Moje skříň

25. května 2015, 00:00 -
25. května 2015, 00:00

Ve spolupráci s časopisem ForMen přinášíme minikurz oblékání pro manažery

Investujte čas do správně věcí ve skříni. Vaší dividendou uskladněných jsou oděvy, které mnohem déle vydrží.

ORDNUNK MUSÍ BÝT Udělejte si pořádek v šatně a vyházejte věci, které nenosíte. Otočte všechna ramínka jedním směrem. Pokaždé, když si oděv vezmete, ramínko obraťte na druhou stranu. Oblečení, které po půlroce zůstalo na netknutém ramínku, se zbavte. Darujte ho třeba bezdomovci před Albertem.

1 OBLEKY Věšte na větší ramínko, ideálně tak, aby mezi obleky byla aspoň pěticentimetrová mezera. Zabráníte krabatění a mačkání. To nechcete. Uschovávejte v obalech (plátěné jsou lepší, v igelitových si lebedí plísně), oblek ochráníte před prachem.

2 KALHOTY Na pověšení kalhot je optimální kalhotovník se systémem tenkých tyčí. Pokud nemáte, kupte si ramínka s klipsami a kalhoty pověste horní částí dolů (pak ani nepotřebujete žehličku). Anebo klasicky přes ramínko přeložte.

3 PLETENÉ ODĚVY Skládejte do zásuvky. Na ramínku hrozí, že se svetry vytáhnou. Na léto je můžete složit a dát do krabice (nejdříve samozřejmě důkladně vyčistěte).

4 DŽÍNY Pečlivě přeložte, aby seděly na švech, a vložte do zásuvky. Něco jiného jsou kvalitní džíny z „raw“ džínoviny, které je lepší vyvěsit na ramínku horní částí dolů, jinak přijdete o přirozeně se tvořící (na tomto typu džín tolik žádané) záhyby kolem kapes a kolen. 5 KRAVATY Šatní systémy mají speciální zásuvky na kravaty nebo výsuvné kravatníky. Nejlepší je kravatu přeložit v polovině a od užšího konce srolovat. Nevěšte zejména pletené kravaty, které mohou ztratit tvar.

6 TRIČKA Pečlivě složte a uskladněte v zásuvce. Totéž platí i pro spodní prádlo a ponožky. (Tam už tak pečliví být nemusíte, ať se ze samého uklízení nezcvoknete.)

7 KOŠILE Patří na ramínka, mezi kterými nechte malé mezery, ať si košile nezmačkáte. Sežeňte si prostiskluzová ramínka.

8 BOTY Dejte do tmavé zásuvky nebo do krabic, aby na ně nešlo světlo. Co nejdále od oblečení – odér přitahuje moly, kteří se pustí do čehokoli.

MINI PRŮVODCE PRANÍM

denně

KDY PRÁT

výjimečně

SPODNÍ PRÁDLO Obrátit naruby prostě nestačí.

PONOŽKY Musíme vysvětlovat, proč se ponožky perou často?

TRIČKA Co nejčastěji. Obzvlášť trička z tělocvičny.

DŽÍNY Perte tak pětkrát do roka. Selvedge denim jen výjimečně.

PLETENINY Perte raději v ruce, v pračce se mohou srazit.

OBLEK Do čistírny dejte jen v nejhorším případě. Jinak stačí pára a kartáč.

KABÁT Podobně jako u obleků. Pusťte se do toho na konci sezony.

BOJ PROTI MOLŮM „Vyluxujte celou skříň a zbavte ji špíny. Zašpiněná místa jsou pro moly úplným eldorádem,“ říkají odborníci. Po odstranění veškeré špíny pořádně vysprejujte přípravkem s levandulí. Vsaďte také na ramínka z cedrového dřeva. Žraví motýlci jej milují asi tak stejně, jako jste milovali kapustu ve školní jídelně.

DOKONALÁ PÉČE Nezanedbávejte péči o oděvy a boty, návratnost je vysoká!

KARTÁČ NA ODĚVY Nečistoty se usazují na každém oblečení. Kartáčem se jich pravidelně zbavujte, aby se nedostaly do látky a nenapáchaly ještě daleko větší škody.

CEDROVÉ NAPÍNÁKY Udržují tvar boty a výrazně prodlužují jejich životnost. Používejte je do každých kvalitních kožených bot hned, jakmile se zujete. Nejlepším materiálem na napínáky obuvi je dřevo červeného cedru.

VAKUOVÉ PYTLE Šetřte místem a uskladněte své mimosezonní věci, aniž by se na ně prášilo a atakovali je šatní moli. Oblečení po vyjmutí zachovává své původní vlastnosti.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít