Martin Hrnčiřík člen představenstva

29. září 2014, 00:00 - redakce (spolecnost.euro@mf.cz)
29. září 2014, 00:00

KUPEG ÚVĚROVÁ POJIŠŤOVNA Novým členem představenstva akciové společnosti Kupeg úvěrová pojišťovna se od 15. září stal Martin Hrnčiřík (43). Ve společnosti má na starost oddělení financí, IT oddělení, zajištění a pojistnou matematiku.

Hrnčiřík přišel z pozice finančního ředitele pro střední a východní Evropu společnosti Electronic Arts, kde působil necelých šest let. Má zkušenosti s řízením podnikových rizik a obchodu z pohledu finanční výkonnosti. Zodpovídal za finanční řízení a controlling poboček v Německu, Rakousku, Rusku, Polsku, Maďarsku a v České a Slovenské republice. V minulosti Martin Hrnčiřík pracoval také v Allianz pojišťovně, kde řídil finanční úsek pojišťovny a penzijního fondu. Zároveň byl prokuristou Allianz pojišťovny a členem představenstva Allianz penzijního fondu. Jeho profesionální začátky po absolvování vysoké školy jsou spojeny s Českou pojišťovnou, kde začínal jako portfolio manažer.

Martin Hrnčiřík vystudoval VŠE v Praze, dorozumí se anglicky a německy, je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho záliby patří sport a cestování.

1 METLIFE POJIŠŤOVNA Klára Ondráčková • členka představenstva MetLife pojišťovna má od konce srpna novou členku představenstva Kláru Ondráčkovou (38), která v pojišťovně působí jako provozní ředitelka (head of operations). V rámci této pozice je zodpovědná za oblast klientského servisu a IT služeb.

Klára Ondráčková přišla do pojišťovny MetLife v červnu 2011 s bohatými zkušenostmi z finančního sektoru. Po vystudování Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně v roce 1999 nastoupila do společnosti GE Money Multiservis, kde přes dva roky působila jako team leader vymáhání pohledávek.

V únoru 2002 přešla do Allianz pojišťovny do pozice manažera správy havarijního pojištění a vymáhání pohledávek. Následně působila ve společnosti Santander Consumer Finance, kde strávila sedm let ve funkcích director of service centre division a jednatel společnosti Santander Consumer Leasing.

Klára Ondráčková má čtyřletou dceru, ve volném čase věnuje svůj čas literatuře a poznávání historických památek v České republice. Hovoří plynně anglicky.

2 GEFCO Bogdan Ionita • manažer logistiky Společnost Gefco Česká republika získala do svého týmu Bogdana Ionitu, který se bude z pozice manažera logistiky a pozemních přeprav zaměřovat na rozvoj sběrné služby.

Bogdan Ionita působí ve společnosti Gefco od roku 2006. Po celou dobu pracuje na rozvoji sběrné služby v zemích regionu střední a východní Evropy. Své zkušenosti nyní uplatní také v České republice. Chce se zaměřit na větší efektivnost služeb, zasadit se o zlepšení využívání systémů, metod a procesů, které Gefco díky svému spojení s dalšími pobočkami po celém světě i centrálou ve Francii vlastní.

Bogdan Ionita má osmileté zkušenosti z logistického trhu. Dříve působil jako country operation manager, mimo jiné v Rumunsku, předtím si vyzkoušel také specializaci na námořní a leteckou dopravu.

3 SOLVENT Jan Bureš • manažer e-shopu Manažerem e-shopu sLéky.cz a šéfem nákupu lékáren společnosti Teta drogerie se stal Jan Bureš. Mezi jeho hlavní úkoly patří vyjednávání nákupních podmínek, zajišťování marketingových aktivit na internetu, produkce nabídkových letáků a řízení logistiky výdejních míst.

Předchozích deset let pracoval Jan Bureš v různých funkcích ve společnosti Simon Pharma. Působil jako šéf dozorčí rady a obchodní ředitel online lékárny DocSimon.cz, kterou v březnu 2013 převzala Česká lékárna holding patřící do skupiny Penta.

Internetovou lékárnu sLéky.cz provozuje akciová společnost Salfa, která je vlastněná společností p. k. Solvent, distributorem drogistického sortimentu, provozovatelem drogerií Teta a poskytovatelem franšízy této drogistické značky. E-shop sLéky.cz má k dispozici 200 výdejních míst. Jan Bureš absolvoval magisterské studium na Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové. Je také absolventem Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity.

Mluví plynně anglicky a částečně i německy. Mezi jeho zájmy patří rodina, automobily, svět Apple, mikroekonomie a běhání.

4 HAVEL, HOLÁSEK & PARTNERS Jaroslav Tajbr • advokát Zuzana Záhumenská • advokátka Lucia Pap Pressburgerová • advokátka Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners rozšířila své řady o tři advokáty z mezinárodní kanceláře DLA Piper.

Jaroslav Tajbr (35) se zaměří zejména na smluvní právo, regulaci hazardu, oblasti duševního vlastnictví a informačních technologií.

Pro pražskou pobočku společnosti DLA Piper pracoval pět let a předtím působil sedm let v mezinárodní advokátní kanceláři CMS Cameron McKenna. Jaroslav Tajbr má rozsáhlé zkušenosti s některými oblastmi regulace, jako jsou hry a sázky a ochrana osobních údajů. Podílel se na mnoha poradenských projektech v oblasti hospodářské soutěže a veřejných zakázek. Těmto oblastem se bude věnovat i nadále, v kanceláři Havel, Holásek & Partners se také zaměří na fúze a akvizice ve vybraných sektorech.

Tajbr vystudoval Právnickou fakultu UK a absolvoval studium mezinárodního obchodu na VŠE. Hovoří anglicky a ve svém volném čase se věnuje rekreačnímu sportu a literatuře. Zuzana Záhumenská se specializuje na obchodní právo a akvizice a prodeje společností se zaměřením na německy mluvící klientelu.

Ve společnosti DLA Piper působila šest let. Má zkušenosti s poradenstvím předním mezinárodním společnostem v souvislosti s jejich aktivitami v České republice, zejména s poradenstvím při zakládání a akvizicích společností, smluvní úpravě obchodních vztahů a poradenstvím v souvislosti se soudním i mimosoudním řešením obchodních sporů. Zaměřuje se také na právní poradenství v záležitostech souvisejících s převody zaměstnanců, ochranou osobních údajů, odměňováním, rovným zacházením se zaměstnanci a řešením sporů.

Zuzana Záhumenská vystudovala Právnickou fakultu UK v Praze a na Právnické fakultě Technické univerzity v Drážďanech absolvovala nástavbový program zaměřený na německé právo pro zahraniční právníky. Hovoří slovensky, anglicky a německy. Ve volném čase se ráda věnuje rodině a cestování.

Lucia Pap Pressburgerová se specializuje na oblast bankovnictví, financí a kapitálových trhů a dále také na akvizice a prodeje společností. V kanceláři DLA Piper, kde působila pět let, se specializovala na korporátní právo, finanční právo a problematiku ochrany duševního vlastnictví. Předtím pracovala v mezinárodní advokátní kanceláři CMS Cameron McKenna. Vystudovala Právnickou fakultu UK a hovoří slovensky a anglicky. Ve volném čase se věnuje rodině, cestování a sportu.

5 DENTONS Jiří Tomola • partner Ladislav Smejkal • partner Pražská advokátní kancelář Dentons rozšiřuje tým o dva partnery a čtyři nové právníky. Jejich příchodem dojde ke zvýšení počtu právníků na 41. Dentons posiluje v oblastech bankovnictví a financování, restrukturalizací a insolvencí, pracovního práva a nově rozšiřuje služby také o trestní právo. Partneři Jiří Tomola a Ladislav Smejkal přicházejí z pražské kanceláře White & Case. Dentons se rozšíří také o čtyři právníky, advokáta Tomáše Osičku a právničku Beátu Sabolovou z advokátní kanceláře Švehlík & Mikuláš advokáti, o právníka Martina Froňka z pražské kanceláře White & Case a advokátku Andreu Hamorskou z pražské kanceláře Hogan Lovells.

Jiří Tomola byl v předchozích letech partnerem pražské kanceláře White & Case a zaměřuje se na právní poradenství v oblasti financování a dále insolvencí a finančních restrukturalizací a v souvisejících soudních sporech. Ladislav Smejkal byl ve firmě White & Case partnerem a vedoucím praxe pracovního práva v regionu střední a východní Evropy. Má rozsáhlé odborné znalosti v oblasti trestního práva s důrazem na kriminalitu bílých límečků, při zastupování poškozených a v oblasti trestní odpovědnosti právnických osob. Má rovněž rozsáhlé zkušenosti s vedením soudních sporů, a to i v oblasti pracovního práva. Je členem Evropské asociace pracovněprávních právníků, zakládajícím členem České asociace pracovněprávních právníků a v současné době také předsedá Výboru pro zákoník práce a sociální věci v Americké obchodní komoře v ČR.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Ministr Ťok hraje mrtvého brouka. O přínosu měření na…
Volkswagen T-Roc dostal konečně údaje o motorech a v Německu už i ceny
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo je nejšílenější kombi na světě
Pět dobrých, ale nesmírně rizikových ojetin, které vás mohou stáhnout z kůže
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším motorem. U nás nebude
Technologie
Intel oficiálně představuje Coffee Lake. Parametry, ceny a novinky nových procesorů
Star Trek: Discovery si můžete vychutnat na Netflixu, a to i s klingonskými titulky
Doporučené PC sestavy: Poradíme, jaké komponenty vybrat
3D obraz jako z videohry. Canon vyvinul technologii, která vás při fotbalu dostane přímo na hřiště
Skype for Business nebude mít dlouhý život. Nahradí ho mladší Teams
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít