapení. Po pikniku s ministerskými potentáty, kde se propíral rozpočet, se areálem ministerstva obrany rozehřměly motory čtyř motocyklů Harley-Davidson s řidiči ve firemním ošacení. Ministr pak užaslým novinářům sdělil, že si představitelé legendární americké motocyklové značky váží zásluh vojenských veteránů, a proto nabízejí vojákům slevy na motocykly a na originální oblečení. Vojáci zaplatí oproti běžným civilistům o dvanáct procent méně.

Podobný program má Harley-Davidson i pro příslušníky armády ve Spojených státech. Obdobné slevy prý vojákům poskytuje na služby i automobilka Opel a v jednání je nabídka Fordu. Takovou marketingovou akci na armádní půdě předvedl naposledy novinářům náčelník generálního štábu Jiří Šedivý, který před svým odchodem z armády představil izraelskou firmu Housing & Construction, jež stavěla kontroverzní moravskou dálnici D47. Pokud by ministra Stropnického omrzelo ministrování a dokončil natáčení Kriminálky Anděl, mohl by klidně podobně jako Šedivý nastoupit do služeb Harley-Davidsonu, kde by se mohl uplatnit jako obchodní cestující.

l

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít