Než dojde plyn

15. dubna 2013, 00:00 - (red)
15. dubna 2013, 00:00

PalUBní DeníK Nekonečný příběh, ve kterém chce hlavní město Praha koupit od německé firmy E. ON její podíl v Pražské plynárenské, pokračuje.

A zdá se, že bude pokračovat i v dalších měsících. Úředníci pražského magistrátu po dlouhém bádání přišli na zcela novou skutečnost, že předchozí ocenění akcií Pražské plynárenské vypracované renomovanou společností je tak trochu mimo výseč. A s jeho pomocí se zcela jistě nepodaří stanovit takovou cenu, na kterou by německý E. ON kývl. Původní ocenění prý více než z hodnoty firmy vycházelo z požadavku úředníků zaplatit za akcie co nejnižší cenu.

Pražští zastupitelé se tak po dlouhých diskusích, zásadně ovlivněných i aktuálním děním kolem kauzy Opencard, rozhodli nechat zpracovat nové ocenění společnosti Pražská plynárenská. „Snad se nám podaří předložit relevantní nabídku na odkup akcií do doby, než budou zcela vyčerpány světové zásoby zemního plynu,“ glosoval situaci jeden z magistrátních úředníků.

KANČÍ PRO GIGIHO Přišla, promluvila, zvítězila. I tak by se dala parafrázovat jedna z epizod slavnostního podpisu české účasti na Všeobecné světové výstavě EXPO 2015 v dějišti chystané akce, lombardské metropoli Miláně. Řeč je o Češce Aleně Šeredové, kterou znají Italové od sňatku s brankářem národní fotbalové reprezentace Gianluigim jako Alenu Buff on. Původně modelka, posléze 1. česká vicemiss, účastnice soutěže Miss World, herečka, stále velmi krásná a zároveň inteligentní žena se dostavila do Českého centra na Via G. B. Morgagni číslo 20 a zastínila všechny. Českým generálním komisařem Jiřím Potužníkem počínaje přes výkonného šéfa provozovatelské společnosti EXPO 2015 Guiseppeho Sala a další pozvané hosty konče. „Jsem připravena pomoci a chci se zapojit,“ přislíbila organizátorům matka dvou synů. „Je velmi slavná a oblíbená,“ neodpustila si poznámku na adresu atraktivní brunety tisková mluvčí EXPA. Komu to říkala, není jasné: Italové znají Šeredovou z televize či aspoň díky manželovi, a Češi vědí své, ne? Oblečena ve světlé halence a černém saku, v bílofi alově pruhovaných kalhotách a černých kotníkových botách, sedíc po boku čtyř důležitých mužů, zůstala až do podpisu smlouvy o přidělení pozemku na výstavišti. Poté spěchala za dětmi; její muž hrál tou dobou v Turíně čtvrtfi nále Ligy mistrů s mnichovským Bayernem (skončilo vyřazením Juventusu). Český den, který je stejně jako další národní dny vžitou tradicí světových výstav, mohli však mít u Buff onů už v minulém týdnu. Jako výslužku si paní Alena vzala, se slovy „pro Gianluigiho, protože to má strašně rád,“ několik porcí výtečného zvěřinového guláše. „Máte skvělý projekt,“ složili poklonu české účasti na EXPO italští organizátoři. Co či koho tím mysleli, nechává Palubní deník na laskavém čtenáři.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jaké je zadlužení českých domácností?
Nejzadluženější státy světa
Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Auta
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním…
Jaguar XJR575: Nejrychlejší verze modelu XJ v historii zvládne až 300 km/h
BMW slaví 40. let řady 7 výroční edicí. Vznikne pouze 200 exemplářů
Test ojetiny: Ford Mondeo je už v letech a nabídka pěkných aut se zmenšuje
Porsche připravuje Boxster a Cayman GTS. Čtyřválcový motor ale zůstane
Technologie
Které funkce budou odebrány z Windows 10 Fall Creators Update?
Seagate se vrací na trh běžných SSD, s diskem Nytro 141 pro PC, NAS a levné servery
Rychlejší spuštění, nižší spotřeba paměti. Firefox 55 nabídne signifikantní zlepšení
Lenovo na výstavě Tech World 2017 znovu předvedlo ohýbací tablet [video]
Šestnáctijádro Intel Core i9-7960X by mohlo mít frekvenci 2,5 GHz, našlo se v Geekbench
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít