Odposlech

29. června 2015, 00:00 - (red)
29. června 2015, 00:00

Les, nebo prales? Redakce Odposlechu cítí nutkání uvést na pravou míru informace, že na světové výstavě Expo je český pavilon jedním z nejlepších, nejnavštěvovanějších a má všechna další nej, která mu tuzemští propagátoři přisuzují (a všichni to po nich opakují). Pravda, pavilon má prestižní místo hned na začátku areálu, ale tím to končí. I ve dnech největší návštěvnosti se na něj nestojí fronta, což se například na sousední Angolu stojí. Přitom rozdíl v lákadlech je „jen“ drobný. Zatímco Češi dali do místnosti kapradí a snaží se navodit atmosféru lesa, Malajsie má jeden ze svých pavilonů zaplněný pralesem. Zatímco Češi mají před pavilonem bazének, Brazílie má obří síťový chodník. A zatímco v tuzemském pavilonu dlí výstavka o Plzeňském kraji, Angola propaguje národní parky. Takže suma sumárum, Česko je průměr. Ke cti nám slouží, že nemáme video jako Slovensko. Rapující bača a svlečená dívka v plavkách na zasněžené sjezdovce by asi i ten zbytek návštěvníků vyděsili.

Pražské kádrování Jako kůl v plotě, vystiženo předlistopadovým vtipem na Milouše Jakeše, se musí v poslední době cítit pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Její personální návrhy na obsazování statutárních zování orgánů města mají jepičí životnost.

Jako šéfk u právního odboru magistrátu se Krnáčová podle informací Odposlechu pokoušela prosadit Michaelu Pantoflíčkovou. Členka ODS z Králova Dvora pracovala na ministerstvu školství, v Radě ČT, na ministerstvu kultury a působila na Středočeském kraji. Zlé jazyky šeptají o jejím napojení na exministra zemědělství Petra Bendla. Neprošla.

To Ivana Prosecká, bývalá finanční ředitelka Wrigley, TNT, share service centra Johnson & Johnson, McDonald’s pro Českou a Slovenskou republiku, měla podle plánů usednout ve statutárních orgánech hned několika pražských společností. Nakonec se stala „jen“ členkou představenstva Kongresového centra Praha.

Většina návrhů Krnáčové neprojde přes šéfk u pražského ANO a starostku Prahy 10 Radmilu Kleslovou. Dříve tamní místostarostku za ČSSD z vůle známého vládce desítky Toma Hrdličky.

A tak není asi divu, že skrz její kádrové síto prošel jako nůž máslem Karel Prajer, nový šéf investičního odboru hospodařícího s miliardami městských peněz. V CV má totiž zářez jako pravá ruka Jiřího Tomana, šéfa investic z dob Pavla Béma, jemuž připadají nehynoucí zásluhy za podnikatelské úspěchy Tomova dobrého kamaráda, jistého Romeše Janouška, toho času ve výkonu trestu.

Danův úsměv Andrej Babiš odvolal svého náměstka Lukáše Wagenknechta, ale v dozorčí radě společnosti ČEZ jej překvapivě nechal.

Záhadno proč. Na valné hromadě v půlce června vyměnil dva členy za svého tajemníka Jana Sixtu a dalšího svého člověka Petra Blažka. Na Wagenknechta nedošlo, ačkoli to všichni čekali. Valná hromada se ale koná jen jednou za rok, a kdyby si to náhodou Babiš rozmyslel, stálo by nás svolání mimořádné hromady dva miliony korun. A to by bylo trochu moc za výměnu neposlušného auditora, který se Babišovi na ministerstvu znelíbil. Každopádně Daniel Beneš se po hromadě na Wagenknechta už prý zase familiárně usmívá a zve jej na kafíčko.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na…
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Seat Arona je přizvednutá Ibiza. Má být levnější než Juke
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s displejem jako BMW řady 7
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Technologie
Nová generace karet GeForce bude založená na evoluci Pascalu. Volta a HBM2 jen v HPC?
Harry Potter slaví 20. výročí. Google vás provede slavnými lokacemi světa čar a kouzel
Nintendo už zase recykluje. Uvede novou verzi konzole SNES s 21 hrami
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít