Nad Prahou sa blýská

04. srpna 2014, 00:00 - (red)
04. srpna 2014, 00:00

Vysvětlení změny na postu jedničky hnutí ANO v Praze v nadcházejících komunálních volbách je prozaičtější, než by se mohlo ze vzrušených debat v politických kuloárech zdát. Není pochyb, že podnikatelka Martina Schopperová neudělala Andreji Babišovi radost svou veřejně přiznanou zálibou v luxusu, ale důvod pro výměnu to nebyl.

Ministru financí je coby rodilému Slovákovi daleko bližší někdo z jeho rodné hroudy. Bývalá šéfka české pobočky Transparency International byla favoritem na jedničku pražské kandidátky ANO řadu měsíců, ale bránilo jí slovenské občanství. Posledních několik dní se však může pyšnit českým pasem, protože občanství získala.

Palubní deník jenom doufá, že se při případném vítězství ANO v komunálních volbách nezačne nad metropolí blýskat.

BEZHLAVÁ ARBITRÁŽ

V září budou poslanci rozhodovat, zda zřídí vyšetřovací komisi pro dálnici D47. Konečně by se volení zástupci lidu podívali do útrob naší největší investorské organizace a uvědomili si tu hrůzu. Až totiž stát největší soud v dějinách ŘSD s plnou parádou projede, kdekdo se bude ptát, kdo za to může.

Dá se předpokládat, že prestižní právní kancelář, která ŘSD v kauze zvlněné dálnice zastupuje a inkasuje za to desítky milionů, na sobě nebude chtít tu ostudu nechat. Údajně se na tuto možnost už pilně připravuje. Pravděpodobně tedy vyjde najevo, že ŘSD, kde se za poslední rok vystřídali tři šéfové, nic moc nedělá – ve skladu dál nerušeně odpočívá přes sto beden vzorků z hlubinných vrtů, aniž by je někdo analyzoval, a nepokračuje v dalších vrtech na těch nejvíc zvlněných místech ostravské autostrády ani v pravidelných měřeních.

ZLATÍČKO BULÍČEK

Odvolaný šéf Státní tiskárny cenin Richard Bulíček v kauze dárkových zlatíček rozdávaných jako suvenýry nejrůznějším osobám má zřejmě dost starostí. Podle zdrojů Palubního deníku se ve výdajových dokladech na jednotlivé kusy v hodnotě přes deset tisíc korun objevila zdůvodnění typu „k urychlení stavebního řízení“ apod., což dnešní bojovníci s korupcí na ministerstvu financí vinící Bulíčka z kontaktů či kšeftů s Ivem Rittigem jistě naplňuje nadšením.

Na druhé straně jiné zdroje upozorňují, že Bulíček v kauze předražených jízdenek, kde jde Rittigovi o kriminál, spolupracuje s policií a poskytl jí výrobní kalkulace na jízdenky, které tiskla Státní tiskárna cenin. Z nich by se dala odvodit škoda vzniklá přidělením zakázky tiskárně Neograph spojované s Rittigem. Celá kauza totiž zatím stojí hlavně proto, že znalci nejsou schopni vyčíslit škodu, která měla dopravnímu podniku vzniknout.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se…
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Kvíz na pátek: Poznáte auta podle fotografie?
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni dají minimálně 12 milionů
Technologie
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilních zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít