Málem ministrem

27. října 2014, 00:00 - (red)
27. října 2014, 00:00

Náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht má sice pověst bojovníka s korupcí, ale zároveň patří k nejméně oblíbeným mužům na ministerstvu. A to dokonce natolik, že mu Andrej Babiš podle zdrojů Palubního deníku naplánoval kariéru nástupce Věry Jourové na ministerstvu pro místní rozvoj. Wagenknecht se prý cítí nepochopen a už příliš neopouští kancelář, ovšem nabídku velkého šéfa odmítl s tím, že nalezne náhradu. Jeho volba padla právě na novou ministryni Věru Šlechtovou. Byl to blesk z čistého nebe, nejen pro Babiše, který ji tehdy vůbec neznal, ale i pro Šlechtovou. To je také důvod, proč má na fotkách z prvního vystoupení na veřejnosti tak podivné vlasy. Jen pár hodin před schůzkou s ministrem financí si totiž musela nechat rozplést dredy. Škoda. Mohli jsme mít první nekonvenční ministryni.

NESMĚJTE SE RATHOVI Doktor Rath minulý týden marodil a nebyl k zastižení. Zato ve své Hostivici je viditelný až příliš. Nedávno ho na náměstí pozdravili dva žáci tamějšího gymnázia a pobaveně se ho zeptali, kde že má krabici s vínem. Rath studentský vtípek nesl tak těžce, že nelenil a zašel za ředitelkou gymnázia, jehož zřízení před třemi roky prolobboval. U své kamarádky nalezl pochopení. Kvartánům teď podle informací Palubního deníku hrozí za urážku otce­zakladatele dvojka z chování. LÉTAJÍCÍ ANDREJ Přežití Českých aerolinií je pro ministra fi­ nancí Andreje Babiše zjevně zásadní věcí.

Zejména poté, co si po nástupu do funkce počínal v této firmě a jejím mateřském Českém Aeroholdingu jako slon v porcelánu a vyvolal roztržku s Korean Air kvůli personálnímu obsazení statutárních orgánů.

A tak není divu, že podle zdrojů Palubního deníku dochází osobně na jeho porady a nešetří cennými radami vycházející z naprosté neznalosti oboru. O to je ale ve svém počínání razantnější a dožaduje se prý dalšího ze svých pověstných auditů. Ten by měl proběhnout tentokrát právě v ČSA a měl by prověřit, zda to tam nastupující akcionář Travel Service ze skupiny Unimex Jiřího Šimáně, náhodou drobet netuneluje. Šimáně přitom měl s Babišem tradičně velmi dobré vztahy. Leč trochu mu je pokazil šéf firmy Travel Service Roman Vik, který propustil ze služeb firmy Babišova syna, který v modrých barvách létal. Od té doby jsou vztahy na bodu mrazu.

POLICEJNÍ POTUPA Ministr obrany Martin Stropnický si vysloužil kritiku za svoji roli v seriálu Kriminálka Anděl, kde se značně nevybíravě vyjadřuje o českých vojácích z Afghánistánu. Jenže podle zdrojů Palubního deníku pobouřil vojáky něčím zcela jiným. A sice jmenováním Jana Berouna do čela obranného zpravodajství. Aby vojákům velel nejen civilista, ale navíc bývalý policajt, je pro ně potupou, jakou ještě nezažili.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Auta
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle…
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním obrázku. Atmosféra je minulostí
Jaguar XJR575: Nejrychlejší verze modelu XJ v historii zvládne až 300 km/h
Technologie
Intel nový ovladač pro SoC Cloverview nevydá. Jak to bude s podporou Windows 10?
Vodní chlazení pro M.2 SSD. PCIe karty Alphacool chladí pasivem nebo vodním blokem
Threadrippery budou nakonec bez chladiče. Možná jich nebude dost a další informace
Opera 48 developer přidává snímání webů. Nezvládne ale vyfotit celou stránku
Telegram 4.2 nabízí přepracovaný editor fotografií a samozničení multimédií po zobrazení
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít