O dostizích, trdelníku a trdlech

25. května 2015, 00:00 - TOMÁŠ OTTA
25. května 2015, 00:00

STYLOZOFIE Každý z nás občas trpí větší či menší pracovní deformací a nejinak je tomu i mezi trendology. A tak když autor tohoto sloupku vyvede své ratolesti na dostihy do Velké Chuchle, namísto koní radostně sleduje oblečení ostatních návštěvníků. Stylově obezřetného čtenáře mohu rovnou ujistit, že návštěva chuchelského závodiště není z tohoto (ale ani jiného) hlediska Royal Ascot či snad Kentucky Derby. Přesto je to zážitek.

Kdo by čekal shromáždiště odvážných dámských klobouků a ostrých pánských cylindrů, bude nejspíš zklamaný. O výstřednosti tu však nouze rozhodně není…

Je sice sympatické, že v plebejské Chuchli se (zatím) neuchytilo elitářství a závodiště tolik láká rodiny s dětmi. Je však poněkud beznadějné, a jistě nejen z pohledu profesí deformovaného trendologa, že nukleární rodinky na závodiště míří rovnou z chaty či z výletu na Říp.

Aspoň soudě podle ohavné selekce oblečení, a to je přece jenom škoda. Vytahané džínové kraťasy na nohou otců a outdoorové komplety na tělech matek nejsou sice takovou společenskou vraždou jako státní vyznamenání přicvaklé na ? eecovou bundu. Ale proč si s návštěvou dostihů nepohrát? Prokážeme tím úctu prostředí, nebozí koně se nebudou plašit z šusťákových kalhot s kopretinou ve znaku a třeba si z nás vezme někdo příště příklad.

Pojďme to celé pojmout důstojněji.

Nic nezkazíme, když si na sebe vezmeme standardní kombinaci blejzr–košile–chino kalhoty. Modrý či šedý oblek taky neurazí. Dostihy jsou ale optimální příležitostí ukázat ostatním, zač je toho loket. Co třeba tradiční britský styl a trojdílný tvídový oblek? Vůbec nevadí, že u sázkového okénka vytahujete nanejvýš tak padesátikorunu tak jako autor tohoto sloupku, a ještě se u toho ošíváte. Ohákněte se do elegantního tvídu, přidejte doplňky a nezapomeňte na dalekohled. V červnu sice máte velkou šanci, že se v tvídu upečete, ale na to se zákon stylu neptá. A jedna rada na závěr: zhodnocení své padesátikoruny oslavujeme zásadně šampaňským, nikoli pivkem z kelímku a přikusovaným trdelníkem. Jedině tak si návštěvu dostihů vychutnáme jako správný gentleman.

O autorovi| TOMÁŠ OTTA, trendolog časopisu ForMen

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra…
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Také SUV Lada XRay může být „exkluzivní“. Stačí k tomu pár dílů z Dacie
BMW dnes odpoledne ukáže novou X3. Na první fotky se můžete podívat už teď
Technologie
Hvězdou YouTubu beze slov. Tyhle kanály vás budou bavit, i když se v nich nemluví
Tamron představil pořádné tele. První objektiv pro zrcadlovky s 22× zoomem
Českem se šíří další vlna phishingu. Podvodný e-mail se vydává za zprávu KB
Microsoft reaguje na Kasperského. Většinu obvinění smetl ze stolu
Asus Lyra je Wi-Fi, které pokryje celý dům. Má tři routery spojené mesh sítí
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít