Málem ministrem

27. října 2014, 00:00 - (red)
27. října 2014, 00:00

Náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht má sice pověst bojovníka s korupcí, ale zároveň patří k nejméně oblíbeným mužům na ministerstvu. A to dokonce natolik, že mu Andrej Babiš podle zdrojů Palubního deníku naplánoval kariéru nástupce Věry Jourové na ministerstvu pro místní rozvoj. Wagenknecht se prý cítí nepochopen a už příliš neopouští kancelář, ovšem nabídku velkého šéfa odmítl s tím, že nalezne náhradu. Jeho volba padla právě na novou ministryni Věru Šlechtovou. Byl to blesk z čistého nebe, nejen pro Babiše, který ji tehdy vůbec neznal, ale i pro Šlechtovou. To je také důvod, proč má na fotkách z prvního vystoupení na veřejnosti tak podivné vlasy. Jen pár hodin před schůzkou s ministrem financí si totiž musela nechat rozplést dredy. Škoda. Mohli jsme mít první nekonvenční ministryni.

NESMĚJTE SE RATHOVI Doktor Rath minulý týden marodil a nebyl k zastižení. Zato ve své Hostivici je viditelný až příliš. Nedávno ho na náměstí pozdravili dva žáci tamějšího gymnázia a pobaveně se ho zeptali, kde že má krabici s vínem. Rath studentský vtípek nesl tak těžce, že nelenil a zašel za ředitelkou gymnázia, jehož zřízení před třemi roky prolobboval. U své kamarádky nalezl pochopení. Kvartánům teď podle informací Palubního deníku hrozí za urážku otce­zakladatele dvojka z chování. LÉTAJÍCÍ ANDREJ Přežití Českých aerolinií je pro ministra fi­ nancí Andreje Babiše zjevně zásadní věcí.

Zejména poté, co si po nástupu do funkce počínal v této firmě a jejím mateřském Českém Aeroholdingu jako slon v porcelánu a vyvolal roztržku s Korean Air kvůli personálnímu obsazení statutárních orgánů.

A tak není divu, že podle zdrojů Palubního deníku dochází osobně na jeho porady a nešetří cennými radami vycházející z naprosté neznalosti oboru. O to je ale ve svém počínání razantnější a dožaduje se prý dalšího ze svých pověstných auditů. Ten by měl proběhnout tentokrát právě v ČSA a měl by prověřit, zda to tam nastupující akcionář Travel Service ze skupiny Unimex Jiřího Šimáně, náhodou drobet netuneluje. Šimáně přitom měl s Babišem tradičně velmi dobré vztahy. Leč trochu mu je pokazil šéf firmy Travel Service Roman Vik, který propustil ze služeb firmy Babišova syna, který v modrých barvách létal. Od té doby jsou vztahy na bodu mrazu.

POLICEJNÍ POTUPA Ministr obrany Martin Stropnický si vysloužil kritiku za svoji roli v seriálu Kriminálka Anděl, kde se značně nevybíravě vyjadřuje o českých vojácích z Afghánistánu. Jenže podle zdrojů Palubního deníku pobouřil vojáky něčím zcela jiným. A sice jmenováním Jana Berouna do čela obranného zpravodajství. Aby vojákům velel nejen civilista, ale navíc bývalý policajt, je pro ně potupou, jakou ještě nezažili.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít