light společnost

11. května 2015, 00:00 -
11. května 2015, 00:00

ATMA DO Pomoc Nepálu Veřejnou sbírku na podporu Nepálu po zemětřesení pořádá nezisková organizace ATMA DO. Občanské sdružení se v České republice zabývá rozvojem společenské odpovědnosti, v zahraničí působí v oblasti rozvojové pomoci a zaštiťuje projekt podpory vzdělanosti dětí v Nepálu, v rámci kterého spolupracuje se sítí klášterů tibetského buddhismu zastřešenou klášterem Kopan v Káthmándú. Na adrese společnosti v Praze-Komořanech můžete zakoupit samolepky, pohledy a obrazy nebo složit hotovost do otevřené veřejné sbírky, příspěvky lze posílat i na účet číslo 4200563420/6800.

UNIE PODNIKOVÝCH PRÁVNÍKŮ Nejlepší firemní právníci Unie podnikových právníků ČR počtvrté vyhlásila nejlepší firemní právníky v České republice. Šestičlenná porota podle návrhů členů unie, zaměstnavatelů i veřejnosti rozhodla o udělení cen v osmi kategoriích. Cenu za nejlepší podnikovou právní kancelář převzal vedoucí právního týmu Siemensu Richard Baček. Nejlepším samostatným podnikovým právníkem je Petra Gříbková z firem Atlas Consulting a Atlas Software. V kategorii Perspektiva 2015 byl oceněn Václav Filip z O2 CR. Právníkem, který se zasloužil o Unii podnikových právníků, byla vyhlášena Jaroslava Hoťová.

LAMA ENERGY Lama pomáhá Zástupce české energetické společnosti Lama energy Pavel Stuchlík (vlevo) předal šek na 280 tisíc korun řediteli SOS dětských vesniček Petru Lužnému. I díky této podpoře mohou SOS vesničky zahájit sociálně aktivizační službu v Kuřimi a Prostějově zaměřenou na preventivní práci v rodinách ohrožených odebráním dětí. Lama energy se kromě finanční pomoci snaží i o přímý kontakt s klienty vesniček. Menší děti navštívily firemní sídlo v Hradci nad Moravicí na Opavsku a prohlédly si místní zámek a stádo lam, které je poznávacím znamením sídla společnosti.

METLIFE Ženy sobě Ve dnech 17. a 18. dubna proběhl v pražském Clarion Congress Hotelu již šestý ročník akce Equal Pay Day – Ženy sobě, jehož partnerem byla pojišťovna MetLife. Akce měla za cíl upozornit na celosvětový fenomén platové nerovnosti mezi muži a ženami. V České republice vydělávají ženy ve stejných pozicích o 22 procent méně peněz než muži, což nás řadí na jedno z posledních míst v Evropě. V rolích mentorek své zkušenosti předaly i členky nejvyššího vedení pojišťovny MetLife, HR manažerka Iva Kaplanová (na snímku uprostřed) a provozní ředitelka Klára Ondráčková.

SEZNAM. CZ V zákulisí internetu Nadace Terezy Maxové dětem a Škoda Auto pomáhají v rámci projektu Rozjedu to! dětem z dětských domovů získat v budoucnu dobré zaměstnání. Mládeži ve věku 11 až 15 let je poskytována pomoc v hledání profesního směru individuálním přístupem, doučováním a zapojením vychovatelů a mentorů. V rámci projektu proběhla v dubnu exkurze do společnosti Seznam.cz, kde bylo dětem přiblíženo prostředí tuzemské internetové firmy a představeny konkrétní pracovní pozice. Do projektu jsou zapojeny středočeské dětské domovy v Nymburku a Krnsku a východočeské domovy v Holicích a Nechanicích.

SVAZ VINAŘŮ ČR Vinařství roku Vítězem šestého ročníku soutěže o titul Vinařství roku, pořádané Svazem vinařů ČR, se stala společnost Château Valtice – Vinné sklepy Valtice. Ocenění převzal během slavnostního galavečera v pražském Veletržním paláci ředitel pro marketing a strategii David Šťastný se svým otcem Antonínem Šťastným. Celoroční práci valtických vinařů ocenila sedmičlenná odborná porota, která firmu ohodnotila jako nejlepší v kategorii velké vinařství. V kategorii střední vinařství zvítězilo Žernosecké vinařství a Vinařství Špalek získalo prvenství v kategorii malé vinařství.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

  • Největší mýty o bolesti zad

  • Profesor Sameš: Porucha lícního nervu není legrace

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít