Málem ministrem

27. října 2014, 00:00 - (red)
27. října 2014, 00:00

Náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht má sice pověst bojovníka s korupcí, ale zároveň patří k nejméně oblíbeným mužům na ministerstvu. A to dokonce natolik, že mu Andrej Babiš podle zdrojů Palubního deníku naplánoval kariéru nástupce Věry Jourové na ministerstvu pro místní rozvoj. Wagenknecht se prý cítí nepochopen a už příliš neopouští kancelář, ovšem nabídku velkého šéfa odmítl s tím, že nalezne náhradu. Jeho volba padla právě na novou ministryni Věru Šlechtovou. Byl to blesk z čistého nebe, nejen pro Babiše, který ji tehdy vůbec neznal, ale i pro Šlechtovou. To je také důvod, proč má na fotkách z prvního vystoupení na veřejnosti tak podivné vlasy. Jen pár hodin před schůzkou s ministrem financí si totiž musela nechat rozplést dredy. Škoda. Mohli jsme mít první nekonvenční ministryni.

NESMĚJTE SE RATHOVI Doktor Rath minulý týden marodil a nebyl k zastižení. Zato ve své Hostivici je viditelný až příliš. Nedávno ho na náměstí pozdravili dva žáci tamějšího gymnázia a pobaveně se ho zeptali, kde že má krabici s vínem. Rath studentský vtípek nesl tak těžce, že nelenil a zašel za ředitelkou gymnázia, jehož zřízení před třemi roky prolobboval. U své kamarádky nalezl pochopení. Kvartánům teď podle informací Palubního deníku hrozí za urážku otce­zakladatele dvojka z chování. LÉTAJÍCÍ ANDREJ Přežití Českých aerolinií je pro ministra fi­ nancí Andreje Babiše zjevně zásadní věcí.

Zejména poté, co si po nástupu do funkce počínal v této firmě a jejím mateřském Českém Aeroholdingu jako slon v porcelánu a vyvolal roztržku s Korean Air kvůli personálnímu obsazení statutárních orgánů.

A tak není divu, že podle zdrojů Palubního deníku dochází osobně na jeho porady a nešetří cennými radami vycházející z naprosté neznalosti oboru. O to je ale ve svém počínání razantnější a dožaduje se prý dalšího ze svých pověstných auditů. Ten by měl proběhnout tentokrát právě v ČSA a měl by prověřit, zda to tam nastupující akcionář Travel Service ze skupiny Unimex Jiřího Šimáně, náhodou drobet netuneluje. Šimáně přitom měl s Babišem tradičně velmi dobré vztahy. Leč trochu mu je pokazil šéf firmy Travel Service Roman Vik, který propustil ze služeb firmy Babišova syna, který v modrých barvách létal. Od té doby jsou vztahy na bodu mrazu.

POLICEJNÍ POTUPA Ministr obrany Martin Stropnický si vysloužil kritiku za svoji roli v seriálu Kriminálka Anděl, kde se značně nevybíravě vyjadřuje o českých vojácích z Afghánistánu. Jenže podle zdrojů Palubního deníku pobouřil vojáky něčím zcela jiným. A sice jmenováním Jana Berouna do čela obranného zpravodajství. Aby vojákům velel nejen civilista, ale navíc bývalý policajt, je pro ně potupou, jakou ještě nezažili.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít