Moře v Holešovicích

10. února 2014, 00:00 - Petr Holec
10. února 2014, 00:00

Chorvat Marko Šuto prodává Čechům kvalitní mořské ryby. Teď si otevřel vlastní restauraci

Tato recenze vznikla omylem. Původně jsem šel do Mercata, italské restaurace Roberta Strazzulla, již neapolský rodák nedávno otevřel v pražské Holešovické tržnici. Jenže jak se ukázalo, záhy ji i zavřel (a přestěhoval do Kotvy). Málokomu se chtělo za luxusní gastronomií mezi vietnamské stánkaře. Od ledna restauraci převzal v Praze dlouho žijící Chorvat Marko Šuto, majitel firmy dovážející čerstvé mořské ryby.

„Jmenuji se Marko, tak jsem restauraci pojmenoval Mare,“ vtipkuje, zatímco mě usazuje ke stolu v nekuřácké části. Česky tedy Moře, jehož rybí odér cítím i uvnitř. „To by nemělo být!“ zarazí se Šuto a rozhlédne se po ventilaci. Restaurace teprve začíná, takže sympatický prošedivělý Jižan dělá úplně všechno: vaří, obsluhuje, úřaduje a taky si povídá s hosty, vždy familiární bonus. Hned úvodem vás potěší několik věcí.

Zaprvé zde nevyhrává žádné české rádio, ale (možná trochu hlasité) blues, takže nemusíte utéct. Zadruhé je prosté papírové menu jednoduché: pár mořských ryb (mořský vlk či ďas) a specialit z mořských plodů (salát a tatarák z tuňáka i lososa), balkánská pljeskavica, krevetové rizoto. Zatřetí Šuto rozlévá všechna vína z vinného lístku. A začtvrté vám na stůl automaticky postaví karafu vody, aniž by vám ji poté trapně a po česku naúčtovali.

„Chcete ho vykostit?“ ptá se mě restauratér při objednání mořského vlka s česnekovopetrželovým přelivem, salátem a opékaným bramborem (195 korun). Z pohodlnosti přikyvuji a objednávám sklenku italského pinotu grigio (98 korun). Šuto samozřejmě podává i chorvatská vína, sám mě ale předem upozorní, že italský pinot je lepší. Záhy mu dám za pravdu, když ochutnám chorvatskou graševinu. Ještě než dostanu hlavní chod, přináší číšník jako pozornost podniku čerstvou rybí pomazánku s domácím bílým chlebem. „Řekněte mi pak, jak vám chutnal,“ vybízí mě Šuto, zatímco mi hrdě servíruje na plátky nakrájeného a jemně ogrilovaného mořského vlka. Když šťavnatou rybu dojím, nemůžu než říct, že byla výborná. V jednoduchosti je prostě vždycky síla!

A podobně i tatarák z tuňáka (82 korun), z nějž cítím osvěživou rybí syrovost. Trochu barbarsky k němu dopíjím sklenku Chianti Rufina 2007 (90 korun), již jsem k rybám objednal pouze z profesní povinnosti. Chutná lépe než rozlévaná vína v mnohých dražších restauracích. Také italské espreso na závěr je přesně, jak má být: černé, horké a silné jako peklo!

Když odcházím, jsem za omyl s restaurací rád. Objevil jsem denní rybí restauraci, jež si nehraje na haute cuisine, ale v originálním interiéru nabízí jednoduchou a kvalitní mořskou kuchyni. V Praze pořád trochu zázrak.

mare

Bubenské nábřeží 306/13 170 00 Praha 7 Otevřeno denně 11.00-16.00, od jara možná i večer Kuchyně italská se zaměřením na ryby a mořské plody Země původu nabízených vín Itálie, Chorvatsko

hodnocení

čistě a jednoduše připravené mořské ryby za dobrou cenu přímo od obchodníka originální design interiéru lokace mezi vietnamskými stánkaři odér z kuchyně v části restaurace

Recenze všech restaurací najdete na http://euro.e15.cz/toprestaurace

O autorovi| Petr Holec, holecp@mf.cz

Mohlo by vás zajímat

 Andrej Babiš se musí omluvit hejtmanovi Miroslavu Novákovi

Omlouvat se hejtmanovi za „tunel“ Babiš nehodlá. Plánuje odvolání

Budova bývalé Živnostenské banky v Praze, sídlo společnosti CEFC Investment (Europe)

Ztráta na úvod. Čínská CEFC loni v Evropě prodělala 120 milionů

Euro exkluzivně
Airbus A-319 vládní letky na ploše letiště v Praze-Ruzyni.

Servis „vládních“ airbusů za půl miliardy obstará firma Glomex MS

 Zdeněk Radil

Radil skončil v představenstvu Pivovarů Lobkowicz

 SUV Škoda Kodiaq

Škoda Kodiaq vs. 10 dalších SUV: Srovnání klíčových vlastností

Ilustrační foto

Jourová: Ani opravená auta Volkswagenu nesplňují emise

  • James Cusumano: Pochybuji, že Elvis žije

  • Vlastimil Harapes: Nemám rád cyklostezky a nejraději bych…

  • František Stárek: Už jsem si myslel, že budu v klidu

  • Karolína Topolová: Dovoz ojetých aut se nevyplatí

  • Alexandra Kala: Sleva je u mě zakázané slovo

  • Radka Dohnalová: Lídři by měli rozvíjet své talenty a…

  • Václav Cílek: Vyhnuli jsme se Kurdistánu

  • Petr Lávička: České maso bývá předražené

  • Michal Horáček: Jen já a lidi

Hry pro příležitostné hráče