Michal Nebeský

19. listopadu 2012, 00:00 - Naďa Kubalíková
19. listopadu 2012, 00:00

Citibank

Novým generálním ředitelem Citibank Europe pro Českou republiku byl jmenován Michal Nebeský (45). Naváže na svého předchůdce Shahmira Khaliqa, který pokračuje ve své kariéře v newyorské centrále Citibank.

Nebeský pracoval v Citibank již mezi lety 1991 a 2008, kdy působil v několika vysokých manažerských pozicích, od roku 2002 jako ředitel oddělení řízení úvěrových rizik v České republice.

Od roku 2006 se jeho zodpovědnost rozšířila o další země: Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, státy bývalé Jugoslávie a Pobaltí.

Michal Nebeský nyní přišel do Citibank ze společnosti České dráhy, kde od roku 2008 zastával funkci finančního ředitele a člena představenstva. Je absolventem Vysoké školy ekonomické, oboru mezinárodní obchod a finance. Hovoří plynně anglicky a rusky a částečně španělsky. Je ženatý a má dvě děti.

1

MasterCard Europe Richard Walitza • ředitel Richard Walitza (43) se stal ředitelem rozvoje mobilních plateb a inovací společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko. V nově vzniklé pozici zodpovídá za oblast nových platebních technologií. Bude spolupracovat s bankami a mobilními operátory, ale také dopravci, obchodníky a dalšími společnostmi.

Walitza dosud pracoval v Telefónice Czech Republic, kde se věnoval oblasti nových platebních řešení a platebních technologií, především NFC, a vedl oddělení NFC & Financial Services. Svou kariéru v České republice začal v Českém Telecomu, kde měl na starost strategii a vývoj nových obchodních příležitostí pro oblast státní správy a bankovnictví. Před příchodem do České republiky žil Richard Walitza 15 let v Německu, kde v roce 1997 založil společnost Riwal Group Deutschland a věnoval se podnikání v oblasti zásilkového a internetového prodeje. Je ženatý a má dvě děti. Vystudoval zahraniční obchod na Fachhochschule Würzburg-Schweinfurt.

2

LBBW Bank CZ Richard Beneš • ředitel Milan Hrubant • ředitel Kamil Kubálek • ředitel Richard Beneš (36) nastoupil do top managementu LBBW Bank CZ jako ředitel divize Market Management. Zaměří se zejména na řízení tržních segmentů pro retailové a privátní bankovnictví. Nahradil Dirka Reineckera, který se vrátil zpět do skupiny LBBW do Stuttgartu. Beneš přišel z Generali pojišťovny, kde zastával funkci ředitele pro spolupráci s externími finančními poradci. Své pracovní zkušenosti dále získal v UniCredit Bank ČR, České pojišťovně a Komerční bance. Je absolventem VŠE v Praze. Hovoří anglicky a německy a ve svém volném čase se kromě rodiny věnuje sportu, především košíkové, golfu a tenisu.

Milan Hrubant (40) nově vede oddělení segmentového a produktového řízení v rámci divize Market Management. Hlavním cílem jeho práce je zvýšit tržní podíl u klíčových klientských segmentů individuálního bankovnictví prostřednictvím efektivního produktového portfolia a prodejní podpory obchodních míst. Dříve pracoval ve Volksbank CZ, UniCredit Bank a Citibank. Nejvíce volného času tráví se svou rodinou a je fanouškem fotbalového klubu AC Sparta Praha.

Kamil Kubálek (43) se stal ředitelem nově zřízeného Produktového kompetenčního centra, které zahrnuje Hypoteční centrum a Centrum určené pro klienty z řad svobodných povolání. Jeho specializací jsou kvalita klientského servisu, segmentová specifikace, nastavení spolupráce mezi obchodními a centrálními částmi banky. Do LBBW Bank CZ přišel z UniCredit Bank, pracovní zkušenosti získal také v HVB Bank, ve Fondu národního majetku či v Komerční bance. K jeho zálibám patří golf, potápění, literatura a umění.

3

Deloitte Legal Jan Spáčil • vedoucí partner Jan Spáčil, advokát a partner advokátní kanceláře Ambruz & Dark/Deloitte Legal, se stal novým vedoucím partnerem Deloitte Legal Central Europe (CE), sítě firem, které poskytují právní služby v rámci skupiny Deloitte. Spáčil se soustředí především na obchodní právo, odpovědnost managementu a firem a problematiku corporate governance. Je vedoucím Deloitte Corporate Governance Centra v ČR a též předsedou správní rady protikorupční neziskové organizace Transparency International ČR.

4

Pedersen & Partners Jitka Weber • regionální senior konzultantka Jitka Weber posílila firmu Pedersen & Partners v pozici regionální senior konzultantky pro Německo, Rakousko a Švýcarsko. Zaměří se speciálně na sektory zdravotní péče, biotechnologie a chemie. Před svým příchodem do Pedersen & Partners pracovala jako partnerka a vedoucí oddělení pro life science a zdravotní praxi v mezinárodní personální společnosti. Získala titul Ph. D. na Jihočeské univerzitě.

5

Masokombinát Plzeň Milan Žák • ředitel Martin Procházka • ředitel Generálním ředitelem společnosti Masokombinát Plzeň, která nově patří investiční skupině Penta, se stal Milan Žák. Dříve byl generálním ředitelem Povltavských mlékáren Sedlčany a od roku 2010 generálním ředitelem TPK Pribina – člena skupiny Soparind Bongrain Group France. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Finančním ředitelem masokombinátu je nově Martin Procházka. Za sebou má patnáct let ve finančních pozicích výrobních společností, z toho více než deset let jako finanční ředitel. Pracoval ve firmách působících ve FMCG, automobilovém průmyslu a má zkušenosti i z konzultační činnosti. Vystudoval ČVUT v Praze a má titul MBA z University of Pittsburgh v oboru podnikových financí a investičního managementu.

6

HB Reavis Group Lenka Šafaříková • manažerka Radek Adamec • manažer Do developerské skupiny HB Reavis Group nastoupila Lenka Šafaříková do pozice leasing managerky a Radek Adamec do pozice asset managera pro Česko a Polsko. Šafaříková (30) má dvanáct let zkušeností s prací v oblasti realit v České republice a ve Velké Británii. Před nástupem do HB Reavis působila v celosvětové realitní společnosti CBRE.

Radek Adamec (41) přichází do HB Reavis s předchozí tříletou zkušeností s asset managementem pro portfolio společnosti Orco a fondu Endurance v osmi evropských lokalitách. Dříve působil ve společnosti Skanska Commercial Development Europe, kde byl odpovědný za obchodní část projektu průmyslových nemovitostí.

O autorovi| PŘIPRAVILA • Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Nordic Telecom letos vypne CDMA. Než vybuduje LTE, přesune zákazníky k O2
Malý iPhone SE nebyl nikdy takhle levný. Operátoři šli s cenou výrazně níž než Apple
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít