MONITOR LIDÉ A PODNIKY

11. února 2013, 00:00 - Naďa Kubalíková
11. února 2013, 00:00

1 ČKD Praha DIZ Sergey Shuklin * ředitel divize Novým ředitelem divize Plyn & ropa ve společnosti ČKD Praha DIZ, která patří do skupiny ČKD Group, se stal Sergey Shuklin (55). Původem ruský manažer má více než dvacetileté zkušenosti z mezinárodního obchodu a inženýringu v oblasti ropného a plynařského průmyslu, energetiky a infrastruktury. V minulosti pracoval například pro Barents Corporation (USA), Barents Company (v Norsku a Rusku), ITERA Int’l Group (Rusko), Osthandelsenterret (Norsko) nebo Rosshelf (Rusko). Je poradcem pro Evropský parlament, prezidentem Rusko-evropské obchodní komory a členem představenstva Russian Standard (USA, EU, Rusko). Vystudoval Moskevskou státní Polytechnickou univerzitu, titul doktora práv získal na Northwestern Int’l University v USA.

2 Jones Lang LaSalle Eduard Forejt * vedoucí Jan Mechl * vedoucí Petr Kareš * vedoucí Eduard Forejt (36) byl jmenován vedoucím oddělení pronájmů kancelářských nemovitostí poradenské společnosti Jones Lang LaSalle, které se skládá ze dvou částí - zastupování pronajímatelů a zastupování nájemců.

Forejt působí na realitním trhu již 12 let. Pracoval v kancelářském oddělení King Sturge, odkud v roce 2006 nastoupil do stejného týmu v Jones Lang LaSalle. Eduard Forejt zde působil jako poradce v oblasti kancelářských nemovitostí a v roce 2008 vystřídal Tewfika Sabonguiho ve vedení týmu zastupování pronajímatelů kancelářských nemovitostí. Vystudoval Vysokou školu finanční a správní.

K jeho koníčkům patří architektura, tradiční myslivost, motocykly a IT. Mluví plynně anglicky a částečně také rusky.

Jan Mechl (35) se stal novým vedoucím týmu zastupování pronajímatelů kancelářských nemovitostí. V pražské pobočce Jones Lang LaSalle pracuje od roku 2005 a získal bohaté zkušenosti s pronájmy kancelářských nemovitostí jak na straně pronajímatelů, tak na straně nájemců. Je absolventem Sheffield Hallam University ve Velké Británii, hovoří plynně anglicky a ve volném čase se věnuje hudbě, lyžování a dobrému jídlu.

Vedoucím oddělení zastupování nájemců zůstává Petr Kareš (45). Od absolvování ČVUT pracuje v oblasti stavebnictví, developmentu

a realit. V Jones Lang LaSalle působí od roku 1996, kde prošel oddělením služeb pronajímatelům, vedl konzultační oddělení zaměřené na výzkum realitního trhu, oceňování nemovitostí a strategické poradenství. Od roku 1999 vede oddělení zastupování nájemců kancelářských nemovitostí. Kareš mluví plynně anglicky a francouzsky.

K jeho koníčkům patří sport, hra na kytaru a cestování.

3 Sodexo - Benefity Luděk Šantora * obchodní ředitel Luděk Šantora (42) nastoupil do pozice obchodního ředitele ve společnosti Sodexo -Benefity. Jeho hlavním úkolem bude řízení a rozvoj další obchodních a prodejních aktivit v rámci dlouhodobé strategie firmy.

Před příchodem do Sodexa Šantora pracoval jako obchodní a marketingový ředitel společnosti ŠkoFIN. V minulosti působil v různých pozicích z oblasti obchodu ve společnostech GEHE Pharma Praha, Eurotel Praha a Telefónica O2 Czech Republic. Vystudoval učitelství matematiky a biologie na Karlově univerzitě, poté se věnoval studiu se specializací v oblasti top managementu. Šantora je ženatý, má syna a dceru a kromě toho, že moc rád tráví volný čas se svou rodinou, hraje aktivně florbal a nedávno se nechal strhnout atmosférou hromadných běhů. Zajímá se o také literaturu faktu z období 2. světové války.

4 Trenkwalder Martin Malo * ředitel Viktor Piš * ředitel Pracovní a personální agentura Trenkwalder má nového obchodního ředitele. Martin Malo přišel z pozice business development directora slovenské pobočky společnosti. Do firmy nastoupil před čtyřmi lety coby key account manager, krátce po nástupu se stal oblastním ředitelem. Je absolventem Univerzity Mateja Bela v Banské Bystrici.

Šéfem pro mezinárodní nábor celého koncernu se zároveň stal Viktor Piš. Po vystudování Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci nastoupil do Trenkwalderu jako area manager pro jižní Slovensko, od roku 2007 do konce loňského roku vedl bulharskou pobočku.

5 Shell CEE Petr Pražský * vedoucí retailu Vedení provozu čerpacích stanic Shell ve střední a východní Evropě se ujal Petr Pražský. Jako první Čech v historii bude zastávat vedoucí pozici v nejvýznamnější oblasti podnikání mateřské společnosti Royal Dutch Shell v regionu. Na starost bude mít provoz, marketing, strategii a další rozvoj sítě čerpacích stanic v celém regionu. Pražský byl dosud zodpovědný za obchodní aktivity divize palivových karet euroShell v regionu střední a východní Evropy, zůstává předsedou představenstva a country chairmanem společnosti Shell CR. Absolvoval Stavební fakultu ČVUT v Praze. Je ženatý, má čtyři děti. Ve volném čase rád jezdí na motorce a horském kole, lyžuje a hraje hokej.

6 Sherlog eVito Filip Linhart * předseda představenstva Lubomír Myslík * místopředseda představenstva Společnost Sherlog eVito, která se zabývá poskytováním telemedicínských služeb, představila management své firmy. Předsedou představenstva, odpovědným za řízení společnosti, se stal Filip Linhart (39). Pozici místopředsedy představenstva obsadil Lubomír Myslík (35).

Před příchodem do Sherlog eVito Linhart působil více než deset let ve společnosti Telefónica O2 CZ, kde vedl oddělení business developmentu odpovědné za rozvoj nových příležitostí v oblasti ICT, telematiky a eHealth.

Absolvoval mezinárodní obchod na VŠE v Praze, studoval také obchodní právo na University of Limerick v Irsku. Hovoří anglicky, německy a rusky. Je ženatý a má čtyřletého syna. Svůj volný čas nejraději tráví sportem a cestováním.

Myslík zodpovídá za vývoj nových technologií a IT bezpečnost. Svou kariéru zahájil v mateřské společnosti Secar Bohemia již před osmi lety, kde se přes různé pozice vypracoval až do křesla ředitele oddělení research development. Zároveň řídí další dceřinou firmu Sherlog Trace. Vystudoval Dopravní fakultu ČVUT Praze. Hovoří anglicky, španělsky, německy a rusky. Je ženatý a má tři děti. Mezi jeho zájmy patří sport, příroda a cestování.

O autorovi| Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000…
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Test: Mazda CX-5 2.0 Skyactiv-G160 AWD
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off-roady
Technologie
Opera se dotýká virtuální reality. Přehraje 360° video v Oculus Riftu a dalších zařízeních
Pirátství prodejům neubližuje, ukazuje studie EU, kterou neměl nikdo vidět
Paměti DDR5 by se mohly objevovat už od roku 2019. Takt až 6,4 GHz, VRM na modulech?
Takhle bude vypadat retro ThinkPad. Lenovo jej nabídne k 25. výročí
Nové ZenFony 4 pro evropský trh jsou tu. Přinášíme podrobné srovnání
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít