monitor lidé a podniky

04. března 2013, 00:00 -
04. března 2013, 00:00

1 AK Kocián Šolc Balaštík Zuzana Císařová • advokát Martin Krčmář • advokát Řady advokátů Kocián Šolc Balaštík (KŠB) rozšířili Zuzana Císařová a Martin Krčmář. Císařová působí jako advokátka od roku 1998. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, znalosti v oblasti práva si prohloubila během studijních pobytů v Německu. Zaměřuje se na právo duševního vlastnictví, média a reklamu, pracovní právo, soudní spory a rozhodčí řízení. Je autorkou řady článků v odborných časopisech z oblasti práva duševního vlastnictví, zejména ve vztahu k informačním technologiím a mezinárodnímu právu, a dlouhodobě se věnuje přednáškové činnosti.

Martin Krčmář (31) působil v KŠB již od roku 2010 jako advokátní koncipient. Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně, na přelomu let 2007 a 2008 studoval také v postgraduálním programu se zaměřením na Evropskou unii na Právnické fakultě Universidad de La Coruna ve Španělsku, o dva roky později působil jako stážista v Generálním ředitelství Evropské komise pro hospodářskou soutěž v Bruselu. Zaměřuje se především na právo hospodářské soutěže, nekalé soutěže a oblast práva veřejných podpor.

2

H1.cz Roman Appeltauer • web analytics strategist Novým expertem na pokročilou webovou analytiku agentury H1.cz se stal Roman Appeltauer. Bude pomáhat klientům agentury optimalizovat jejich cestu webem či rozvíjet práci s analytickými nástroji. Jeho hlavním úkolem je pomoci klientům lépe využívat data pro důležitá rozhodnutí. V agentuře již před časem působil, vrací se po čtyřech letech strávených ve společnosti O2. Appeltauer je absolventem Českého vysokého učení technického v Praze. Ve volném čase rád cestuje autem a ochutnává dobrou kávu.

3

Taylor Wessing Advokáti Aleš Linhart • partner Aleš Linhart se stal novým partnerem pražské pobočky mezinárodní advokátní kanceláře TaylorWessing Advokáti. Ve své nové funkci se zaměří především na oblast sporů, rozhodčího řízení, farmaceutického práva, nemovitostí a stavebnictví. Před nástupem do TaylorWessing Advokáti

působil jako partner v kanceláři Linhart & Finta.

Linhart vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, dále občanské a obchodní právo na univerzitě v bavorském Řezně, hovoří plynně anglicky a německy. Ve volném čase se věnuje zejména sportu, cestování, literatuře a práci s malými sportovci.

4

MT Legal Martin Blažek • právník Martin Blažek (30) nastoupil do pražské pobočky advokátní kanceláře MT Legal. Jeho specializací je oblast veřejných zakázek a koncesí. Absolvent Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně získal cenné zkušenosti z oblasti veřejných zakázek a koncesí v České správě sociálního zabezpečení. Ve společnosti MT Legal se bude těmto oblastem nadále věnovat. Mezi jeho koníčky patří japonské bojové umění kendó, četba a film.

5

Čepro Martin Vojtíšek • obchodní ředitel Novým obchodním ředitelem společnosti Čepro je Martin Vojtíšek (39), který se také stal členem představenstva. Jeho hlavním úkolem bude udržet ekonomické výsledky společnosti, a to i v době klesající spotřeby pohonných hmot v Česku. Dále má za cíl zachovat podíl firmy na trhu v extrémně rivalitním prostředí. Ve společnosti pracuje od roku 2005 v pozici vedoucího odboru obchodu, předtím působil ve firmách Unipetrol rafinérie a Benzina. Vojtíšek je ženatý, má dvě děti. Kromě své profese se jako soudní znalec věnuje oboru ekonomika, odvětví ceny a odhady nemovitostí. Mezi jeho záliby patří sport, zbraně a technika.

Další personální změny jsou v dozorčí radě Čepra – do jejího čela byl zvolen Marek Šnajdr. Již v prosinci se jejím členem stal Martin Vít, nyní k němu přibyli ještě Jiří Neumann a Zdeněk Blažek. Dozorčí rada je tak kompletní.

6

Oriflame Zuzana Machová • ředitelka české a slovenské pobočky Kosmetická společnost Oriflame jmenovala Zuzanu Machovou ředitelkou české a slovenské pobočky. Ze své pozice se bude věnovat dalšímu strategickému rozvoji společnosti a upevnění tržní pozice v obou regionech střední Evropy.

V Oriflame Slovakia pracovala Machová od roku 2002, poslední tři roky vedla pobočku v Maďarsku. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě, později si vzdělání ještě doplnila studiem marketingu a řízení v konkurenčním prostředí na City University.

Zuzana Machová je vdaná a má dvě již dospělé děti.

7

LG Electronics CZ Chang Ho Kwon • generální ředitel Tuzemskou pobočku LG Electronics vede nově Chang Ho Kwon, který ve funkci nahrazuje generálního ředitele Jong Sung Oha. V LG pracuje již od roku 1991, zkušenosti získal během působení ve vedení několika divizí LG ve čtyřech různých státech (v Koreji, Novém Jižním Walesu, USA a Singapuru).

Chang Ho Kwon vystudoval korejskou universitu Hanyang, obor mezinárodní obchod, a získal titul MBA na americké Thunderbird University v oboru globální management. Je ženatý, má dvě dcery a jeho největším koníčkem je cestování a golf. Rád také čte historickou, filozofickou a obecně vědeckou literaturu.

8

Commerzbank ČR aSR Branko Sušič • ředitel divize Divize Commerzbank Fixed Income & Currencies Sales má nového ředitele pro Českou a Slovenskou republiku. Za distribuci produktů kapitálových trhů napříč klientskými segmenty na obou trzích nyní zodpovídá Branko Sušič (41). V bankovnictví v České republice i na Slovensku má šestnáctileté zkušenosti, naposledy pracoval jako výkonný ředitel v Crédit Agricole CIB v Praze. Předtím pracoval na různých pozicích v Raiffeisenbank ČR a v pražské pobočce Deutsche Bank.

Sušič vystudoval Fakultu mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze.

Kromě češtiny, slovenštiny a srbochorvatštiny ovládá angličtinu, němčinu a ruštinu. Je ženatý a má dvě děti.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
Seat Arona je přizvednutá Ibiza. Má být levnější než Juke
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s displejem jako BMW řady 7
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Technologie
Nová generace karet GeForce bude založená na evoluci Pascalu. Volta a HBM2 jen v HPC?
Harry Potter slaví 20. výročí. Google vás provede slavnými lokacemi světa čar a kouzel
Nintendo už zase recykluje. Uvede novou verzi konzole SNES s 21 hrami
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít