mBank ČR

30. března 2015, 00:00 - redakce
30. března 2015, 00:00

Paweł Kucharski generální ředitel Novým generálním ředitelem mBank pro Českou republiku byl jmenován Paweł Kucharski. Dosud v bance působil jako výkonný ředitel pro obchod, marketing a produkt pro Českou republiku a Slovensko a tyto oblasti v nové funkci povede i nadále. Zázemí mBank zná Paweł Kucharski velmi dobře, svoji profesní kariéru zde zahájil již v roce 2000 a postupně prošel různými manažerskými pozicemi v rámci obchodního úseku banky. Byl jedním z patnácti zaměstnanců, kteří se rozhodli uspět s modelem internetové banky na polském trhu. V Polsku se mBank postupně stala jednou z nejúspěšnějších bank.

Paweł Kucharski vystudoval ekonomii na Univerzitě v Lodži, kde později získal také titul Executive MBA (University of Maryland, University of Lodz). Je ženatý, má dvě děti a jeho největším koníčkem je alternativní hudba.

1 PWC LEGAL Bořivoj Líbal • řídící partner Bořivoj Líbal posiluje tým advokátní kanceláře PwC Legal jako řídící partner. Specializuje se na korporátní právo, zahraniční a domácí akvizice společností. Kromě toho se věnuje také oblasti řízení firem a smluvnímu právu. Svou kariéru započal v advokátní kanceláři Norton Rose, dále pak působil v CMS Cameron McKenna. Od roku 2011 pracoval v advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners, kde mimo jiné vedl řadu významných českých i mezinárodních transakcí v sektoru M&A. Úkolem Bořivoje Líbala v PwC Legal bude vybudovat silnou a stabilní advokátní praxi, která bude sloužit nejen jako platná podpora ostatním společnostem ze skupiny PwC, ale současně bude úspěšně konkurovat ostatním mezinárodním kancelářím v České republice.

Bořivoj Líbal vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Rok strávil studiem na Právnické fakultě University of Lisbon v Portugalsku, kde se kromě práva věnoval i portugalštině. Mezi jeho úspěšné aktivity patří publikační činnost.

2 DUKLA STROJÍRNY Adolf Tichý • obchodní ředitel Společnost Dukla strojírny, tradiční český výrobce kotlů, kotelen a spaloven městských odpadů, jmenovala na místo obchodního ředitele Adolfa Tichého. Adolf Tichý (40) bude mít zodpovědnost za implementaci a rozvoj obchodní a prodejní strategie společnosti, realizaci obchodní politiky a vytváření a udržování obchodních vztahů s partnery.

Tichý má téměř dvacetiletou praxi v řídících funkcích v energetických, potravinářských či papírenských společnostech. Před nástupem do Dukly strojíren (dříve Dukla – Strojírny Kolín) působil jako manažer údržby českých elektráren společnosti ČEZ Energetické služby, kde měl na starost řízení oddělení údržby a správy strojového parku. Kariéru odstartoval v polovině 90. let v technickém oddělení firmy Coca-Cola Beverages, kde řídil realizaci investičních projektů. Počátkem nového tisíciletí nastoupil do vedení technického úseku společnosti Frantschach Pulp & Paper. V letech 2005 až 2012 zastával výkonnou pozici ve vedení firmy Charmont. Od roku 2012 byl Adolf Tichý zodpovědný za vedení obchodního oddělení společnosti MPS Holding a podílel se na projektech výstavby Elektráren Prunéřov či na dodávkách specifických technologických celků. Kromě toho vedl oddělení nákupu a věnoval se obchodní strategii podniku.

Adolf Tichý vystudoval strojírenství na střední škole strojní v Praze. Hovoří anglicky a ve volném čase se rád věnuje sportu.

3 COMUNICA Linda Mauerová • PR account managerka Do kreativní agentury Comunica nastoupila Linda Mauerová (34), která bude v pozici PR account managerky zodpovědná za zajištění kompletních komunikačních aktivit svěřených klientů.

Mauerová přichází z Ogilvy Public Relations, kde se v uplynulých třech letech věnovala především klientům z oblasti technologií a průmyslu, mezi nimi byla například firma Zetor Tractors. Podílela se zde také na projektu Fitmin Pestaurace, originálním konceptu první české mobilní restaurace pro psy, oceněném Českou cenou za PR v roce 2014. Celkově se oblasti komunikace, především mediální, věnuje více než sedm let, přičemž svou profesní dráhu v tomto oboru zahajovala právě v Comunice.

Linda Mauerová volný čas ráda tráví v hledišti menších divadel, u dobrého červeného vína nebo na lekcích hathajógy.

4 EXPOBANK CZ Irena Jandíková • ředitelka oddělení treasury sales Irena Jandíková byla jmenována ředitelkou oddělení treasury sales v Expobank CZ.

V této funkci bude zodpovědná za řízení týmu odborníků zabývajících se uzavíráním transakcí devizového či kapitálového trhu a analýzou možných tržních rizik.

Irena Jandíková se ve finanční a bankovní sféře pohybuje od roku 1998. Pracovala jako investiční poradkyně ve firmě Baader Securities, kde měla na starost vytváření portfolií pro privátní klienty a investiční poradenství. V bance Bawag Bank CZ byla v pozici customer dealer se zodpovědností za obchodování s cennými papíry, klientské treasury operace, zavádění nových produktů v oblasti investičních nástrojů a za spolupráci s investičními společnostmi. Tři roky také působila jako finanční manažerka ve společnosti Astute finance. V roce 2007 se po mateřské dovolené vrátila do LBBW Bank CZ (nyní Expobank CZ), kde nejprve působila jako projektová manažerka při zavádění směrnic o trzích finančních instrumentů a později v pozici senior corporate dealer v oddělení treasury sales.

Irena Jandíková studovala na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Volný čas tráví se svými dětmi, ráda cestuje a lyžuje.

5 OSPAP SR Daniel Gašparovič • country manager Po lednovém návratu společnosti Ospap na slovenský trh byl novým country managerem divize paper jmenován Daniel Gašparovič.

Jeho předposledním působištěm byla Bratislavská papierenská spoločnosť, kterou v letech 2012 až 2013 odkoupil Europapier Slovensko od skupiny Paperlinx.

Daniel Gašparovič (44) vystudoval Strojní fakultu SVŠT v Bratislavě, obor konstrukce strojů. Svoji profesní dráhu započal ve VSŽ Košice, kde působil v různých manažerských pozicích. Následujících šestnáct let pracoval ve společnosti Bratislavská papierenská spoločnosť. Prvních osm let byl zodpovědný za pobočku v Prešově. V letech 2006 až 2012 z pozice key account managera commercial printing pečoval o největší slovenské a mezinárodní klienty. Od ledna 2015 je znovu součástí týmu společnosti Ospap, a to ve funkci country managera pro Slovensko s odpovědností za divizi paper.

6 KONEKTOR SOCIAL Rudolf Kvíz • account director Digitální agentura Konektor Social rozšiřuje svoje řady. Do pozice account directora nastoupil Rudolf Kvíz, který bude zodpovědný za vedení týmu social media konzultantů, za strategické vedení kampaní a rozvoj sofistikovaného výkonnostního marketingu.

Rudolf Kvíz přišel ze společnosti Socialbakers, kde dva a půl roku působil jako senior product marketing manager. Byl zodpovědný za klíčový produkt společnosti sloužící k analýze a měření sociálních médií. Kromě tvorby a implementace marketingové strategie se rovněž podílel na tvorbě obsahu a jeho využití v B2B kampaních. Před příchodem do Socialbakers působil Kvíz dva roky ve společnosti Ogilvy PR. V pozici konzultanta zodpovídal za rozvoj agenturní strategie v oblasti sociálních médií jakožto nového možného kanálu pro PR komunikaci. Práce v oblasti sociálních sítí byla rovněž jeho hlavním úkolem v GE Money Bank, kde působil před nástupem do Ogilvy PR.

Rudolf Kvíz je spoluautorem několika bílých knih na téma měření sociálních sítí a komunikace na nich. V minulosti vedl řadu odborných webinářů pro marketéry předních světových značek.

7 CITRIX SYSTEMS Dirk Pfefferle • ředitel obchodu ve střední a východní Evropě Společnost Citrix Systems jmenovala nového oblastního viceprezidenta pro střední a východní Evropu. Dirk Pfeff erle je od začátku roku 2015 zodpovědný za obchod společnosti v Německu, Švýcarsku, Rakousku, Rusku, Polsku, České republice a na Slovensku. Jeho úlohou je zrychlit nárůst tržeb a posílit vedoucí pozici Citrixu v regionu. Dva donedávna samostatně fungující regiony střední a východní Evropy byly začátkem tohoto roku spojeny do jedné obchodní oblasti.

Dirk Pfeff erle má více než dvacet let zkušeností v IT průmyslu. Během nich zastával několik manažerských pozic. Naposledy působil jako ředitel divize enterprise sales a člen výkonného týmu společností EMC Německo. Předtím byl spoluředitelem a oblastním viceprezidentem pro střední a východní Evropu ve společnosti Verizon Germany. Pfeff erle vystudoval ekonomii se zaměřením na informační systémy a je členem několika výborů a komisí v rámci odvětví IT.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Týkají se vás nedoplatky na daních? Pozor, exekutoři už je začali vymáhat
Auta
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Už i Hyundai přechází na uhlíková vlákna, prozrazuje nový patent
Mazda představila svou Škodu Kodiaq. Sedmimístná CX-8 ale do Evropy nemíří
Hyundai i30 N se už vyrábí. Do konce roku vznikne pouze 1450 exemplářů
Technologie
Oracle odhalil procesor Sparc M8. Má novou architekturu, takt 5 GHz a asi je poslední
Tip: Naplánujte si automatické zapnutí Wi-Fi na zařízení s Windows 10
Apple vydal iOS 11. Nový systém přináší desítky novinek
Na nereferenční Radeony RX Vega se může čekat až do půlky října, výrobci nemají čipy
Některé počítače HP se po servisní aktualizaci Windows 10 spouští až 10 minut
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít