monitor

15. června 2015, 00:00 - (red)
15. června 2015, 00:00

odposlech Fandové nemusejí Postrach hospodských a velké části živnostníků, Babišova vlajková loď, jíž je elektronická evidence tržeb, se vyhne autobusové dopravě. Andrejovi totiž zřejmě věrný člen jeho fanklubu Radim Jančura vysvětlil, že to s tím internetovým připojením autobusu je opravdu špatenka. A ten vzhledem k tomu, že naposledy jel autobusem někdy před půl stoletím, netuší nic o tom, že žluté autobusy Student Agency lákají cestující na své WiFi připojení a fakticky není žádný důvod autobusy z této povinnosti vynechávat. Nicméně nás ani nenapadne naznačovat, že by snad v nějaké velké autobusové firmě v této zemi vyplácel šoféry nějaký velkoústý podnikatel z významné části načerno z kasy. Bez toho by mu totiž mohlo být hodně ouvej.

Z ČSOB k Andrejovi

Na ministerstvo financí Andreje Babiše míří na vysoký post manažer Československé obchodní banky Ondřej Landa. Stejně jako v bance má mít v Babišově resortu na starost právní záležitosti. Ostatně v současnosti potřebuje Babiš najít náhradu za ředitele právní sekce Petra Horáčka, který rezignoval k 5. červnu z osobních důvodů. A nepotřebuje jen ředitele, ale i náměstka za vyhozeného Prose. Takového náměstka, který nebude psát dopisy, že české banky a mezi nimi ČSOB manipulují s mezibankovní sazbou PRIBOR, a už vůbec mu nebudou vadit provize pojišťováckých makléřů.

Když se baví „dobro“

Počátkem června bylo v hotelovém zařízení ministerstva vnitra v Solenicích na Orlíku pořádně živo. Policisté a státní zástupci tam slavili dvacetileté výročí založení české FBI – Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Podle zdrojů Odposlechu bylo na merendě řádně veselo. Zábavu měl totiž obstarávat populární herec a bavič Petr Čtvrtníček. Není známo, zda čackým vyšetřovatelům zahrála k tanci a poslechu i Čtvrtníčkova skupina Buzerant. Dle zpráv patřili mezi čestné hosty šéfa útvaru Roberta Šlachty vrchní žalobci Ivo Ištvan a Lenka Bradáčová, kteří se jako všichni zúčastnění dobře bavili. Divadlem předváděným lovci mafiánů, kteří posledního mafiána viděli v dětství ve filmu v kině Blaník, se rozhodně nebaví armádní zpravodajští důstojníci, jež žalobci s detektivy popohnali před soud a byli po dvou letech zproštěni obžaloby.

Karla mlčí

Evropská komise přijala předminulý týden audit monitorovacího systému evropských dotací Monit2014+ bez výhrad. Kontrolu zakázky s velmi kritickými závěry provedli auditoři ministerstva financí pod vedením náměstka Lukáše Wagenknechta. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová si běžela na Wagenknechta stěžovat k jeho nadřízenému Andreji Babišovi, chtěla audit auditu a práci třiceti auditorů označila na tiskové konferenci za neprofesionální a špatně odvedenou. Ti si navíc vysloužili „preventivní“ trestní oznámení od firmy, která informační systém pro ministerstvo pro místní rozvoj vytvořila. Když se tentokrát týdeník Euro nedočkal tiskové konference, kde by bojovná ministryně oznámila, že i bruselští auditoři jsou pomýlení, dotázal se na Staroměstském náměstí, zda se tedy hodlá omluvit těm českým. Otázka zůstala bez odpovědi stejně jako další, které se ptaly na to, jak dopadl test funkčnosti a bezpečnosti systému, za které dala Karla „hlavu na špalek“. Jelikož ministryně podle očitých svědků hlavu stále má, předpokládáme, že systém převzatý už loni coby plně funkční poběží jako po drátkách.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Test: Mazda CX-5 2.0 Skyactiv-G160 AWD
Technologie
Tip na VPN: Windscribe vám dá 10 GB zadarmo, další kapacitu získáte těžbou kryptoměny
Opera se dotýká virtuální reality. Přehraje 360° video v Oculus Riftu a dalších zařízeních
Pirátství prodejům neubližuje, ukazuje studie EU, kterou neměl nikdo vidět
Paměti DDR5 by se mohly objevovat už od roku 2019. Takt až 6,4 GHz, VRM na modulech?
Takhle bude vypadat retro ThinkPad. Lenovo jej nabídne k 25. výročí
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít