odposlech

27. července 2015, 00:00 - (red)
27. července 2015, 00:00

Čas na škatulata Je léto a hovory po pražských kavárnách o chystaných pohybech ve vládě dosahovaly minulý týden maxima podobně jako stupně Celsia na teploměru. Týdeníku Euro se z toho skoro zavařila hlava, nicméně o odposlechnuté rošády se rád podělí. Takže nejprve bylo jisté, že končí Babišův veřejný nepřítel Sváťa Němeček na ministerstvu zdravotnictví, jak se už týdny spekuluje. Měl jej nahradit hejtman Vysočiny a superman zvládající i poslanecký mandát Jiří Běhounek nebo matador z Motola Miloslav Ludvík. Tady zahlodal červ pochybností – ani jeden z nich by ze svých výhodných postů na pražský ministerský úřad v rozkladu pravděpodobně dobrovolně nešel. Spekulovalo se i o velké rošádě na čtyřech ministerstvech: pro místní rozvoj, průmyslu a obchodu, dopravy a zdravotnictví.

Z té prý nakonec nic nebude, ovšem její okleštěná verze ve stylu průser za průser koluje už také pěkných pár dní: Babiš si vezme zdravotnictví, o které už dlouho usiluje, a na místo „opilce Němečka“ vyšle prý dámu z IKEM, nikoli svého poslance povoláním doktora. Doprava by připadla socanům a šel by na ni starosta Náchoda a poslanec Jan Birke. Týdeník Euro si vyhrazuje právo neodpovídat za škody způsobené tím, že by se někdo rozhodl nasměrovat si podle těchto odposlechů další kariéru.

Sniž mu nájem, Andreji

Mezi známým fyzioterapeutem Pavlem Kolářem a předsedou hnutí ANO to jiskří. A to si oba nemohli v posledních letech vzájemné vztahy vynachválit. Babiš se dokonce veřejně chlubil tím, že je Kolářovým rodinným přítelem, s nímž tráví společnou dovolenou v Chorvatsku. Na důkaz svého přátelství mu majitel Agrofertu nechal před třemi lety postavit na pražském Chodově Centrum pohybové medicíny za stovky milionů korun a budovu po Kolářovi pojmenoval.

To vše je ale pryč. Podle důvěrných informací redakce týdeníku Euro si teď Kolář stěžuje, že ho Babiš vůbec nešetří a musí v Centru pohybové medicíny platit nejdražší nájem z celého Chodova. Kolář si přestal s Babišem rozumět také v okamžiku, když miliardář vstoupil do politiky. Je pravděpodobné, že šéf ANO chtěl Koláře využít v jedné ze svých předvolebních kampaní. Fyzioterapeut se však nedokáže srovnat s tím, že hnutí není jasně ideologicky vyprofilované. Není prý jasné, jestli je to čistě jen podnikatelský projekt, nebo to má nějakou hlubší liberální myšlenku. Kolář proto zůstává k Babišově politice skeptický. Z těchto všech důvodů Kolář uvažuje o tom, že budovu i s celou svou ordinací úplně opustí. To by byl však pro Andreje Babiše obrovský reputační šok. Redakce týdeníku Euro proto šéfovi ANO v zájmu jeho další politické budoucnosti doporučuje snížit Kolářovi nájem.

Super. Bude superb

Ministerstvo financí by mělo na podzim předvést centrální nákup – Babišovo zaklínadlo. Pro resorty ANO údajně hromadně nakoupí vozidla.

Asi to bude pravda, jelikož si prý státní tajemník Jan Sixta, náměstek Jan Gregor a Miroslav Hejna promptně objednali superby. Jejich šéf ale svou vlastní audinu do bazaru neprodá.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti,…
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Kvíz na pátek: Poznáte auta podle fotografie?
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem
Technologie
Konkurence nebo ne, Intel měl v druhém čtvrtletí rekordní tržby. Zvedl i cíle pro celý rok
Microsoft ruší servisní kanály Current Branch a Current Branch for Business [Windows 10]
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilních zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít