odposlech

22. června 2015, 00:00 - (red)
22. června 2015, 00:00

Všetky ste zloději Tak si i zcela neznámý poslanec ČSSD Ladislav Šincl vyzkoušel, jak vypadá soukromá lekce z demokracie od vicepremiéra a vůdce ANO Andreje Babiše, bývalého komunisty se jménem zapsaným ve složkách StB. Poté, co ho Šincl kritizoval ve sněmovně, vytáhl Babiš složku s jeho jménem a mimo jiné ho nazval – jak jinak – korupčníkem.

Ti jsou totiž poslední dobou i tam, kam se ministr financí zatím ještě ani nepodíval. Babiš se brání, že jen čerpal informace z novin, což je v jeho případě logické: i noviny se poslední dobou stávají jeho prodlouženou složkou, takže špínu vlastně čerpá sám od sebe. Když už jsme ale u složek. I ČSSD, na jejíž členy je Babiš teď tahá nejčastěji, si vedla na majitele Agrofertu obsáhlou složku. Babiš rád privatizoval, a jak už to při této činnosti bývá, vyplatí se premiérům vést na takové lidi složku. Ošklivě tlustá složka na Babiše, poskládaná podobně jako ta jeho na Šincla z informací nejen z médií, ale i od policie a tajných služeb, bobtnala v Lidovém domě hodně dlouho a Babiše vykreslovala o dost hůř než Šincla. Pak však padl premiér Jiří Paroubek, jemuž Babiš dělal rád společnost, a bůhví, kde je složce se jménem Babiš konec? Prý někde na dně Vltavy, v bezpečí… Chudí už vědí ODS si vymyslela nové logo s ptákem o trochu výš. Tohle zvedání sebevědomí ale také znamená zavést značku do praxe. Tedy nakoupit nové propisky, nová trička, natisknout vizitky, zkrátka změnit všechno, kde je logo. A když o druhém červnovém víkendu nasedala posádka ODS do dračí lodě na závodech v Hradci Králové a účastníci se divili, že mají trička se starým logem, museli krajští manažeři přiznat to, co poznávají nyní i jejich kolegové v dalších krajích: ODS je pořád moc velká a už moc chudá na to, aby mohla do každého regionu poslat bedýnky propagačních materiálů s novým logem.

Chládek v sukních Velká skupina bývalých zaměstnanců agentury CzechTourism (spadá pod ministerstvo pro místní rozvoj) se bouří kvůli bossingu ze strany ministryně Šlechtové. Její úřad kontruje tím, že to je smyšlené obvinění a ve skutečnosti jde o reakci na prověření veřejných zakázek agentury z minulosti. Že si dění v CzechTourismu za Paroubkova koníka Rostislava Vondrušky zaslouží pozornost policie, je zřejmé. Nicméně mnohé naznačuje, že na ministerstvu pro místní rozvoj (MMR) skutečně úřaduje „Chládek v sukních“ a na obvinění z bossingu něco může být.

Lidskou tvář rockerky Karly zná prý jen její černý pudlík, se kterým se občas mazlí na podlaze kanceláře. Když Karla za den neseřve alespoň deset podřízených, považuje takový den za ztracený, a jak říká jen s malou nadsázkou jeden z úředníků, který z MMR nedávno odešel, skutečný šéfovský „majstrštyk“ pak Karla předvedla v prosinci, kdy na poradě vedení ministerstva s vážnou tváří a nelíčeným naštváním prohlásila, že by se nad sebou měli všichni členové porady vedení důrazně zamyslet. Všem dala proklatě vysoké odměny a nikdo jí za to pořádně nepoděkoval!

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít