Luxus s puncem rodinné značky

10. října 2016, 00:00 -
10. října 2016, 00:00

Když se objevila v roce 1992 na trhu společnost Klenotnictví Dušák, nebylo asi mnoho lidí, kteří věděli, co bude za téměř čtvrt století u nás na trhu s hodinkami a šperky znamenat. Dnes si sem chodí nejen běžná klientela vybírat dárky, ale opravdoví fajnšmekři tu čekají na limitované edice hodinek, jejichž cena bude do budoucna dále růst

Příští rok bude společnost Klenotnictví Dušák slavit půlkulaté výročí, ale malý dárek k narozeninám si dala už letos. Tím byla celková rekonstrukce historicky první prodejny v pražském Kolowratském paláci Na Příkopě 17. Bylo to nutné, postupem doby tu prodejní plochu rozšiřovali a interiér přizpůsobovali požadavkům nově příchozích značek. Pak ale nastal čas na trochu radikálnější krok. Podla motta společnosti „Výjimečný obchod pro výjimečné lidi“ tu vznikl luxusní a designově nadčasový interiér, osobitě podtrhující charakter značky Dušák.

Design pro hodinky

Klenotnictví Dušák bylo založeno uznávaným odborníkem v oboru hodinář, zlatníkem Miroslavem Dušákem, v roce 1992. Dnes stojí ve vedení firmy jeho dcera Markéta Dušáková se svým manželem Zdeňkem Kverkou. Rodinná tragédie je postavila před hotovou věc – vést dál do té doby úspěšnou společnost, což vlastně znamenalo skočit do vody a rychle se naučit plavat. Pomohl mladistvý elán, dobré jméno firmy a do jisté míry i menší míra zkušeností, která velela, aby vedli tento náročný byznys po svém. Zdeněk Kverka při vzpomínkách na tyto začátky říká, že se všechno učil hlavně srdcem. To, že je klenotnictví srdeční záležitostí, dosvědčuje právě i nově rekonstruovaná prodejna. Architektonické studio, které by dokázalo naplnit všechny požadavky, našli po delším vybírání ve Švýcarsku.

Studio Dobas AG patří v oblasti designu luxusních prodejen ke světové elitě a pravidelně se podílí i na expozicích největšího hodinářského veletrhu v Basileji. Koncept studia Dobas AG doplnila v projektové a realizační části česká architektonická kancelář ASGK Design pod vedením architektky Gabriely Kaprálové, která se už podílela na realizaci projektu Omega Boutique Praha na Staroměstském náměstí.

Tradiční mechanika zůstane

Ojedinělý luxus prodejny podtrhuje rovněž koncept světelných a dekorativních prvků české a přitom světoznámé sklářské společnosti Lasvit i dominanta celého interiéru – závěsný prvek Uovo uznávaného designéra Ronyho Plesla. Svou nemalou roli při rekonstrukci sehrála i generální ředitelka Klenotnictví Dušák Michaela Jetmarová. Ta začala pro firmu pracovat externě v roce 2007 jako marketingová poradkyně, ale právě dohled nad celkovou rekonstrukcí prodejny měla už jako generální ředitelka firmy, a mohla tak nechat vdechnout interiéru své pocity, které na jedné straně nechávají chodu prodejny potřebný řád a na druhé straně ponechávají prostor pro estetično.

Svůj přechodný domov na cestě ke klientům tu našly produkty velikánů švýcarského hodinářského průmyslu, jako jsou například IWC Schaffhausen, Omega, Breitling, Longines, Rado, Jaeger-LeCoultre, Ulysse Nardin, Breguet, Blancpain či Jaquet Droz i exkluzivní značky šperkařského světa Chopard nebo Tamara Comolli.

Zdeněk Kverka je přesvědčen, že tradiční mechanika je věčná a že tuto klasiku trend chytrých hodinek neohrozí.

Přesto se nebrání inovacím. Příkladem může být kolekce nástěnných a stolních hodin Qlocktwo (na obrázku), které čas neukazují, ale „říkají“ ve dvaceti šesti jazykových mutacích včetně češtiny.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít