OD 23. KVĚTNA

20. května 2013, 00:00 - Lenka Michálková
20. května 2013, 00:00

Bushmills Live Prague 20. KVĚTNA V pondělí se v pražském Lucerna Music Baru koná od 21 hodin ochutnávka tradičně vyráběné irské whisky Bushmills spojená s koncertem českých Bushmills Brothers Ondřeje Brzobohatého a Ondřeje Brouska a jejich hostů G?Point Hunters.

Adolf Loos – Učit se bydlet

U příležitosti 80. výročí úmrtí architekta Adolfa Loose (1870–1933) připravily Rakouské kulturní fórum a Muzeum hlavního města Prahy výstavu věnovanou jeho architektonickému odkazu. Na příkladech interiérů v Plzni, Praze a Brně jsou představeny Loosovy obytné prostorové programy. Další část výstavy se zabývá architektovým životem a připomíná zásadní body jeho kariéry, rozsáhleji se věnuje českému prostředí.

Mezi nejdůležitější Loosovy stavby patří obchodní dům Goldman & Salatsch ve Vídni, dům básníka Tristana Tzary v Paříži, projekt domu pro Josephinu Bakerovou a vila pro Františka Müllera v Praze. Tyto stavby spojuje koncepce uspořádání prostoru pod názvem raumplan založená na prostorové a výškové diferenciaci místností. Výstava je volně přístupná v galerii Rakouského kulturního fóra v Praze na Jungmannově náměstí a potrvá do 19. září. 23. AŽ 26. KVĚTNA

Euro Bike Fest

Festival pro příznivce motorek se koná v areá lu pod Pálavskými vrchy v sousedství Mušovských jezer, kde budou k vidění stovky motorek, desítky amerických vozů a hot rodů. V doprovodném programu vystoupí mimo jiné legenda českého rocku, kapela Olympic, kapela Portless, revivalové skupiny Aerosmith Tribute, Rammstein Member’s Club a další. O hudební produkci se postarají také dvě dýdžejské scény.

V sobotu se na hliněné ploché dráze ? at track utkají závodníci z celé Evropy, připraveny jsou kategorie pro amatéry, motocyklové veterány a čtyřkolky. Současně bude na festivalu probíhat soutěž motocyklových přestaveb Big Lake Custom 2013, k vidění bude na 70 netradičních strojů. Zpestřením programu budou zápasy v thajském i klasickém boxu, kaskadérská vystoupení, pole dance, airbrush, vyhlídkové lety vrtulníkem či půjčovna strojů Harley­Davidson. 24. KVĚTNA

Noc kostelů

V pátek večer se v rámci čtvrtého ročníku Noci kostelů otevřou dveře více než tisíce chrámů a modliteben v celé České republice. Jednotlivé farnosti, sbory či řády přivítají návš těvníky různorodým programem. Připraveny budou komentované prohlídky, koncerty, workshopy či divadelní představení a dalších více než 5000 programů. Otevřeny budou některé běžně nepřístupné části kostelů jako varhanní kůry, sakristie, věže, krypty nebo zahrady.

Pro uživatele iPhonů a iPadů je k dispozici zdarma aplikace iKostel s doprovodnými informacemi a navigací. Podrobný program jednotlivých památek lze vyhledat na internetových stránkách www.nockostelu.cz.

25. KVĚTNA

Porsche s Kašpárkem v rohlíku

Společnost Porsche České Budějovice, která je součástí sítě Porsche Inter Auto CZ, pořádá v sobotu od 14 do 19 hodin společenskou akci pro děti a dospělé v prostorách prodejny v Okružní ulici v Českých Budějovicích. Zábavný program nabídne hudební vystoupení, divadlo, soutěže, skoky na trampolíně a malování na obličej. Pro dospělé jsou připraveny testovací jízdy nejnovějšími modely vozů značek Volkswagen, Audi a Škoda.

Od půl šesté vystoupí s mezigeneračním programem divadelně­hudební skupina Kašpárek v rohlíku.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít