MOTOROLA SOLUTIONS ČR

19. ledna 2015, 00:00 -
19. ledna 2015, 00:00

Petr Špinar country manager Společnost Motorola Solutions, která je poskytovatelem komunikačních řešení a produktů pro státní organizace, oznámila personální změnu na nejvyšší pozici v České republice. Petr Špinar byl jmenován country managerem v ČR a oblastním obchodním ředitelem pro severní a východní Evropu. Jeho cílem je podpora obchodu a rozvoje krizových telekomunikačních systémů napříč celým regionem.

Petr Špinar se znovu stává součástí společnosti Motorola Solutions po předchozím působení ve firmě Schneider Electric, kde pracoval jako viceprezident pro oblast buildings & IT business s odpovědností za divizi APC by Schneider a za řízení projektů datových center a ICT služeb. Předtím vedl CSC’s Eastern European Operations jako generální ředitel a člen představenstva společnosti CSC EMEA. Před působením v CSC pracoval Petr Špinar jako generální ředitel společnosti Motorola v České republice s odpovědností za řízení a rozvoj podnikání. Za svou kariéru ve firmě zastával různé pozice ve výkonném managementu, jak v České republice, tak i v regionu střední a východní Evropy. Pracoval také pro společnost Hewlett-Packard jako aliance director pro východní a střední Evropu, Střední východ a Afriku.

Špinar je absolventem Vysokého učení technického v Brně, Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií, studia se zaměřením na technickou kybernetiku a měřicí techniku.

1 AK MALIŠ NEVRKLA LEGAL Jakub Celerýn * partner Jan Pořízek * partner Novými partnery české advokátní kanceláře Mališ Nevrkla Legal byli k 1. lednu 2015 jmenováni její dlouholetí spolupracovníci Jakub Celerýn a Jan Pořízek.

Jakub Celerýn, který s kanceláří spolupracuje od roku 2006, je uznávaným specialistou v oblasti obchodního práva, sporné agendy a medicínského práva. Má rozsáhlé zkušenosti také v oblasti práva nemovitostí a pracovního práva. Je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Hovoří plynně anglicky a rozumí německy.

Jan Pořízek působí v kanceláři Mališ Nevrkla Legal od roku 2007. Ve své praxi se zaměřuje zejména na obchodní právo, spornou agendu a právo nemovitostí, je též uznávaným odborníkem v oblasti správního práva. Magisterský titul získal na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, právo studoval také na řecké University of Athens. Hovoří plynně anglicky a na komunikativní úrovni rovněž řecky a německy.

2 AK KOCIÁN ŠOLC BALAŠTÍK Sylvie Sobolová * counsel Christian Blatchford * counsel Drahomír Tomašuk * counsel Jan Černohouz * counsel Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík (KŠB) oznámila s účinností od 1. ledna 2015 jmenování svých čtyř zástupců do funkce counsel. Jmenovaní advokáti a daňový poradce působí v KŠB dlouhodobě a jejich posun do vyšší pozice je oceněním kvalitní práce, kterou pro advokátní kancelář odvádějí.

Ocenění kolegové jsou předními odborníky z různých oblastí práva a daní. Partner KŠB Jiří Balaštík se od začátku roku 2015 stal tzv. emeritním partnerem a do budoucna se bude zaměřovat zejména na aktivity v rámci marketingu kanceláře.

Sylvie Sobolová působí v advokacii od roku 2002. Je členkou České advokátní komory.

Specializuje se zejména na veřejné zakázky a podpory, právo duševního vlastnictví, právo EU, právo hospodářské soutěže, nekalou soutěž, soudní spory a rozhodčí řízení, cenné papíry a kapitálové trhy. Vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Na Vysoké škole ekonomické získala v roce 2004 titul Ph. D. Hovoří anglicky, německy, francouzsky, španělsky.

Christian Blatchford je advokátem od roku 2003. Je členem České advokátní komory a Law Society of England and Wales. Specializuje se zejména na fúze a akvizice a projektové financování včetně PPP. Vystudoval Filozofickou fakultu University of Manchester, na College of Law v Guildfordu absolvoval postgraduální studium v oboru práva a kurz praktického práva. Hovoří česky a anglicky.

Drahomír Tomašuk působí jako advokát v KŠB již třináctým rokem. Je členem České advokátní komory. Jeho specializací je telekomunikační právo, ochrana osobních údajů a bankovnictví, stejně jako správní řízení včetně správního soudnictví. Vystudoval Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Hovoří česky, anglicky a německy.

Jan Černohouz je daňovým poradcem od roku 2008. Je členem Komory daňových poradců ČR. Jeho specializací je daň z příjmů právnických osob, mezinárodní zdaňování a daňové plánování, daň z přidané hodnoty podnikatelských, neziskových a veřejnoprávních subjektů a celní problematika. Vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze. Hovoří anglicky.

3 CHSH KALIŠ & PARTNERS Martin Kartner * partner Advokátní kancelář CHSH Kališ & Partners přivítala v pozici partnera jednoho ze svých dlouholetých pracovníků. V prosinci se jím stal Martin Kartner, který se specializuje především na oblast insolvenčního práva a restrukturalizace, bankovnictví a financí. Do okruhu jeho zájmů patří také soudní spory a rozhodčí řízení nebo zákon o veřejných zakázkách. Advokát Martin Kartner doposud působil ve společnosti CHSH Kališ & Partners jako senior attorney a měl na starost tým poskytující právní poradenství v oblasti největších reorganizací v České republice.

V roce 2006 vystudoval s magisterským titulem Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a titul JUDr. získal v roce 2011. Má dlouholeté bohaté zkušenosti z poradenství pro národní a mezinárodní klienty a je také autorem publikací zaměřených na oblasti jeho specializace. Od roku 2010 je členem České advokátní komory. Mluví česky, anglicky a španělsky.

4 ČSOB Renata Němcová Pixová * ředitelka marketingové komunikace Novou ředitelkou útvaru marketingová komunikace ČSOB se stala od ledna Renata Němcová Pixová. V této pozici bude mít na starost vedení týmu marketingové komunikace, strategii a řízení značek ČSOB, Era a Poštovní spořitelna i oblast digital marketingu.

Ve funkci vystřídala Tomáše Brycha, který v ČSOB pracoval sedm let.

Renata Němcová Pixová přichází ze Sberbank, kde se podílela na rebrandingu společnosti a vedla tým marketingu a komunikace. Předtím působila v manažerských postech v Citibank Europe a v komunikační agentuře Ogilvy. Vystudovala Fakultu managementu VŠSE v Praze, hovoří anglicky a německy. Ráda tráví čas se svojí rodinou, cestuje po zemích Jižní Ameriky a sportuje.

5 SAMSUNG ELECTRONICS CZECH AND SLOVAK Hun Lee * prezident Zastoupení společnosti Samsung Electronics v České republice a na Slovensku vede od 1. ledna 2015 Hun Lee (43). Bude zodpovědný za řízení aktivit společnosti na českém a slovenském trhu. Ve funkci nahradil Daewona Kima, který bude působit ve francouzské pobočce. Hun Lee pracuje ve firmě Samsung Electronics od roku 2002 v manažerských pozicích v oblasti obchodu a marketingu, naposledy jako ředitel marketingu pro Evropu v rámci divize Visual display. V korejské centrále společnosti byl zodpovědný za obchodní a marketingové aktivity pro oblast Evropy. Předtím působil šest let v evropské centrále jako marketingový ředitel pro Evropu.

6 SAFINA Michal Šedina * finanční ředitel Společnost Safi na, evropský zpracovatel materiálů s obsahem drahých kovů, oznámila jmenování Michala Šediny (36) finančním ředitelem. Michal Šedina nastoupil do společnosti Safi na v roce 2004 jako analytik controllingu. Mezi jeho klíčové pracovní kompetence patřily finanční analýzy, investiční controlling, výkaznictví, rozpočetnictví a statistické výkazy.

Od 2008 vedl oddělení finančních služeb, kde měl na starost finanční řízení společnosti, plánování a správu projektů včetně dotačních, financování investic a řešení akvizic.

Součástí jeho pracovní náplně byla i zodpovědnost za střediska a procesy v oblasti dopravy, ostrahy a správy nemovitostí. Michal Šedina také řídil externí komunikaci společnosti v obchodních záležitostech.

Šedina vystudoval obor finance na Fakultě financí a účetnictví VŠE v Praze, studium završil získáním titulu inženýr ekonomie. Před nástupem do Safi ny pracoval v daňové administrativě. Ve volném čase se zajímá o sport, historii a fotografování. Hovoří anglicky a německy.

7 DELOITTE Pavel Šiška * vedoucí partner Novým vedoucím partnerem zodpovědným za celé oddělení poradenských služeb společnosti Deloitte se s platností od prosince 2014 stal Pavel Šiška (45). V této pozici po více než deseti letech vystřídal Vladimíra Vaňka, který se bude nadále jako partner v Deloitte věnovat poradenství pro odvětví energetiky ve střední Evropě.

Pavel Šiška pracuje ve společnosti Deloitte od roku 2013, jako partner v oddělení poradenských služeb má na starost poskytování služeb klientům z řad finančních institucí v České republice. Má celou řadu znalostí a zkušeností z odvětví finančních služeb.

Před příchodem do Deloitte pracoval více než 12 let ve společnosti IBM, kterou opouštěl jako ředitel pro oblast finančních služeb v regionu střední Evropy. Ještě předtím pracoval v Commerzbank nebo BNP-Dresdner Bank CZ (dnes LBBW Bank CZ). Má za sebou také vlastní podnikatelské zkušenosti, kdy jako spolumajitel vedl poradenskou firmu. Je absolventem VUT Brno. Ve volném čase rád běhá v přírodě nebo se věnuje golfu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít