monitor ozvěny

21. září 2015, 00:00 -
21. září 2015, 00:00

Moc mluvíš, tady máš flastr Teatrální a multifunkční advokátka Klára Samková, která se vyjadřuje k invazi uprchlíků nebo zastupuje bývalého šéfa Sazky Aleše Hušáka, dostala od České advokátní komory pokutu 50 tisíc korun. Komora touto částkou ocenila její výroky v kauze Opencard na adresu policie a státní zástupkyně. Samková si kladla otázku, zda jsou podplacení, nebo úplně pitomí.

Už si pomalu začínáme zvykat

Co týden, to oznámení minimálně jedné nové čínské investice v Česku, nebo alespoň zakázky. Firma ÚJV Řež – v minulosti Ústav jaderného výzkumu Řež – získala zakázku na odvoz použitého jaderného paliva z Afriky a Asie do Číny. „Zakázku vnímáme jako prestižní záležitost, protože tím ÚJV Řež přispívá ke snížení globálního rizika terorismu ve světě,“ nechal se slyšet Josef Podlaha z ÚJV Řež. Čínští jaderní experti se proto musejí naučit nové slovo: (čínsky řež).

Úředníci se budou učit mluvit se schizofreniky

Někteří úředníci víc škodí, než pomáhají. Pokud je navštíví schizofrenik, platí to dvojnásob. Často nemají ani ponětí, co mají schizofrenikům nabídnout, a mnohdy podléhají předsudkům. Vše má změnit kampaň Jde to, jejíž součástí jsou krom školení úředníků i webový průvodce službami pro schizofreniky. Za zvážení stojí, zda z Norských fondů neplatit i další kolo kampaně, která by poučila občany, co mají dělat, když narazí na schizofrenního úředníka.

Nešikové si mohou najít svého kutila

Vyhrát v loterii je pravděpodobnější než sehnat řemeslníka, který odvede práci za domluvenou dobu a částku. Vše má změnit nový web Super Soused, který zavádí pro kutily a jejich klienty garance, že vše dopadne k oboustranné spokojenosti. Zaplaceno řemeslník nebo pomocnice v domácnosti dostane až poté, co podá výkon v domluvené kvalitě. Oba se pak navzájem na webu ohodnotí. Spory bude řešit ombudsman. Anna Šabatová je velkou inspirací…

České babyboxy rozkládají Rusko

Co se léta nedaří americké CIA, s přehledem zvládají české babyboxy. Předseda komise moskevského patriarchátu pro rodinu, mateřství a dětství Dimitrij Smirnov odsoudil babyboxy, které do Ruska přišly z České republiky. Prý je to zbraň Západu proti tradičním rodinným hodnotám. Dokonce je přirovnal k samohybné houfnici. Tuzemští aktivisté mohou mít radost. Rusko nás uznalo konečně za Západ a alespoň kvůli jedné věci se aktuálně neplácáme s východním bratrem po ramenou.

Levný dolar jede dál

Vedení americké centrální banky se minulý čtvrtek rozhodlo, že se mu levný dolar líbí, a že tedy nebude zvyšovat klíčovou úrokovou sazbu z její současné hodnoty mezi nulou a čtvrtinou procenta. Důvodem byly obavy z reakce ekonomik třetího světa. Naposledy Fed sazbu zvedl v roce 2006; od té doby dolar ztratil 18,2 procenta své hodnoty. Finanční trhy, které byly na zvýšení sazby natěšené, v pátek zareagovaly a poslaly kurz americké měny na třítýdenní minimum.

Kdo pučem zachází, pučem taky schází

Převratem v Zemi čestných mužů, Burkina Fasu, se vystřídaly mocenské garnitury. Samozřejmě, jak je v této zemi zvykem – vojenským pučem. Prezidentská garda odstavila od moci prozatímního prezidenta Michela Kafanda, jehož před rokem vynesl k moci jiný puč na úkor prezidenta Blaise Compaorého. Ten byl u moci od roku 1987, kdy jeho puč vykopl ze sedla „afrického Che Guevaru“, kapitána Thomase Sankaru, jenž tehdejší Horní Voltu přejmenoval na Burkina Faso, Zemi čestných mužů.

Zákazníci Slevomatu už se nebudou stydět

Milovníci slev a nakupování na největším českém slevovém serveru Slevomat už nemusejí nosit papírové kupony. Nově jim k prokazování slevy bude stačit číselná kombinace nebo QR kód. Firma svůj krok vysvětluje „zefektivněním služeb“, v praxi jde ale o to, aby se zákazníci přestali stydět, že si jdou pro slevu s lístečkem. Lidem ze Slevomatu patrně nikdo neřekl, že jejich zákazníkům zrovna tohle bylo úplně jedno.

Vyžeň myši, roztoč kozla

První republika byla pro slavné Lahůdkářství Jan Paukert zlatou érou. Po roce 1989 přišla doba stříbrná, která trvala až do února, kdy inspektoři zjistili, že se po jediných originálních chlebíčcích proháněly myši, a lahůdkářství zavřeli. Dlouho se spekulovalo, co dál, a jasno je až nyní – podnik se stal součástí gastrořetězce Kozlovna ze skupiny Plzeňského Prazdroje. Starý pan Jan Paukert, „vynálezce chlebíčku“, by se asi divil, proti myším je ale kozel přece jen pokrok.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Windows Store bude zřejmě přejmenován na Microsoft Store
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít